سایت ایران صنعت
لوگوی سایت ایران صنعت

کــاربر مهمان گـــرامی خوش آمـــدید
آيا تزریق بوتاکس برای درمان میگرن مفيد است ؟ چرا که نه.


7  ژانویه 2019  /  Kshitij Jadhav

 آيا تزریق بوتاکس برای درمان میگرن مفيد است ؟ چرا که نه.

بوتاکس می تواند یک راه موثر برای درمان میگرن باشد


بررسی اخیر و متاآنالیز داده های چندین آزمایش بالینی نشان داده است که سم بوتولینوم در کاهش سردردهای مزمن میگرنی موثر است.

داده های حاصل از 17 مطالعه قبلی با هم ترکیب شدند که نشان داد که سم بوتولینوم در مقایسه با پلاسبو برای میگرن بهتر بود. سه ماه پس از تزریق، بیماران تحت تزریق بوتولینوم، 1.6 بار در هر ماه حملات میگرنی کمتر داشتند.

 آيا تزریق بوتاکس برای درمان میگرن مفيد است ؟ چرا که نه.

علاوه بر این، اگر چه تزریق عوارض جانبی بالایی داشت، اما  با دارو برطرف شد و هیچ یک از آنها عوارض جانبی جدی نبودند.منبع : American Society of Plastic Surgeons 

ترجمه : سايت ايران صنعت ، ولي اله براتلو

 

 


تاریخ ارسال :  1397/10/18     
تعداد مشاهده :44تنهایی همراه با جذابیت در رسانه های اجتماعی


 7   ژانویه 2019 /  الکساندرو چوبانو

 تنهایی همراه با جذابیت در رسانه های اجتماعی

رسانه های اجتماعی به معنای تعامل اجتماعی است، با این حال، استفاده از آن یک فعالیت انفرادی است


در حالیکه همه انسانها امروزه در رسانه های اجتماعی حاضر هستند ، حتي يك نفر هم نمي تواند از فقدان تراكنش هاي فردي در زمان گشتن آنلاين در شبكه ها چشم پئشي كند . براساس یک مطالعه علمی اخیر، تمایل به استفاده از رسانه های اجتماعی پيش زمينه انزوای اجتماعی است.

این مطالعه شامل 136 نفر از افرادي بود که ميزان تمايل آنها از 40 تصویر نشان داده شده كه شامل آیکون های رسانه های اجتماعی، فعالیت های همبستگی، اجتماعی شدن افراد و یا علائم ترافيكي (به عنوان کنترل) خواسته شده بود. افراد حاضر در اين بررسي که تمایل به انتخاب تصاویر رسانه های اجتماعی با امتیاز بالا داشتند، به تصاویر انفرادی با يك نرخ بالاتر گرايش داشتند .

 تنهایی همراه با جذابیت در رسانه های اجتماعی

پژوهشگر لورن هیل به PsyPost گفت: " طراحی رسانه های اجتماعی به نظر می رسد ذاتا اجتماعی است ، اما شرکت در آن فعالیت به خودي خود می تواند منجر به احساسات بیشتر از تنهایی با محدود شدن فرصت های اجتماعی در زندگی واقعی شود."منبع : PsyPost 

ترجمه : سايت ايران صنعت ، ولي اله براتلو

تاریخ ارسال :  1397/10/18     
تعداد مشاهده :25

آشنایی با بیماری دیابت


دیابت یا بیماری قند هنگامی بوجود می آید که هورمون انسولین - عامل تنظیم کننده قند خون - یا به اندازه کافی در بدن تولید نمی شود یا بافت های بدن به آن به درستی پاسخ نمی دهند.

 

آشنایی با دیابت,مجله دیابت

دیابت نوع 1 یا دیابت نوجوانان، که نوعی بیماری خودایمنی است


 در نتیجه سوخت و ساز قند در بدن مختل می شود و قند خون از حد طبیعی خود بالاتر می رود، و در نهایت علائم شاخص دیابت به صورت پرخوری، پرنوشی و پرادراری ظاهر می شود.

 هورمون انسولین که از سلول های جزایر لانگرهانس در غده لوزالمعده به درون خون ترشح می شود، کارکردهای مختلفی در بدن دارد، و از جمله ورود قند  را از خون به درون سلول ها تسهیل می کند تا سلول ها بتوانند برای تامین انرژی خود از آن استفاده کنند.

