سایت ایران صنعت
بستن
لوگوی سایت ایران صنعت

کــاربر مهمان گـــرامی خوش آمـــدید ورود


علل شایع استفراغ نوزادان و راههای پیشگیری از آن


استفراغ نوزادان,دلایل استفراغ نوزادان,پیشگیری از استفراغ نوزادان

تقریباً ۴۰ درصد از نوزادان به طور مرتب بالا می‌آورند

 

اگر كودک شما بلافاصله پس از شیر خوردن بالا می آورد به احتمال زیاد در حركت غذا از معده به مری اختلال دارد. ریفلاكس زمانی پیش می آید كه عضلات بین مری و معده به درستی كار نكنند و در نتیجه محتویات معده به حلق باز می گردد.

شاید در این روزها استفراغ مکرر نوزادتان ذهن شما را مشغول کرده باشد، ولی جای نگرانی نیست. احتمالاً او دارد سعی می‌کند غذا خوردن را یاد بگیرد و تنها او نیست که بالا می‌آورد؛ تقریباً ۴۰ درصد از نوزادان به طور مرتب بالا می‌آورند. یکی از مشکلات شایع بین بیشتر نوزادان استفراغ بعد از شیر خوردن است.

بعضی از والدین وقتی با استفراغ کودک‌شان مواجه می‌شوند دستپاچه شده و بلافاصله به پزشک مراجعه می‌کنند و به‌دنبال راه چاره‌ای برای این مشکل می‌گردند؛ برعکس بعضی والدین فکر می‌کنند استفراغ بعد از شیر خوردن یک امر کاملا طبیعی است. اما چطور می‌توان فهمید اصل موضوع کدام است؟ و بالاخره این استفراغ بیماری است یا طبیعی؟ ...

 

 علل شایع استفراغ نوزادان عبارتند از: 

1. اشكال در نحوه تغذیه

در ماههای اول احتمالا استفراغ به علت اشكال در تغذیه نظیر غذا دادن بیش از حد، سوء هاضمه و یا آلرژی نسبت به پروتئین موجود در شیر مادر یا شیر خشک است. برای پیشگیری از آن باید سعی كنید تعداد دفعات غذا را بیشتر كنید و از مقدار آن در هر نوبت بكاهید.


2. بازگشت غذا از معده یا ریفلاكس

اگر كودک شما بلافاصله پس از شیر خوردن بالا می آورد به احتمال زیاد در حركت غذا از معده به مری اختلال دارد. ریفلاكس زمانی پیش می آید كه عضلات بین مری و معده به درستی كار نكنند و در نتیجه محتویات معده به حلق باز می گردد.

برای پیشگیری از آن می توانید نوزاد را  به مدت 30 دقیقه پس از غذا در حالت نیمه نشسته قرار دهید؛ مانند وضعیتی كه در صندلی اتومبیل یا كاریر دارد. وی می تواند در همین حال بخواب رود. اگر او را كاملا سر پا نگه دارید ممكن است به شكمش فشار وارد آید و مجددا بالا بیاورد. نوزاد را تكان تكان ندهید و اجازه ندهید پس از غذا فعالیت زیادی داشته باشد.


3. عفونت معده 

ویروس ها در كودک چند ماهه شایعترین علت استفراغ محسوب می شوند.


4. سرما خوردگی یا سایر عفونت های تنفسی

التهاب یا عفونت تنفسی نیز می تواند به استفراغ منجر گردد زیرا خلط زیاد در كودكان باعث استفراغ می شود.


5. گریه یا سرفه بیش از حد

گریه یا سرفه به مدت طولانی موجب تحریک واكنش استفراغ می شود.

 

استفراغ نوزادان,دلایل استفراغ نوزادان,پیشگیری از استفراغ نوزادان

 گاهی، بالا آوردن آنقدر زیاد است که نوزاد وزن نمی‌گیرد


6. مواد سمی

ممكن است علت استفراغ خوردن موادی نظیر دارو یا گیاهان سمی یا مواد شیمیایی باشد.

