بستن

تشخیص زمان تعویض روغن و نحوه چک کردن روغن اتومبیل خودچطور روغن موتور اتومبیل خود را چک کنیم ؟ شاید این سوال بعضی از رانندگان یاشد، روغن موتور خودرو در هر ۱۰۰۰ کیلومتر بایستی بررسی شود، به خصوص پیش از سفرهای طولانی و با مسافت زیاد روغن موتور حتما باید به طور دقیق مورد بررسی قرار گیرد.

در تصویر زیر میتوانید گیج روغن را در 3 حالت مشاهده فرمایید، در حالت اول روغن خودرو در شرایط مناسبی قرار دارد و احتیاجی به تعویض و یا اضافه کردن روغن به موتور نمیباشد، در حالت بعدی و شکل وسط همانطور که مشاهده میکنید روغن خودرو تنها سطح کمی از گیج را پوشانده و این به این معناست که شما باید مقداری روغن به موتور اضافه کنید تا به اندازه ی کافی برسد، در تصویر سمت راست اما با توجه به رنگ روغن که تغییر کرده است شما باید در اولین فرصت روغن موتور خود را به صورت کامل تعویض نمایید تا از آسیب دیدن موتور خودروی خود جلوگیری به عمل آورید.چطور روغن موتور اتومبیل خود را چک کنیم ؟
برچسپ : تشخیص زمان تعویض روغن و نحوه چک کردن روغن اتومبیل خود ، روغن موتور خودرو، روش بازرسی روغن موتور ، چک کردن روغن موتور ، آموزش چک کردن روغن موتور

next

گرد آورنده : irsanat.com :( محمدرضایی )
تاریخ ارسال :  1397/7/11     
تعداد مشاهده :12949


آشنائي و معرفي كامل گيربكسهاي اتوماتيك


آشنائي و معرفي كامل گيربكسهاي اتوماتيك

براي اولين بار در سال 1920 توسعه داده شد . اكثر خودروهاي امروزي از اين نوع سيستم استفاده مي كنند و اين يك دليل بيشتر نمي تواند داشته باشد و آن راحتي در استفاده است . فقط كافي است آن را در حالت Drive قرار دهيد و پاي خود را بر روي گاز فشار دهيد . سيستم دنده مناسب و صحيح را براي شما انتخاب مي كند . البته سيستم انتقال قدرت خودكار مجموعه اي بسيار پيچيده است و باعث مصرف شدن كمي بنزين بيشتر نسبت به مدل انتقال قدرت دستي مي شود . كه اين افزايش مصرف سوخت به علت وزن زياد اين سيستم و بازده مكانيكي نسبتا كمتر در مقايسه با سيستم انتقال قدرت دستي است .
خودروسازان به راننده اي كه خودرو اتوماتيك را براي رانندگي انتخاب كرده است اين اجازه را مي دهند تا در مواقع لازم دنده ها را شخصا تعويض نمايد . اما طريقه درست تعويض كردن و زمان تعويض دنده مهم است و صحيح انجام ندادن آن مي تواند به گيربكس صدمه وارد نمايد .كليدواژه : آشنائي و معرفي كامل گيربكسهاي اتوماتيك،گيربكس اتوماتيك،معرفي كامل انواع گيربكس اتوماتيك

next

گرد آورنده : irsanat.com :( ولی براتلو )
تاریخ ارسال :  1397/6/20     
تعداد مشاهده :8736محققان انگلیسی اولین سیستم سوپاپ کاملا دیجیتال جهان را ساختند که به صورت مستقل از میل لنگ عمل کرده و امکان کنترل بی سابقه چرخه احتراق را در اختیار می گذارد. 

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری ساینس دیلی، مهمترین مزیت این فناوری جدید نسبت به فناوری های موجود این است که امکان کنترل دقیق هریک از سوپاپ های ورود سوخت و خروج دود را در هر زمان به طور نامحدود و کاملا مستقل از عملکرد موتور فراهم می کند.