 در صورت کمبود یا عدم تاثیر انسولین قند نمی تواند وارد سلول ها شود، در نتیجه قند خون بالا می رود. بالا رفتن قند خون علاوه بر ایجاد علائم حادی که در بالا به آن اشاره شد، در دراز مدت باعث آسیب رساندن به تقریبا هر عضو حیاتی بدن از جمله قلب، مغز، چشم، کلیه ها و ... می شود.

 

دیابت را بر حسب علت ایجاد بیماری به دو گروه تقسیم می کنند:

دیابت نوع 1 یا دیابت نوجوانان، که نوعی بیماری خودایمنی است و در نتیجه تخریب نابجای سلول‌های مولد انسولین بوسیله دستگاه ایمنی بدن رخ می‌دهد. علت این بیماری که معمولا افراد را در سنین نوجوانی درگیر می‌کند، دقیقا مشخص نیست و علاجی هم برای آن وجود ندارد.

 این بیماران مجبورند از همان ابتدا با تزریق انسولین خارجی کمبود این هورمون را در بدن رفع کنند و قند خود را در حالت عادی نگه دارند.

 دیابت نوع 2 یا دیابت بزرگسالان معمولا در میانسالی بروز می‌کند و  زمینه ارثی در ایجاد آن دخیل است. این نوع دیابت به علت مقاومت پیدا کردن سلول‌های بدن به انسولین رخ می‌دهد.

 لوزالمعده مبتلایان به این نوع دیابت انسولین تولید می‌کند، اما این مقدار آنقدر کافی نیست که سطح قند خون یا گلوکز را در حد عادی حفظ کند. یک عامل مهم در ایجاد مقاومت به انسولین و بالارفتن قند خون در این بیماران چاقی آنهاست.

 دیابت نوع 2 نیز علاجی ندارد، اما کارهای مختلفی می‌توان برای اداره درمانی و نیز پیشگیری از آن انجام داد. برای کنترل و جلوگیری از این بیماری باید رژیم غذایی سالم مصرف کرد، به مقدار کافی ورزش کرد و وزن خود را متعادل نگهداشت.

 بیمارانی که این اقدامات در آنها موثر واقع نشود، معمولا تحت درمان با قرص های خوراکی پایین‌آورنده قند خون قرار می گیرند؛ البته ممکن است در درازمدت این قرص ها تاثیر خود را از دست بدهند و بیمار مجبور شود با تزریق انسولین قند خون خود را طبیعی نگهدارد.

 کنترل دقیق دیابت و طبیعی کردن قند خون در هر دو نوع این بیماری می تواند باعث جلوگیری از بروز عوارض دراز مدت تهدید کننده حیات ناشی از آن شود و عمر طبیعی بیماران را تضمین  کند.

 دیابت نوع 2 بسیار شایع ‌تر از دیابت نوع یک است به طوری که 90 تا 95 درصد بیماران به نوع 2  دیابت مبتلا هستند.

تاریخ ارسال :  1397/10/07     
تعداد مشاهده :31

موسیقی می تواند قلب شما را آرام کند


موسیقی می تواند شما را بخنداند یا بگریاند، شما را برانگیزاند یا آرام کند. برخی می گویند موسیقی شفا دهنده روح است، اما به جز این ها موسیقی ممکن است برای سلامت قلب شما هم سودمند باشد.

 

موسیقی می تواند قلب شما را آرام کند

گوش دادن به موسیقی پس از عمل جراحی قلب باعث کمتر شدن استرس می شود

 

گرچه موسیقی نمی تواند پلاک های چربی در شریان های شما را بزداید و دریچه معیوب قلب را شما را ترمیم کند. اما می تواند به بهبودی تان پس از عمل جراحی قلب کمک کند، پس از حمله قلبی یا سکته مغزی شما را زودتر به زندگی طبیعی بازگرداند، استرس شما را بکاهد و فشارخون شما را پایین بیاورد.

 در دهه های اخیر پژوهش ها نشان داده اند که موسیقی می تواند در درمان افراد از بیماری آلزایمر تا درد مزمن و مشکلات سوء مصرف مواد روان گردان سودمند باشد.

 

از جمله این پژوهش ها می توان به این موارد اشاره کرد:


یک بررسی نشان داد بیماران قلبی بستری که برای ۳۰ دقیقه در روز موسیقی گوش می کنند، فشارخون کمتر، سرعت ضربان قلب پایین تر و ناراحتی کمتر نسبت به بیمارانی دارند که موسیقی گوش نمی دهند.