 

7. عفونت یا بیماریهای خطرناک

گاهی استفراغ می تواند نشانه ای از عفونت دستگاه تنفسی، دستگاه ادراری یا حتی گوش باشد. استفراغ حتی ممكن است در موارد نادر علامت پنومونی، مننژیت یا سندرم ری باشد.

 

عوامل خطرساز

برخی از علائم و نشانه‌های موجود بیانگر این است که مشکل نوزاد چیزی بیش از یک بالا آوردن معمولی است. اگر نوزاد علائم زیر را داشت به یک متخصص اطفال مراجعه کنید:

- عدم افزایش وزن
- بالا آوردن با فشار
- بالا آوردن مایع زرد یا سبز رنگ
- وجود خون یا موادی شبیه دانه‌های قهوه در استفراغ نوزاد
- امتناع از غذا خوردن
- وجود خون در مدفوع نوزاد
- مشکل تنفسی یا دیگر علائم بیماری
- بالا آوردن در سن شش ماهگی یا سنین بالاتر

- شكم متورم و حساس
- تشنج
- استفراغ شدید و تكرار شونده و یا استفراغی كه هنوز پس از 24 ساعت متوقف نشده است.
- استفراغ شدید و مداوم در یک ساعت پس از غذا

 

 نکاتی برای پیشگیری از استفراغ کردن نوزاد 

هنگام شیر دادن به نوزاد، او را در موقعیت ایستاده و عمودی قرار دهید. شیر دادن به نوزاد زمانی که در موقعیت قوز کرده می‌باشد (مثلاً در آغوش ما حلقه زده یا هنگامی که در ماشین نشسته‌اید)، صحیح نیست؛ زیرا مسیر مستقیم و مناسبی را برای ورود شیر به شکم او ایجاد نمی‌کند.

با آرامش به نوزاد شیر دهید. سر و صدا و مسائل دیگری را که موجب ناآرامی نوزاد شما می‌شود، به حداقل رسانده، نگذارید که کودک شما قبل از شیر خوردن خیلی گرسنه باشد. چنانچه او در حین شیردهی مضطرب یا ناآرام باشد، احتمال بیشتری وجود دارد که هوا را از طریق دهان وارد کند.

اگر نوزاد شما شیر خشک یا شیر مادر را از طریق شیشه شیر می‌خورد، حواستان باشد که سوراخ دهانه پستانک خیلی کوچک نباشد، زیرا موجب خستگی نوزاد و وارد کردن هوای بیشتر به داخل شکمش می‌شود و از طرف دیگر، چنانچه سوراخ پستانک بیش از حد بزرگ باشد، چون مایع خیلی سریع از آن خارج می‌شود. ممکن است موجب قلپ قلپ خوردن و تهوع او شود.

بعد از هر بار شیردهی کاری کنید که نوزاد آروغ بزند، در حقیقت اگر نوزاد شما در حین شیردهی وقفه‌ای طبیعی داشت، از این فرصت استفاده کنید تا قبل از دریافت شیر بیشتر، آروغ بزند، با این روش چنانچه هوایی وجود داشت، قبل از اینکه شیر بیشتری روی آن را بپوشاند، خارج می‌شود (فراموش نکنید که قبل از این کار پارچهٔ نرمی را روی شانه خود قرار دهید). اگر در این چند دقیقه نوزاد آروغ نزد، نگران نباشید نوزاد شما احتماًلا نیازی به این کار ندارد.

فشار شکم او را کم کنید. مطمئن شوید که لباس‌ها و پوشک بچه بیش از حد محکم نباشند و در حین آروغ زدن شکم او را روی شانه خود فشار ندهید. سعی کنید بعد از شیردهی سوار ماشین نشوید، چون دراز کشیدن روی صندلی ماشین احتمالاً موجب فشار آوردن روی معده نوزاد می‌شود.

بعد از شیردهی زیاد به نوزاد فشار نیاورید و سعی کنید که به مدت نیم ساعت یا بیشتر او را در موقعیت ایستاده قرار دهید، از این طریق او از طرفین سنگینی خواهد داشت. می‌توانید او را در آغوشتان راست نگه دارید، همینطور می‌توانید او را در یک وسیله نگهدارندهٔ بچه بگذارید و یا اگر به قدر کافی بزرگ شده او را کنار خودتان در بین چند بالش به صورت راست قرار بدهید.

