بستن

جاذبه های دیدنی وان ترکیه وان,وان ترکیه,جاذبه های دیدنی وان ترکیه

وان، یکی از شهرهای دیدنی ترکیه


بدون شک دریاچه وان از مهمترین جاذبه های وان به شمار می رود و گردشگران زیادی فقط برای تماشای همین دریاچه راهی وان می شوند. دریاچه وان، بزرگ ترین دریاچه ترکیه است و از آب باران، رودخانه های کوچک و برف های آب شده تغذیه می شود.

شهر وان

وان بزرگترین شهر در شرق ترکیه است که مرکز استان وان می‌باشد، و یکی از شهرهای تاریخی ترکیه است با جمعیتی نزدیک به ۳۶۱٬۱۶۳ نفر، مردم شهر وان به زبان کردی(کرمانجی) تکلم می‌کنند.

شهر وان از شمال و غرب به دریاچه وان از شرق به کوه‌های مرتفع سیاه کوه و اِرک و از جنوب به کوه آرتوس چسبیده‌است. عمده شهرت جهانی این شهر به دلیل وجود گربه‌های سفید پشمالویی با یک چشم آبی و دیگری زردرنگ است که به گربه وان مشهوراند. 
از روستاهای قدیمی حومه شمالی وان که هم‌اینک بخشی از شهر شده می‌توان به روستای شهباغ اشاره کرد که منطقه‌ای با باغ‌های فراوان است.

next

گرد آورنده : irsanat.com :( ولی براتلو )
تاریخ ارسال :  1397/12/24     
تعداد مشاهده :4535

با شهر واراناسی (الهه مرگ) آشنا شوید!


شهر واراناسی,شهر واراناسی در هند,عکس های شهر واراناسی

شهر واراناسی از مکانهای دیدنی هند

  شهر واراناسی یکی از قدیمی‌ترین مناطق روی زمین هست که همچنان مردم زیادی در این منطقه از هندوستان زندگی می‌کنند. تاریخ سکونت در این شهر به ۳۰۰۰ سال پیش باز می‌گردد.

آشنایی با شهر واراناسی در هند

واراناسی (بِنارس یا بَنارَس) شهری بر کرانه چپ رود گنگ در جنوب شرقی ایالت اوتار پرادش هند است. این شهر از مراکز دینی عمده هندوان است و در نزد بوداییان و پیروان آیین جین نیز مقدس است.
واراناسی از شهرهای مهم تاریخی، فرهنگی و تجاری هند، و از مراکز قدیمی و مهم شیعیان شبه قاره هند به‌شمار می‌رود. واژه بنارس، شکل دیگر واژه وارانسی است. برخی این نام را برگرفته از نام دو رودخانه ورونه و آسی می‌دانند، که پایه علمی ندارد. از دیگر نام‌های معروف آن کاشی است که ظاهراً از نام یکی از قبایل آریایی نژاد آن منطقه برگرفته شده‌است و به اعتقاد عموم مفهوم براق و درخشان دارد. در زمان اورنگ زیب شهر رسماً محمدآباد نامیده شد ولی با انقراض بابریان این نام به فراموشی سپرده شد.
شهر واراناسی یکی از قدیمی‌ترین مناطق روی زمین هست که همچنان مردم زیادی در این منطقه از هندوستان زندگی می‌کنند. تاریخ سکونت در این شهر به ۳۰۰۰ سال پیش باز می‌گردد.
شهر واراناسی در سال ۵۹۰ق به تصرف معزالدین محمد سام درآمد و بسیاری از بتهای معابد متعدد آن نابود و شهر ویران شد. بابر در ۹۳۶ق آن را گرفت. در دوره اکبرشاه، راجه جی سینگه معابد متعدد و رصدخانهای در آنجا ساخت. اورنگ زیب مسجدی به جای یکی از معابد قریم هندی آن بنا نهاد. در ۱۷۷۵م بنارس به بریتانیا واگذار گردید و در ۱۹۵۰م جزء اتحادیه هند شد.

