سایت ایران صنعت

کــاربر مهمان گـــرامی خوش آمـــدیدلوگوی سایت ایران صنعت


رییس سازمان غذا و دارو: هیچ خط تولید دارویی نباید تعطیل شودرییس سازمان غذا و دارو: هیچ خط تولید دارویی نباید تعطیل شود
رییس سازمان غذا و دارو با تاکید بر اینکه هیچ خط تولید دارویی نباید تعطیل شود، تسهیل شرایط برای تولیدکنندگان و واردکنندگان دارو و تجهیزات را خواستار شد و گفت: تشدید بازرسی‌ها در انبارها و کالاها در چرخه توزیع و داروخانه‌ها می‌تواند به ما کمک کند تا در شرایط فعلی مردم کمترین آسیب را ببینند.

به گزارش ایسنا، دکتر غلامرضا اصغری در همایش پیشگیری و مقابله با قاچاق و تقلب در کالاهای سلامت‌محور گفت: قطعا در همه جای دنیا توجه ویژه‌ای به حوزه سلامت و کالاهای سلامت‌محور می‌شود. با توجه به حساسیتی که کالاهای سلامت‌محور برای تامین سلامت جامعه دارند، باید روی آنها نظارت انجام داده و از کیفیت آنها و سلامت‌شان اطمینان حاصل کنیم.

 وی ادامه داد: در همه جای دنیا گزارش‌هایی از میزان تقلب در کالاهای سلامت‌محور وجود دارد و این موضوع یکی از مشکلات این حوزه است. البته کشورهای مختلف برنامه‌هایی برای پیشگیری از قاچاق و تقلب در حوزه کالاهای سلامت‌محور پیش‌ می‌برند. بنابراین در مواردی استفاده از تجارب بین‌المللی می‌تواند باعث ارتقاء کارها در این حوزه شود.

 رییس سازمان غذا و دارو اظهار کرد: در کشور ما به دلیل شرایط اقتصادی، مرزهای طولانی و وجود همسایگانی که از مشکلات متعدد مانند جنگ و فقر رنج می‌برند، بحث قاچاق و مبارزه با آن اهمیت ویژه‌ای دارد که ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با آن مقابله می‌کند و ما هم به عنوان یکی از اعضای ستاد در این حوزه کمک می‌کنیم. در عین حال دانشگاه‌های علوم پزشکی که در استان‌های مرزی هستند به طور ملموس با این موضوع درگیر هستند که از آنها تشکر می‌کنم.

 اصغری با بیان این‌که کشور ناگزیر به ارتباط با جهان است و این ارتباطات مرزی از طریق بازارچه‌های مرزی و گمرکات در جریان است، افزود: نظارت‌ دانشگاه‌های علوم پزشکی براین موارد می‌تواند در مبارزه با قاچاق و تقلب در کالاهای سلامت‌محور کمک کند تا کیفیت و اصالت‌شان حفظ شود. در عین حال سازمان غذا و دارو هم تلاش کرده با شفاف کردن و الکترونیک کردن نظارت‌ها و ردیابی کالاها، نظارت بیشتر و بهتری داشته باشد. بنابراین همکاران می‌توانند با نظارت‌هایشان از سلامت مردم حفاظت کنند. به عنوان مثال دانشگاه علوم پزشکی یزد در زمینه‌ کالاهای مرتبط با غذا اقدامات نظارتی خوبی را انجام داده است.

 رییس سازمان غذا و دارو با اشاره به تحریم‌های آمریکا علیه کشورمان، گفت: در شرایطی که دچار تحریم‌های ظالمانه آمریکا شدیم و گرفتاری‌های اقتصادی بیشتر است و وارد یک جنگ اقتصادی شده‌ایم و تحریم بر اقتصاد کشورمان تحمیل شده، بحث مبارزه با قاچاق اهمیت بیشتری پیدا می‌کند، زیرا وقتی تقاضا از مبادی رسمی تامین نشود باز هم تقاضا وجود دارد و منجر به ایجاد کمبود در بازار می‌شود. حال ممکن است این کمبود از طریق بازار غیررسمی تامین شود که منجر به رونق بازار سیاه، قاچاق و تقلب می‌شود.

 اصغری تاکید کرد: این موارد از عوارض جنگ اقتصادی است. به همین دلیل تلاش سازمان غذا و دارو این است که بتواند کالاهای سلامت‌محور به ویژه دارو و تجهیزات پزشکی را از طریق مبادی رسمی تامین کند. از طرفی باید مواد اولیه را وارد کنیم تا تولید اتفاق بیفتد و واردات رسمی را نیز تسهیل کنیم. هرچقدر بتوانیم بستر قاچاق را تقلیل دهیم، بهتر است. بنابراین باید نیاز بازار را به طور رسمی تامین کنیم تا کمبودی در حوزه کالاهای سلامت‌محور به ویژه دارو و تجهیزات پزشکی ایجاد نشود.