بیش از حد به او غذا ندهید. اگر نوزاد شما قدری بعد از هر بار شیردهی بالا آورد، یعنی بیش از حد غذا خورده است شما باید میزان شیر خشک را نسبت به قبل کمتر و یا زمان شیردهی را کمتر کنید و ببینید که آیا از این کار شما راضی است.

چنانچه نوزاد شما در حین خواب بالا آورد، بالش بلندتری زیر سرش قرار دهید. خوابیدن با بالش برای کودک خطرناک است اما شما می‌توانید مقداری فوم زیر یک سر تشک او قرار دهید و یا سر تخت او را با رعایت ایمنی روی یک چیزی سخت قرار بدهید.

تاریخ ارسال :  1397/12/02     
تعداد مشاهده :12

آب آوردن مغز یا هیدروسفالی(علت، علائم و درمان)


روش شنت گذاری در هیدروسفالی, علل هیدروسفالی

از بیماری هیدروسفالی نمی‌توان پیشگیری کرد

آب آوردن مغز یا به عبارت دیگر زیاد شدن مایع مغزی نخاعی در قسمت‌های مختلف مغز به شکل غیر طبیعی یکی از بیماری‌های خطرناک در مغز است به طوری که به تشخیص و درمان فوری نیاز دارد.هیدروسفالی یک واژه یونانی به معنای آب در سر است که نشان دهنده تجمع مایع مغزی-نخاعی در داخل جمجه است. هیدروسفالی یک بیماری ناشی از افزایش حجم مایع مغزی نخاعی (CSF) است که معمولا به علت انسداد جریان مایع مغزی-نخاعی در بطن ها یا در فضای ساب آراکنوئید ایجاد می شود که ممکن است مادرزادی یا اکتسابی باشد.

 نشانه‌های بیماری هیدروسفالی

از جمله نشانه‌ها در نوزادان عبارتند از:

افزایش سریع حجم سر

ثابت شدن چشم‌ها به سمت پایین

ایجاد نقاطی نرم در سطح جمجمه

تشنج، استفراغ، نق نق زیاد

خواب بیش از حد

میل کم به غذا

حجم و قدرت کم ماهیچه

از جمله نشانه‌ها در کودکان عبارتند از:

تغییر در ساختار صورت

تغییر خلق و خو

لوچ شدن چشم‌ها

سردرد

تاخیر در رشد

اسپاسم عضلات

عدم کنترل ادرار، عدم کنترل تعادل

بزرگی غیر طبیعی سر

از جمله نشانه‌ها در بزرگسالان عبارتند از:

سردردهای مزمن

اختلالات روانی، کاهش حافظه

عدم کنترل ادرار و مدفوع

تغییر در شیوه راه رفتن

در میان بزرگسالان 60 ساله و بالاتر، علائم و نشانه های هیدروسفالی شایع تر عبارتند از:

از دست دادن کنترل مثانه یا میل مکرر به ادرار کردن

از دست دادن حافظه

از دست دادن مداوم مهارتهای تفکر یا استدلال دیگر

سختی در راه رفتن

هماهنگی یا تعادل ضعیف

هیدروسفالی یا آب آوردن مغز هیدروسفالی به تجمع مایع درون حفره­‌های عمیق مغز (بطن مغز) گفته می­‌شود. مایع اضافی باعث افزایش سایز بطن مغز شدند و به مغز فشار وارد می‌کند. مایع مغزی نخاعی از بطن­‌های مغز عبور می­‌کند و مغز و نخاع را شستشو می­‌دهد. اما فشار بسیار زیاد مایع مغزی نخاعی که به هیدروسفالی مرتبط است می‌­تواند باعث آسیب دیدگی بافت­‌های مغز و اختلالات متعددی در عملکرد آن شود.

 احتمال بروز هیدروسفالی در هر سنی وجود دارد، اما معمولا شیوع آن در میان نوزادان و افرادی که 60 سال به بالا سن دارند، بیشتر است. درمان جراحی هیدروسفالی می­‌تواند به حفظ سطح طبیعی مایع مغزی نخاعی کمک کند. برای کنترل علائم بیماری یا رفع مشکلات ناشی از هیدروسفالی به روش‌­های درمانی متعددی نیاز است.