 شهر واراناسی,تاریخچه شهر واراناسی,عکس های شهر واراناسی

 شهر واراناسی به شهر الهه مرگ نیز معروف است


این شهر از نظر تاریخی، فرهنگی و تجاری از شهرهای مهم هند حساب می‌شود.
از آنجا که واراناسی (بنارس) بر سر راه ارتباطی مراکز مهم علمی و ادبی چون آگره، لکهنو، عظیم‌آباد و جونپور قرار داشت، به یکی از محل‌های مهم تجمع شعرا، ادبا و دانشمندان تبدیل شد. شاعران و ادبای فارسی گوی بسیاری در زمان اکبرشاه، جهانگیرشاه و شاه جهان، اهل بنارس بودند یا در آنجا زندگی می‌کردند. بنارس امروزه نیز از مراکز آموزش زبان فارسی است. هم‌اکنون زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه هندوی بنارس تا سطح دکتری تدریس می‌شود و در مدرسه دینی الجامعةالسلفیة این شهر نیز طلاب فارسی می‌آموزند.

 شهر واراناسی معروف به الهه مرگ

این شهر به شهر الهه مرگ نیز معروف است. به اعتقاد مردم ساکن این شهر هرکس که عمرش در شهر واراناسی به پایان برسد بدون شک رستگار خواهد شد. بسیاری از کهنسالان، سال‌های پایانی عمر خود را به این شهر آمده و تا پایان زمان حیاتشان در این شهر زندگی می‌کنند. جالب است بدانید روزانه بیش از ۱۰ هزار نفر در آب رودخانه گنگ به تطهیر می پردازند. ابریشم معروف باراناسی، از با کیفیت ترین ابریشم های تولید شده در هند است که در این شهر تولید می شود.

واراناسی، شهر صومعه ها
واراناسی، صومعه های زیادی دارد و به همین دلیل «شهر صومعه ها» هم نامیده می شود. ساکنان واراناسی در این شهر نسبت به شهرهای دیگر هند، مردم پیوند عمیق تری با مذهب و ارزش های فرهنگی دارند و ساختار شهر از نظر اجتماعی و اقتصادی طوری است که مردم آن با هم در هماهنگی کامل هستند و ارتباط زیاد و نزدیکی دارند. هندوهای بنارسبنارس، نسخه ی ادبیات و هنرهای تجسمی خاص خودش را دارد و بسیاری از نویسندگان بزرگ هند مثل Tulsidas، Ravidas، Saint Kabir و… از این شهر بوده اند.

 شهر واراناسی,شهر واراناسی در هند,تصاویر شهر واراناسی

 در شهر واراناسی لباس های زعفرانی رنگ بر تن افراد مذهبی دیده می شود

 علاوه بر این، موسیقیدان هایی مثل Ravi Shankar، Bismillah Khan و Girija Devi هم در این شهر پرورش پیدا کرده اند و این نشان دهنده ی عمق هنر و ارزش های فرهنگی ای است که در خون این شهر جاری است. دسترسی به قسمت جالب شهر که به موازات رود گنگ است به خاطر جاده های باریک و جمعیت بسیار زیاد، سخت است. در این قسمت می توان پاساژها و ساختمان های قدیمی هند را دید.

 برای رسیدن به این قسمت از شهر، استفاده از ریکشاو بهترین وسیله است چون هم ارزان است و هم با توجه به جمع و جور بودنش می تواند از میان خیل جمعیت راحت تر عبور کند. مردم واراناسی ترجیح می دهند تا لباس های نخی سفید و نارنجی یپوشند و لباس های زعفرانی رنگ بر تن افراد مذهبی دیده می شود. حوله ی سفیدی که به آن گامچا (Gamcha) هم گفته می شود، یکی دیگر از خصیصه های متمایز کننده ی مردم واراناسی است.

گرد آورنده : irsanat.com :( ولی براتلو )

تاریخ ارسال :  1397/12/11     
تعداد مشاهده :4342

معرفي 3 موزه معروف شانگهای چین 


شانگهای چین,شهر شانگهای چین,موزه های شانگهای چین

شهر شانگهای پایتخت اقتصادی کشور چین به شمار می رود


شانگهای شبیه‌ترین شهر جهان به نیویورک است و همچنین باعث شده تا خیلی‌ها این شهر را نیویورک شرق بنامند. شانگهای قلب تپنده اقتصاد کشور چین است و می‌توان همه جای شهر از این مسئله مطمئن شد.