  یک بررسی دیگر به این نتیجه رسید که بیمارانی که حمله قلبی را از سر گذرانده اند  فقط برای ۲۰ دقیقه در روز در محیطی ساکت به موسیقی آرامش بخش گوش می دهند، نسبت به بیماران مشابهی که در اتاقی ساکت بدون موسیقی استراحت می کنند، اضطراب و تشویش کمتری دارند.

  در یک بررسی دیگر مردان و زنانی که مدت کوتاهی پس از جراحی قلب به موسیقی گوش داده بودند، نسبت به افرادی که پس از جراحی در اتاق ساکتی قرار گرفته بودند، اضطراب کمتری داشتند و در کمتری را گزارش کردند.

  در یک بررسی دیگر اندازه گیری جریان خون در ساعد گروهی از داوطلبان سالم را که به موسیقی یا نوارهای آرامش بخشی (ریلکسیشن) گوش می کردند، انجام شد. هنگامی که این داوطلبان به موسیقی شادی بخش یا نوارهای آرامش بخشی گوش می کردند، جریان خون به طور عمده ای افزایش می یافت و هنگامی که به موسیقی برانگیزاننده اضطراب گوش می کردند، جریان خون کاهش می یافت.

  در یک بررسی دیگر داوطلبان سالمندی که برای ۲۵ دقیقه در روز برای چهار هفته به موسیقی آرامش بخش گوش می کردند، فشار سیستولی یا فشار حداکثرشان تا ۱۲ نمره و فشار دیاستولی یا حداقلشان تا ۵ نمره کاهش می‌یافت، درحالیکه در یک گروه که به موسیقی گوش نمی کردند، تغییری در فشارخون رخ نداد.

 البته همه بررسی ها درباره رابطه میان موسیقی و سلامت قلب به چنین نتایجی نرسیده اند. چندین بررسی دیگر هم هستند که هیچ اثری بر معیارهای فیزیولوژیکی مانند ضربان قلب یا فشارخون یا بهبودی پس از اعمال روی قلب نشان ندادند.

 این نتایج متناقض چندان حیرت آور نیست. یکی از بزرگ ترین موانع درباره تأثیر موسیقی بر قلب خود موسیقی است. درمان با موسیقی مانند درمان با یک چیز واحد تکرارپذیر مانند داروی کاهنده چربی خون از نوع استاتین یا تمرین های تنفسی کاهنده استرس نیست. انواع متفاوتی از موسیقی وجود دارند که احتمالاً تأثیرات متفاوتی بر قلب و بدن می گذارند.

 موسیقی همچنین بسیار شخصی است، یک موسیقی که ممکن است برای شما بسیار آرامش بخش باشد، ممکن است شخصی دیگر را بسیار بیازارد.

 یک رشته از پژوهش های فعلی در حوزه موسیقی درمانی بر این موضوع متمرکز هستند که صداها یا تمپوهای خاص بدون توجه به پسند موسیقیایی شنونده چه اثری بر قلب می گذارند. یافتن ملودی آرامش بخشی که در افراد با علائق موسیقیایی متفاوت سرعت ضربان قلب را پایین بیاورد، فشارخون را کاهش دهد و جریان خون را بهبود بخشد، پیشرفتی در این زمینه شمرده می‌شود.

 امروزه در مراکز درمانی پیشرو در جهان موسیقی درمانی به طور رایجی برای افراد که تحت اعمال جراحی روی قلب قرار می گیرند یا در حال بهبودی از حمله قلبی هستند یا در حال کنار آمدن با نارسایی قلبی یا عوارض قلبی دیگرشان هستند، به کار می‌رود.

 بیماران را ترغیب می کنند پیش از جراحی، در حین جراحی و پس از جراحی به موسیقی گوش کنند. بررسی ها نشان می دهند که موسیقی به تسکین درد و اضطراب یاری می رساند و صداهای تشویش آفرین یا پرت کننده حواس را می پوشاند. نواختن موسیقی آرامش بخش به شما امکان می دهد که خودتان را در فضایی بزرگ و آزاد حس کنید، نه در اتاق محصور بیمارستان.

 یک کاربرد مهم دیگر موسیقی درمانی در افرادی است که باید با یک عارضه  قلبی کنار بیایند، چه افرادی که در حال بهبودی از حمله قلبی هستند و چه افرادی که باید با درد قفسه صدری، نارسایی قلبی و لنگش ناشی از بیماری شریان های محیطی زندگی کنند.