روش شنت گذاری در هیدروسفالی, علل هیدروسفالی

هیدروسفالی نشان دهنده تجمع مایع مغزی-نخاعی در داخل جمجه است

 علل هیدروسفالی در بزرگسالان

بیماری هیدروسفالی در بزرگسالان بیشتر در نتیجه انسداد مسیر گردش مایع مغزی نخاعی ایجاد می‌شود. از جمله عواملی که ریسک هیدروسفالی در بزرگسالان را افزایش می‌دهند شامل عفونت در مغز مانند مننژیت ، صدمه به سر، خونریزی از رگ‌های مغزی و جراحی‌های مغزی می باشد.

 مایع مغزی نخاعی نقش بسیار مهمی را در عملکرد مغز ایفا می­‌کند، وظایف این مایع عبارتند از:

باعث می‌­شود که مغز درون جمجمه شناور باشد و وزن آن بیشتر از مایع اطراف آن باشد.

به عنوان بالشتک عمل می­‌کند از آسیب دیدگی مغز در برابر ضربه جلوگیری می‌­کند.

مواد زائد ناشی از متابولیسم مغز را دفع می‌­کند.

برای حفظ فشار درون مغز به طور مداوم بین مغز و نخاع در حال حرکت است و تغییرات ایجاد شده در سطح فشار خون مغز را جبران می­‌کند.

پیشگیری از بیماری هیدروسفالی:

از بیماری هیدروسفالی نمی‌توان پیشگیری کرد، اما شما با انجام اقدامات زیر می‌توانید خطر ابتلای کودکان و خود به این بیماری را کمتر کنید:

مراقبت‌های دوران بارداری را حتماً به بهترین نحو انجام دهید.

دریافت بموقع واکسن‌ها می‌تواند به جلوگیری از بیماری و عفونت‌هایی که سبب بروز هیدروسفالی می‌شوند، کمک نماید.

با انجام آزمایش‌های غربالگری به طور منظم می‌توانید اطمینان حاصل کنید که بیماری‌ها و امراضی را که خطر ابتلا به هیدروسفالی را افزایش می‌دهند، در اسرع وقت درمان خواهید کرد.

با استفاده از تجهیزات ایمنی از قبیل کلاه ایمنی برای موتورسواری و کمربند ایمنی خودرو می‌توانید خطر مصدومیت از ناحیه سر در تصادفات را کاهش دهید.


روش شنت گذاری در هیدروسفالی, علل هیدروسفالی

 هیدروسفالی در بزرگسالان در نتیجه انسداد مسیر گردش مایع مغزی نخاعی ایجاد می‌شود.

نحوه تشخیص هیدروسفالی :

اگر به این که خودتان یا فرزندتان دچار هیدروسفالی است شک دارید، پزشکتان یک آزمایش بدنی برای شناسایی نشانه‌ها و علائم انجام خواهد داد. برای کودکان، پزشکان چشم‌ها که حالت گود رفته دارد، رفلکس‌های آرام، فونتانل برجسته و دور سری که بزرگ‌تر از اندازه طبیعی باشد را چک می‌کنند.

همچنین ممکن است پزشک برای بررسی دقیق‌تر مغز شما از امواج فراصوت استفاده کند. این تست‌ها از امواجی با فرکانس بالا برای ایجاد تصویری از مغز استفاده می‌کنند.

اسکن‌های تصویربرداری تشدیدی مغناطیسی (MRI) می‌توانند برای شناسایی نشانه‌های CSF اضافی استفاده شود. در MRI از میدان مغناطیسی و امواج رادیویی برای تشکیل تصویری مقطعی از مغز استفاده می‌شود.

اسکن‌های محاسبه‌شده‌ی پرتونگاری مقطعی (CT) نیز می‌توانند برای تشخیص هیدروسفالی در کودکان و بزرگسال استفاده شوند. سی‌تی اسکن از چندین امواج ایکس متفاوت برای تشکیل تصویر مقطعی از مغز استفاده می‌کند. این اسکن‌ها می‌تواند بزرگی بطن‌های مغزی که در نتیجه مقدار زیاد CSF اتفاق می‌افتد را نشان ‌دهد.