شهر شانگهای

شانگهای شهری در چین است که با جمعیت ۲۴ میلیون نفری پرجمعیت‌ترین شهر دنیا به حساب می‌آید. این شهر یک مرکز اقتصادی جهانی است و بندر آن پرترددترین بندر کانتینر دنیا به حساب می‌آید. شانگهای شهر غول آسا و لبریز از جمعیت است و رابط میان چین و دنیای خارج است. این شهر به شهر جنگل آسمانخراشها معروف است.

با توجه به این که شهر شانگهای پایتخت اقتصادی کشور چین به شمار می رود اما جاذبه های تاریخی و فرهنگی متعددی هم در آن وجود دارد که می توانید هنگام سفر به این شهر از آنها دیدن فرمایید. در این مطلب سه موزه از معروفترین موزه های چین معرفی می شود.

next

گرد آورنده : irsanat.com :( ولی براتلو )
تاریخ ارسال :  1397/11/16     
تعداد مشاهده :4541

4 مورد از بهترین جاذبه های گردشگری بارسلونا بارسلونا,دیدنی های بارسلونا,جاذبه های گردشگری بارسلونا

جاذبه های دیدنی شهر بارسلونا

 بارسلون، پایتخت و پرجمعیت‌ترین شهر بخش خودمختار کاتالونیا و پس از مادرید پرجمعیت‌ترین شهر اسپانیا و مهم‌ترین بندر این کشور است. بارسلون به لحاظ اهمیت در امور مالی، تجارت، رسانه، سرگرمی، هنر، بازرگانی بین‌المللی، آموزش و گردشگری یک شهر جهانی است.

next

گرد آورنده : irsanat.com :( ولی براتلو )
تاریخ ارسال :  1397/11/13     
تعداد مشاهده :4681

راهنمای سفر به تفلیس

تفلیس,تفلیس گرجستان,راهنمای سفر به تفلیس

تفلیس، پایتخت گرجستان

گرجستان کشوری با شهرهای نه چندان بزرگ، صومعه ها و کلیساهای زیبا است. گرجستان در سرحد آسیای غربی و اروپای شرقی قرار دارد، از غرب با دریای سیاه، از شمال با روسیه، از جنوب با ترکیه و ارمنستان، و از جنوب شرق با جمهوری آذربایجان هم‌مرز است. پایتخت و بزرگترین شهر آن تفلیس است.

اطلاعات کلی شهر تفلیس

زبان: زبان گرجی
واحد پول: لاری (GEL)
برق: برق این شهر ۲۲۰ ولت و ۵۰ هرتز است.
شماره های اضطراری: برای تماس با پلیس، آتشنشانی و اورژانس شماره ۱۱۲ را بگیرید.
اختلاف ساعت تا تهران: تفلیس حدود ۳۰ دقیقه از تهران جلوتر است.

 آب و هوای شهر تفلیس

شهر تفلیس به دلیل نزدیکی آن به کوه و وزش باد از سوی این کوه ها تابستان های نسبتا گرم و زمستان های بسیار سردی دارد. شرایط اقلیمی این شهر نسبتا نیمه گرمسیری و مرطوب بوده و میانگین دما در سال حدود ۲ درجه ی سلسیوس اندازه گیری شده است. بهترین زمان برای سفر به این شهر گرجستانی در ماه های مرداد و شهریور است چرا که می توانید از تفریحات ساحلی این شهر به طور کامل بهره ببرید. اما اگر می خواهید که سفرتان به تفلیس کم هزینه بشود سعی کنید در فصل زمستان که حجم مسافران تفلیس کاسته می شود به این شهر سفر کنید البته اگر با هوای سرد مشکلی ندارید. پس اگر در فصل سرد می خواهید به تفلیس بروید باید توجه داشته باشید که لباس های گرم و مناسبی همراه خودتان ببرید.  


تفلیس,دانستنیهای سفر به تفلیس,تفلیس گرجستان

 شرایط اقلیمی شهر تفلیس نسبتا نیمه گرمسیری و مرطوب است

 سوغاتی محبوب تفلیس

از جمله سوغاتی های محبوب گرجستان می توان به رومیزی های نقاشی شده، روسری های ابریشمین، جواهرات دست ساز، انواع ظروف سرامیکی، کانتاسی (جام نوشیدنی ساخته شده از شاخ) که به نقش و نگارهایی طلایی و نقره ای مزین است، چاقوهای دست ساز، پاپاکی: نوعی کلاه های پشمی بزرگ و منسوجات دست باف اشاره کرد.