 وی همچنین اظهار کرد: علی‌رغم ادعای دروغین آمریکا که می‌گوید دارو و تجهیزات پزشکی تحریم نیست، اما باید گفت وقتی نقل و انتقال ارز دچار مشکل شده و بانک‌ها دچار مشکل شده‌اند، تامین دارو و تجهیزات پزشکی نیز با مشکل مواجه می‌شود. بنابراین در شرایط جنگ اقتصادی انتظار این است که فعالیت‌های ما هم تشدید شده و آرایش جنگی به خود بگیرند تا از اصالت کالاهایی که در بازار است اطمینان حاصل کنیم.

 رییس سازمان غذا و دارو ادامه داد: یکی از راه‌های درست مقابله با قاچاق این است که بروکراسی را برای تولید داخل تسهیل و پیچ و خم‌های اداری را کم کنیم. اگر شرکتی مشکل اداری یا صدور پروانه دارد کمکش کنیم. هیچ خط تولیدی نباید تعطیل شود. نباید یک شرکت باسابقه را به دلیل بروکراسی اداری دچار مشکل کنیم و باید کارها را برایشان تسهیل کرد تا شرکت‌های تولیدی به راحتی تولید کرده و وارداتی‌ها هم به راحتی واردات‌شان را انجام دهند تا نیاز بازار تامین شود. هر چقدر در این حوزه موفق باشیم عرصه را برای قاچاق تنگ‌تر کرده‌ایم و اگر به این موضوعات توجه نکنیم، بستر را برای قاچاق باز کرده‌ایم.

 اصغری با بیان این‌که تشدید بازرسی‌ها در انبارها و کالاهای در چرخه توزیع و داروخانه‌ها می‌تواند به ما کمک کند تا در شرایط فعلی مردم کمترین آسیب را ببینند، گفت: باید بتوانیم شرایط جنگ اقتصادی را با آسیب کمتری پشت سر بگذاریم هرچند که تحریم‌ها اثرگذار است، اما تلاش شما می‌تواند آثار زیان‌بارش را برای مردم کاهش دهد. باید با این نگرش دراین روزها که روزهای کمک به مردم است بتوانیم از کیفیت محصولاتی که در اختیار مردم است پاسداری کرده و با تقلبات و قاچاق مقابله کنیم. 

تاریخ ارسال :  1397/9/20     
تعداد بار مشاهده :  13

افزایش دی اکسید کربن عملکرد شناختی را کاهش می دهدافزایش دی اکسید کربن عملکرد شناختی را کاهش می دهد

تحقیقی جدید نشان می دهد افزایش دی اکسید کربن در اتمسفر سبب کاهش قدرت مغزی افراد می شود. این امر روی حافظه و قابلیت های تمرکز افراد تاثیرگذار است.


به گزارش مهر به نقل از ایندپندنت، تحقیقات جدید نشان می دهد افزایش انتشار دی اکسید کربن احتمالا به کاهش قدرت مغزی کارگران در سراسر جهان منجر می شود.

 محققان دانشگاه کالج لندن(UCL) در پژوهش های خود متوجه شده اند هرچه میزان گازهای گلخانه در اتمسفر بیشتر باشد، تاثیرگذاری آن بر حافظه، قابلیت های تمرکز و تصمیم گیری انسان بیشتر خواهد بود.

  افزایش دی اکسید کربن در اداراتی که تهویه مناسب ندارند سبب می شود کارمندان کند عمل کنند و نتوانند فعالیت هایشان را به طور صحیح انجام دهند.

  این درحالی است که  اختلالات فکری در نتیجه تغییرات آب وهوایی در دهه های آتی به مشکلی شایع تبدیل خواهد شد.

 محققان UCL ادعا می کنند طبق شواهد با افزایش سطح دی اکسید کربن، عملکرد شناختی انسان کاهش می یابد. همچنین با توجه به احتمال افزایش دی اکسید کربن در اتمسفر تا پایان قرن ۲۱ میلادی، تاثیرات مستقیم انتشار آن بر عملکرد شناختی انسان اجتناب ناپذیر است.

 نتایج این تحقیق در  نشریه Building  Service Engineering منتشر  شده است.

 این درحالی است که در اوایل سال جاری میلادی تحقیق دانشگاه ییل نشان داد آلودگی هوا به کاهش سطح هوش افراد منجر می شود.

تاریخ ارسال :  1397/9/20     
تعداد بار مشاهده :  14

آموزش شناختی سودمند برای بیماران مبتلا به اسکیزوفرنی

 

7  دسامبر 2018

 الکساندرو چوبانو

 

 آموزش شناختی سودمند برای بیماران مبتلا به اسکیزوفرنی

بازی های ذهني ويژه طراحی شده براي کامپیوتر، می توانند جهت بیماري مبتلا به اسکیزوفرنی مزمن مفيد باشد .