روش های درمان هیدروسفالی :

تجمع مایع در مغز با عمل جراحی درمان می شود. در هیدروسفالی مادرزادی و اکتسابی، نیاز است که برای کاهش فشار بر روی مغز، درمان سریع انجام شود. اگر این بیماری درمان نشود فشار بر روی مغز زیاد شده و باعث آسیب مغزی می شود. این بیماری با دو عمل جراحی زیر قابل درمان است:

- عمل جراحی شنت

-  ونتریکولوستومی

 روش شنت گذاری در هیدروسفالی, علل هیدروسفالی

عمل شانت عبارت است از انتقال مايع مغزي نخاعي از بطن به خارج از جمجمه

شانت مغزي: CSF Shunting

عمل شانت عبارت است از انتقال مايع مغزي نخاعي از بطن به خارج از جمجمه. دستگاه شانت از سه قسمت تشكيل شده است. يك لوله باريك و كوتاه كه لوله ابتدايي است و درون بطن مغز قرار مي‌گيرد. دوم لوله انتهايي كه بلند تر است و در فضاي صفاق يا دهليز قرار داده مي‌شود. قسمت سوم كه قسمت حساس شانت است مخزن نام دارد كه بين اين دو قسمت قرار مي‌گيرد. در اين قسمت دريچه‌اي تعبيه شده كه جريان مايع مغزي نخاعي را تعيين مي‌كند. اين دريچه‌ها ممكن است ثابت باشند و در فشار پايين، متوسط يا بالا اجازه تخليه مايع مغزي نخاعي را بدهند و يا اينكه فشار آنها قابل تنظيم از بيرون باشد.

انواع رايج عمل شانت عبارتند از:

الف: شانت بطنی صفاقی:

در اين عمل مايع مغزی نخاعی از بطن به فضای شكم (صفاق) منتقل شده و توسط صفاق جذب شده و وارد جريان خون میشود.

 ب: شانت بطنی دهليزی:

در اين عمل لوله ابتدايی در بطن مغز قرار دارد اما لوله انتهايی شانت درون يكی از سياهرگهای گردن كار گذاشته‌ می شود و بدين ترتيب مايع مغزی نخاعی به سمت دهليز راست قلب هدايت شده و وارد جريان خون می شود.

 ج: شانت كمری:

در اين نوع شانت گذاری لوله ابتدايی در كمر وارد فضای مايع مغزی نخاعی شده و لوله انتهايی در فضای شكم قرارداده مي‌شود.


روش شنت گذاری در هیدروسفالی, علل هیدروسفالی

هیدروسفالی که معمولا در افراد مسن ایجاد می شود گاهی با شنت درمان می شود

ونتریکولوستومی

از عملی به نام ونتریکولوستومی (Ventriculostomy) می‌توان به جای گذاشتن شنت به منظور ایجاد ارتباط بین یک بطن مغز برای زهکشی مایع مغزی نخاعی استفاده کرد. این عمل شامل ایجاد یک سوراخ در انتهای یک بطن یا در بین دو بطن مغز می‌باشد تا مایع مغزی نخاعی از طریق آن از مغز تخلیه شود.

 سایر عمل‌هایی که به عنوان جایگزینی برای عمل شنت‌گذاری انجام می‌شود، عبارتند از:

جراحی پلکسکتومی مشیمیه یا انعقاد شبکه مشیمیه

باز کردن یک مجرای تنگ برای عبور مایع

سوراخ کردن (Fenestration) انتهای بطن سوم به روش اندوسکوپی

درمان NPH

هیدروسفالی NPH، که معمولا در افراد مسن ایجاد می شود، گاهی اوقات با شنت درمان می شود. هر چند همه افراد مبتلا نیاز به جراحی ندارند. آزمون تخلیه کمری یا آزمون انفوزیون کمری، یا هر دو، می توانند تعیین کنند که آیا بیمار به عمل جراحی نیاز دارد یا خیر.