این فناوری که Intelligent Valve Actuation نام دارد، کاملا الکترونیکی بوده و اولین سیستم سوپاپ موجود در بازار است که بدون هرگونه اتصال فیزیکی با میل لنگ عمل می کند.

برای عملکرد این سیستم نیازی به تسمه تایم یا فنر سوپاپ نیست و هر سوپاپ دارای میل لنگ اختصاصی و یک سیستم کنترل کننده مستقل است که آن را به صورت مکانیکی با دقت بسیار زیاد باز و بسته می کند.

در این سیستم به جای این که سوپاپ ها توسط میل لنگ موتور کنترل شوند، هریک از میل لنگ های اختصاصی آن ها توسط یک موتور مستقل الکترونیکی کنترل می شود. این موتورهای الکتریکی قادرند میزان و زمان باز و بسته شدن سوپاپ را در هر لحظه با دقت بسیار زیادی کنترل کنند.

این سیستم با استفاده از یک حسگر دورانی در هرلحظه از موقعیت دقیق میل لنگ موتور اطلاع کسب می کند تا عملکرد سوپاپ ها به بهترین شکل زمان بندی شود. 

گرد آورنده : irsanat.com :( محمدرضایی )

تاریخ ارسال :  1397/5/22     
تعداد مشاهده :8527

سیستم سوخت رسانی موتور و خرابی آن(راهنماي رفع عيب سيستم سوخت رساني)
      
  مقدمه :

آشنایی با سیستمهای سوخت رسانی کاربراتوری و انژکتوری و مزایای استفاده از تکنولوژی های جدید سوخت رسانی در خودرو

Electronic Fuel Injection

سیستم سوخت رسانی برای خودرو به مانند دستگاه گوارش و دستگاه تنفسی برای بدن انسان ضروری و بسیار حساس است که بایستی انرژی لازم برای استفاده و کار خودرو را فراهم سازد . اما این سیستم های سوخت رسانی چگونه چنین کاری را انجام میدهند ؟ بر چند نوع هستند ؟ مزایا و معایب این نوع سیستم ها چیست ؟ چه نوع سیستمی برای خودرو اقتصادی تر و مناسب تر است ؟ و . . . ده ها سئوال دیگر که ممکن است برای همه ی کسانی که به نوعی با خودرو سر و کار دارند پیش آید . از سال ۱۳۸۳ ساخت خودرو های سواری کاربراتوری تقریبا به حالت تعلیق در آمده است و شرکت ها تنها مجازند از سیستم های انژکتوری برای محصولات خود استفاده کنند . حال آنکه تعدادی از رانندگان قدیمی خودرو همچنان بر استفاده از خودروهای کاربراتوری اصرار می ورزند . اصلا کاربراتور و انژکتور چه تفاوتی با هم دارند ؟ چه کاری انجام می دهند ؟ و کدامیک بر دیگری ارجحیت دارد ؟ و . . . سئوالات مشابه دیگر . در این نوشتار سعی داریم به صورت اختصار با هر دو نوع سیستم سوخت رسانی آشنا شویم و در نهایت با مزایا و معایب هر دو آشنایی پیدا کرده تا بتوانیم به درستی در خصوص استفاده از این سیستم ها در خودرو تصمیم گیری نماییم .سیستم سوخت رسانی موتورهای انژکتوری شامل قسمتهای زیر است:
سیستم سوخت رسانی موتورهای انژکتوری


منابع:
کارشناس خودرو - عبداله منتعلی، فارغ التحصیل دوره های تخصصی تعمیرات و نگهداری محصولات ایران خودرو، تعلیقات (جلوبندی-اکسل)، مولتی پلکس (206)، موتور(TU3, TU5, XU7, XU9 و ... )، انژکتور، گیربکس (انواع گیربکس به غیر از AL4).دفترچه راهنمای محصولات ایران خودرو و سایپا
برچسپ : سیستم سوخت رسانی موتور و خرابی آن(راهنماي رفع عيب سيستم سوخت رساني)

next

گرد آورنده : irsanat.com :( محمدرضایی )
تاریخ ارسال :  1396/4/10     
تعداد مشاهده :10299

جدول عيب يابي و رفع عيب خودرو (راهنمايي كامل رفع عيب خودرو) 

نوع عیبعلت خرابی
روشن نشدن خودرو

1 – سوئیچ اینرسی : ممکن است دراثر ضربه شدید به خودرو ( مانند دست انداز) عمل کرده باشد.