 

آموزش های شناختی مدتهاست که در حال انجام است و به عنوان راهی برای تقویت قدرت مغز تبلیغ شده است، اما علم نشان داده است که منافع واقعی برای افراد سالم محدود یا نادر هستند.

آموزش شناختی سودمند برای بیماران مبتلا به اسکیزوفرنی

 

با این حال، یک مطالعه جدید نشان می دهد که در مورد بیماران مبتلا به اسکیزوفرنی مزمن، آموزش شناختی هدفمند (TCT) می تواند تاثیر مثبت داشته باشد. TCT از آموزش های کامپیوتری مانند بازی های ذهني استفاده می کند تا مسیرهای عصبی خاصی را هدف قرار دهد تا بدین ترتیب شیوه پردازش اطلاعات را تغییر دهند. این مطالعه شامل 46 بیمار بود که از یک برنامه درمان عمومي گرفته شد و وضعيت هر كدام در زمان بستري شدن بحراني بودند.

 پيش از اين  نشان داده شده بود که CTC می تواند علائم بیماران مبتلا به اسکیزوفرنی های خفیف تا متوسط ​​را بهبود بخشد، اما این اولین بار است که رویکردي نشان مي دهد كه مفید است همچنان برای بيماران اسکیزوفرنی مزمن و مقاومي كه در مراكز توانبخشي تحت درمان قرار گرفته اند .

 


منبع :  University of California San Diego 

ترجمه : سايت ايران صنعت ، ولي اله براتلو

تاریخ ارسال :  1397/9/18     
تعداد بار مشاهده :  23

عفونت های دوران کودکی ريسك مبتلا شدن به بیماری های ذهني كودكان را افزايش مي دهد .

 

6 دسامبر 2018

 Kshitij Jadhav

 

 

عفونت های دوران کودکی ريسك ميتلا شدن به بیماری های ذهني كودكان را افزايش مي دهد .

 

عفونت های گلو، تب و همچنين عفونت هاي ديگر در دوران کودکی همچنان در معرض ابتلا به اختلالات ذهني در دوران کودکی یا نوجوانی هستند. این مطالعه نشان می دهد که کودکان مبتلا به عفونت  ، 84 درصد بیشتر از ریسک اختلالات  ذهني مواجه هستند و 42 درصد بیشتر از داروهای تجویزی برای درمان اختلالات ذهني استفاده مي كنند .

 

افزایش ريسك ابتلا به اختلالات روان پریشی، اختلالات شخصیت، ADHD، اوتیسم و ​​OCD وجود دارد . علاوه بر این، در 3 ماه اول پس از مراجعه به یک بیمارستان به دليل عفونت ، احتمال ابتلا به اختلال  ذهني تازه تشخیص بیش از 5.66 برابر بیشتر است .

 این نشان می دهد که سیستم ایمنی بدن در بیماری های ذهني نوجوانان نقش دارد.منبع : Aarhus University   

ترجمه : سايت ايران صنعت ، ولي اله براتلو

تاریخ ارسال :  1397/9/18     
تعداد بار مشاهده :  34

بیوسنسورهای گلوکز ثبت سه بعدي به عنوان جایگزینی برای زدن انگشت

 

7 دسامبر  2018

 اروین ون دن بورگ

 

 بیوسنسورهای گلوکز ثبت سه بعدي به عنوان جایگزینی برای زدن انگشت

زدن انگشت برای پايش قند خون ممکن است به زودی به عنوان فعاليتي درگذشته باشد

 

دانشمندان موفق به ساخت یک دستگاه بیوسنسور گلوکز توسط ثبت سه بعدی شده اند که می تواند  به عنوان مانیتور بوسيله گجت پوشیدنی استفاده شود.منبع : Washington State University 

ترجمه : سايت ايران صنعت ، ولي اله براتلو

next

تاریخ ارسال :  1397/9/18     
تعداد بار مشاهده :  19

 

آمار بازدید ها


وبگو | نمایش آمار بازدیدها بدون دیتابیس
» بازدید امروز: 3483
» بازدید دیروز: 15294
» افراد آنلاین این بخش: 28
» ورودی امروز موتور های جستجو: 201
» ورودی دیروز موتور های جستجو: 1521
» بازدید کل: 1694345

مجوز تجارت الکترونیک


مجوز تجارت الکترونیک

مجوز رسانه بر خط


logo-samandehi

ایران صنعت در شبکه های اجتماعی


پرداخت آنلاین شبکه اجتماعی یوتیوبشبکه اجتماعی تویترشبکه اجتماعی فیس بوک
pr checker

ایران صنعت: 09106978820


تاریخ :1397/9/22  ساعت:  08:26:21

تمامي كالاها و خدمات اين سایت، داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است
تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به ایران صنعت میباشد.