 عوارض جراحی بیماری هیدروسفالی:

هر دو روش جراحی می تواند به عوارض منجر شود ؛ سیستم های شنت می توانند باعث توقف تخلیه مایع مغزی نخاعی و یا ضعف در تنظیم زهکشی به دلیل خرابی های مکانیکی، انسداد یا عفونت شوند. عوارض Ventriculostomy شامل خونریزی و عفونت است. هر گونه شکست نیاز به توجه سریع، تجدید نظر جراحی و یا سایر مداخلات دارد ؛ نشانه ها و علائم مشکلات ، عبارتند از:

تب

تحریک پذیری

خواب آلودگی

تهوع یا استفراغ

سردرد

مشکلات دید

قرمزی، درد یا حساسیت پوست در طول مسیر لوله شانت

درد شکمی زمانی که شیر شانت در شکم است

عود هر یک از علائم اولیه هیدروسفالی

تاریخ ارسال :  1397/11/28     
تعداد مشاهده :18

کودکان چاق تر، بزرگسالان بیمارتر

تهران- ایرنا- نوع زندگی امروز، کودکان را از جنب و جوش و بازی های دوران کودکی دور کرده، نتیجه آن بی تحرکی، شیوع چاقی و اضافه وزن آنها شده است، به طوری که اکنون 20 درصد کودکان و نوجوانان ایرانی دچار چاقی و اضافه وزن هستند.
کودکان چاق تر، بزرگسالان بیمارتر
زندگی ماشینی امروزی گر چه زندگی را برای انسانها راحت تر کرده اما به دنبال این راحتی مشکلات متعددی سلامت مردم را تهدید می کند. یکی از شایع ترین این مشکلات چاقی و اضافه وزن است. سازمان بهداشت جهانی هشدار داده که در کل دنیا آمار افراد درگیر چاقی و اضافه وزن در حال افزایش است و کودکان و نوجوان هم از این امر مستثنی نیستند.طبق گزارش سازمان بهداشت جهانی در سال 2014، حدود 41 میلیون کودک زیر 5 سال دچار اضافه وزن یا چاقی هستند که 48درصد آنها در آسیا زندگی می کنند.
نوع زندگی امروز، کودکان و نوجوانان را هم از جنب و جوش و بازی های دوران کودکی دور کرده که نتیجه این بی تحرکی شیوع چاقی و اضافه وزن در آنها شده است. به طوری که این دو عامل می تواند خطر ابتلا به دیابت، بیماری های قلبی و عروقی، کبد چرب، فشار خون وسرطان را در بزرگسالی چند برابر کند.
کودکان درگیر اضافه وزن و چاقی، با کاهش اعتماد به نفس، گوشه گیر می شوند چرا که آنها مانند همسالان خود نمی توانند در بازیهای گروهی شرکت کنند و حتی از سوی همسالان خود مورد تمسخر قرار می گیرند.
کارشناسان بر این باورند که چاقی و اضافه وزن دارای سه علت است، اول ژنتیک، باید به یاد داشته باشیم که اگر پدر یا مادر چاق باشند احتمال ابتلا به چاقی فرزند 40 درصد است و اگر هر دو چاق باشند این میزان تا 70 درصد است.
دریافت اضافه کالری از دیگر علل چاقی است، اگر میزان مواد غذایی مصرفی بیش از نیاز بدن باشد مازاد این مواد در بدن به چربی تبدیل می شود که نتیجه آن اضافه وزن و چاقی است.
علت سوم بی تحرکی است، کودکانی در طول روز بیشتر وقتشان را صرف نشستن مقابل تلویزیون، رایانه و تبلت می کنند و همین بی تحرکی باعث عدم سوختن کالری دریافتی می شود که در نهایت چاقی و اضافه وزن را در کودکان ایجاد می کند.

تاریخ ارسال :  1397/11/26     
تعداد مشاهده :25

اسیدهای چرب امگا 3 می تواند به جلوگیری از سقط جنین کمک کند

         اسیدهای چرب امگا 3 می تواند به جلوگیری از سقط جنین کمک کند          

اسیدهای چرب به کاهش مشکلات بارداری ناشی از باکتری کمک می کنند

بین 10 تا 30 درصد بارداری زودرس ناشی از عفونت رحمی با یک نوع باکتری به نام F. nucleatum می باشد که معمولا در دهانه رحم یافت می شود. هنگام بارورشدن جنین، باکتری باعث التهاب می شود، که بارداری را تهدید می کند.