2 – سنسور دورموتور ممکن است خراب باشد یا براده به نوک آن چسبیده باشد.

3 – پمپ بنزین ( فیوز – سیم کشی – پمپ بنزین )

4 – رله اصلی دوبل : دراین حالت چراغ چک پشت آمپر نداریم .

ولی اگر رله بنزین ایراد داشته باشد چراغ چک داریم

5 – گیرکردن شافت استپر موتور

6 – با دیاگ چک شود دمای آب چند درجه است ( مثلاً اگر 40- یا 215+ را نشان دهد فشنگی آب یا سیم کشی ایراد دارد

7 – در خودروهای پیکان وRD سنسورMAP

8 – باتری

9 – قطع شدن تغذیهECU : دراین حالت نیز چراغ چک پشت آمپر خاموش است . باتوجه به نقشه ، مسیر ولتاژ 12 ولت و سوئیچ باز را چک کنید .

10 – خرابیECU : به عنوان مثال اگر چراغ چک نداشته باشیم ممکن است آی سی رگولاتور یا رله دبل خراب باشد .


next

گرد آورنده : irsanat.com :( پیمان محمدرضایی )
تاریخ ارسال :  1396/4/10     
تعداد مشاهده :5253
دیگر مطالب مرتبط با موضوع : مکانیک خودرو


آخرین مقالات ارسالی

دستگاه تی دی اس متر(TDS)

دستگاه پی اچ متر دیجیتال

هدایت سنج آب,EC متر

فتومتر پرتابل دیجیتال

دماسنج دیجیتال

مولتی متر دیجیتال

ph متر خاک

ph متر، ph سنج

Tds متر

آمونياك سنج

سنسور ph سنج ، پراپ ph سنج

EC متر ، EC سنج

ph سنج هانا ، تستر ph هانا

رفرکتومتر ، قند سنج

EC/TDS متر ، هدایت تی دی اس سنج

EC/TDS/PH متر ، تستر های مولتی پارامتر آب

ترازو آزمایشگاهی

اکسیژن متر آنلاین

پی اچ ph سنج آنلابن

هدایت و تی دی اس سنج آنلاین ،EC/TDS تابلویی انلاین

اکسیژن سنج DO متر آنلاین تابلویی

محصولات شرکت آدوا ADWA -ADWA

تجهیزات کنترل و اندازه گیری آنلاین

کلر سنج

فروش فوق العاده تجهیزات آنلاین تابولویی

محصولات شرکت ای زد تایوان AZ

فلکسی تستر، کلر، کلراید، سختی، سختی کلسیم، مس، روی،سیلیسمفروشگاه ایران صنعت ،بررسی انتخاب و خرید آنلاین

فروشگاه ایران صنعت در سال 1388 تاسیس گردید، که مفتخر است ، با عرضه محصولات ابزاردقیق ، برق الکترونیک ، ابزارآلات و تجهیزات صنعتی در سراسر کشور با بهترین کیفیت و قیمت رقابتی در خدمت هموطنان گرامی باشد .
ENAMAD logo-samandehi

آدرس : کرج چهار راه کارخانه قند به سمت میدان هفت تیر خیابان پناهی کوچه پناهی 1 پلاک 61 ساختمان اهورا واحد یک
شماره تلفن : 02691300551
شماره همراه : 09106978820 واتساپ ، تلگرام ، ایتا ، روبیکا ، ای گپ روی این شماره می باشد
شماره نمابر : 30008666850361
افراد آنلاین: 64
تاریخ :1403/3/06
پرداخت آنلاین شبکه اجتماعی یوتیوب اینستاگرام شبکه اجتماعی فیس بوک

تمامي كالاها و خدمات اين سایت، داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه میاشند و فعاليتهاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است
تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به ایران صنعت میباشد.