 بیماری قلبی می تواند بسیار استرس زا باشد و برخی افراد احساس می کنند کنترلشان بر روی زندگی هایشان را از دست داده اند. موسیقی درمانی می تواند استرس را بکاهد، یک راهبرد خوشایند برای کنار آمدن با شرایط باشد و احساس کنترل بر موقعیت را به افراد بدهد.

تاریخ ارسال :  1397/9/29     
تعداد مشاهده :26

استفاده متداوم از سوخت های فسیلی و افزایش شدید گرماسازمان ملل متحد در گزارشی هشدار خواهد داد: اگر دولت ها تغییر اقتصادی بی سابقه ای برای جایگزینی استفاده از سوخت های فسیلی انجام ندهند، خطر بسیار زیادی وجود دارد که سطح گرمایش جهانی تا دهه ۲۰۴۰ از سقف تعیین شده در توافقنامه آب و هوایی پاریس تجاوز کند.

 

استفاده متداوم از سوخت های فسیلی و افزایش شدید گرما

تداوم استفاده از سوخت های فسیلی و خطر افزایش شدید گرمای هوا می شود

 

در پیش نویس گزارش ملل متحد تاکید شده است که تنها در صورت انحراف چشمگیر کشورها از مصرف سوخت های فسیلی، دولت ها قادر خواهند بود که گرم شدن هوای جهان را به 1.5 درجه سانتیگراد بالای سطح دمای هوا در دوران قبل از صنعتی شدن محدود کنند.

 در این گزارش که پیش نویس آن توسط محققان پنل بین دولتی سازمان ملل در زمینه تغییر اوضاع اقلیمی جهان (IPCC) تهیه شده، آمده است: رسیدن به این هدف مستلزم حذف دی اکسید کربن از اتمسفر است.

 محققان پنل در مورد بخش های دیگری از محتوی این گزارش اظهار نظر نکردند، اما از روند تلاش هایی برای تغییرات قابل توجه در نسخه نهایی خبر دادند.

 آنها خاطر نشان کردند که متن پیش نویس فعلی می تواند در نتیجه واکنش تجدید نظرکنندگان و یافته های تحقیقات اضافی تغییر کند؛ قرار است نسخه نهایی ماه اکتبر (مهر ماه) منتشر شود.

 در مجموع 195 کشور توافقنامه پاریس را امضا کرده‌اند و 173 کشور در تدوین این سند که هدف آن مهار انتشار کربن در جهان و جلوگیری از گرمایش جهانی است، مشارکت داشتند.

 گرچه هدف این توافقنامه حفظ دمای هوای جهان زیر 2 درجه سانتیگراد بالای سطح دمای هوا در دوران پیش از صنعتی شدن است اما هدف بلند پروازانه تر آن که سقف 1.5 درجه سانتیگراد گرمای بالای سطح دمای آن دوران است، بهترین روش برای پیشگیری از اثرات مضر تغییر اوضاع اقلیمی جهان تلقی می شود.


 این اثرات مضر شامل بلایای ویران کننده طبیعی مانند خشکسالی و سیل است که ارتباط قابل توجه و مستقیم با افزایش دمای هوا دارند.


 اما در صورت تحقق سقف 1.5 درجه سانتیگراد افزایش دما می توان از این اثرات منفی جلوگیری کرد.

 برای دستیابی به هدف یاد شده و ایجاد تغییرات باید منابع انرژی تجدیدپذیر به سرعت جایگزین سوخت های فسیلی شوند و دی اکسید کربن از اتمسفر حذف شود.


 برای این نوع حذف، به جذب گسترده کربن، توسعه فناوری های ذخیره سازی و کاشت جنگل نیاز است.

تاریخ ارسال :  1397/9/28     
تعداد مشاهده :22

 

آمار بازدید ها


وبگو | نمایش آمار بازدیدها بدون دیتابیس
» بازدید امروز: 3194
» بازدید دیروز: 6049
» افراد آنلاین این بخش: 27
» ورودی امروز موتور های جستجو: 657
» ورودی دیروز موتور های جستجو: 1510
» بازدید کل: 2067481

مجوز تجارت الکترونیک


مجوز تجارت الکترونیک

مجوز رسانه بر خط


logo-samandehi

ایران صنعت در شبکه های اجتماعی


پرداخت آنلاین شبکه اجتماعی یوتیوبشبکه اجتماعی تویترشبکه اجتماعی فیس بوک
رنگینگ سایت ایران صنعت
pr checker

ایران صنعت: 09106978820


تاریخ :1397/11/03  ساعت:  14:50:01

تمامي كالاها و خدمات اين سایت، داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است
تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به ایران صنعت میباشد.