دانشمندان کشف کردند که اسید های چرب امگا 3، که در روغن ماهی ها وجود دارند ، قادر به کاهش التهاب و رشد باکتری در حیوانات مورد آزمایش هستند. علاوه بر این مکمل ها با این اسیدهای چرب باعث سقط جنین در موش های مورد آزمایش باردار شده است.

برای اثبات همان مزایا در انسانها ، اسیدهای امگا 3 باید در آزمایشات بالینی در آینده آزمایش شوند.

                    اسیدهای چرب به کاهش مشکلات بارداری ناشی از باکتری کمک می کنند


منبع :  Columbia University

ترجمه : سایت ایران صنعت ، ولی اله براتلو

تاریخ ارسال :  1397/11/25     
تعداد مشاهده :32

آلزایمر به عدم موفقيت در سیگنالهاي انسولین مرتبط است .

 آلزایمر به عدم موفقيت درسیگنالهاي انسولین مرتبط است .

ديابت و علائم ظاهر شده آلزايمر

 

محققان دریافتند که اختلال سیگنالی انسولین در مغز خواص یادگیری و حافظه خود را ضعيف مي كند ؛ در نتیجه افراد مبتلا به دیابت نوع 2 در معرض ريسك بیشتري جهت بیماری آلزایمر قرار می گیرند.

محققان مدل جدیدی از موش را  پرورش داده اند که در آنها علائم انسولين وعلائم عملكردي رشد انسولين  در مناطقي از مغزشان مسدود شده كه نشان دهنده تاثيردر حافظه و يادگيري در موشهاي مورد آزمايش در جاي پر پيچ و خم بود .

نتايج آزمايش نشان مي دهد ، در اين موشها گیرنده گلوتامات GluA1 كاهش پيداكرده كه تاثير مهمي در اختلالات مغزي دارد . این مورد می تواند دلیلی برای تغيير خلق و خوی و اختلال شناختي در این موش ها باشد.

آلزایمر به عدم موفقيت در سیگنالهاي انسولین مرتبط است .


منبع : Joslin Diabetes Center 

ترجمه : سايت ايران صنعت ، ولي اله براتلو

تاریخ ارسال :  1397/11/24     
تعداد مشاهده :25

 

دستگاه تی دی اس متر(TDS)

دستگاه پی اچ متر دیجیتال

دستگاه الکترولیز

هدایت سنج آب,EC متر

محافط برق ساختمان

دستگاه تصفیه آب

فیلتر های دستگاه تصفیه آب

رسوب گیر پکیج، آبگرمکن

فتومتر پرتابل دیجیتال

دماسنج دیجیتال

تصفیه آب آکوا لایف

تی دی اس متر مدل HM

مولتی متر دیجیتال

فیلتر این لاین تصفیه آب

ph متر خاک

ph متر، ph سنج

تعمیر یخچال،تعمیرات یخچال

ابزارآلات صنعتی

تصفیه آب،تصفیه آب RO

قطعات برق و الکترونیک

Tds متر


آمار بازدید ها


وبگو | نمایش آمار بازدیدها بدون دیتابیس
» بازدید امروز: 2635
» بازدید دیروز: 6201
» افراد آنلاین این بخش: 31
» ورودی امروز موتور های جستجو: 479
» ورودی دیروز موتور های جستجو: 1323
» بازدید کل: 2259413

مجوز تجارت الکترونیک


مجوز تجارت الکترونیک

مجوز رسانه بر خط


logo-samandehi

ایران صنعت در شبکه های اجتماعی


پرداخت آنلاین شبکه اجتماعی یوتیوبشبکه اجتماعی تویترشبکه اجتماعی فیس بوک

ایران صنعت: 09106978820


تاریخ :1397/12/02  ساعت:  12:05:11

تمامي كالاها و خدمات اين سایت، داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است
تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به ایران صنعت میباشد.