 
جاذبه های گردشگری شهر تفلیس

- میدان آزادی و خیابان روستاولی تفلیس: یکی از اصلی ترین خیابانهای شهر تفلیس، خیابان روستاولی می باشد که قبلا با نام گلوینی شناخته می‌شده است.

 - محله حمام ها تفلیس گرجستان:
محله حمامهای قدیمی در کرانه راست رودخانه کورا واقع شده است و جزو قدیمی ترین و تاریخی ترین مناطق تفلیس و از مکانهای دیدنی تفلیس به شمار می رود. علت ساخت این حمام ها وجود چشمه های آب گرم طبیعی در این منطقه می باشد که به وفور یافت می شود.

پارک ریکه تفلیس : پارک ریکه یکی از جاذبه های گردشگری گرجستان و مکانهای تفریحی در تفلیس می باشد. این پارک دارای دسترسی آسان از طریق پل صلح به محله قدیمی شهر را دارا است.

 تفلیس,تفلیس گرجستان,راهنمای سفر به تفلیس

 جاذبه های دیدتی شهر تفلیس

نکات امنیتی در شهر تفلیس

- پیشنهاد می شود که مقدار زیادی پول نقد و یا طلا و جواهراتی که در چشم هستند، به همراه نداشته باشید. در تفلیس زمانیکه به بازدید از مناطقی که بین خارجی ها محبوب هستند، نظیر وَیک (Vake)، سابورتالو (Saburtalo) و بارهای خیابان اَخوِلدیانی (Akhvlediani Street) در نزدیکی میدان جمهوری (Republic Square) می روید، بسیار مراقب خود و لوازم با ارزشتان باشید.

- از سوارشدن به تاکسی هایی که در هنگام تاریکی علامتشان خاموش است خودداری کنید و حتماً بر روی صندلی عقب تاکسی بنشینید.

- حمله به خارجیان در اکثر کشورها اتفاق می افتاد ولی در کشور گرجستان این امر بسیار کم اتفاق می افتد ولی بهتر است که جوانب احتیاط را رعایت کنید و در صورت نیاز با پلیس محلی از طریق شماره 112 تماس برقرار کنید.

گرد آورنده : irsanat.com :( ولی براتلو )

تاریخ ارسال :  1397/11/06     
تعداد مشاهده :3943
دیگر مطالب مرتبط با موضوع : مکانهای تفریحی جهان


آخرین مقالات ارسالی

دستگاه تی دی اس متر(TDS)

دستگاه پی اچ متر دیجیتال

هدایت سنج آب,EC متر

فتومتر پرتابل دیجیتال

دماسنج دیجیتال

مولتی متر دیجیتال

ph متر خاک

ph متر، ph سنج

Tds متر

آمونياك سنج

سنسور ph سنج ، پراپ ph سنج

EC متر ، EC سنج

ph سنج هانا ، تستر ph هانا

رفرکتومتر ، قند سنج

EC/TDS متر ، هدایت تی دی اس سنج

EC/TDS/PH متر ، تستر های مولتی پارامتر آب

ترازو آزمایشگاهی

اکسیژن متر آنلاین

پی اچ ph سنج آنلابن

هدایت و تی دی اس سنج آنلاین ،EC/TDS تابلویی انلاین

اکسیژن سنج DO متر آنلاین تابلویی

محصولات شرکت آدوا ADWA -ADWA

تجهیزات کنترل و اندازه گیری آنلاین

کلر سنج

فروش فوق العاده تجهیزات آنلاین تابولویی

محصولات شرکت ای زد تایوان AZ

فلکسی تستر، کلر، کلراید، سختی، سختی کلسیم، مس، روی،سیلیسمفروشگاه ایران صنعت ،بررسی انتخاب و خرید آنلاین

فروشگاه ایران صنعت در سال 1388 تاسیس گردید، که مفتخر است ، با عرضه محصولات ابزاردقیق ، برق الکترونیک ، ابزارآلات و تجهیزات صنعتی در سراسر کشور با بهترین کیفیت و قیمت رقابتی در خدمت هموطنان گرامی باشد .
ENAMAD logo-samandehi

آدرس : کرج چهار راه کارخانه قند به سمت میدان هفت تیر خیابان پناهی کوچه پناهی 1 پلاک 61 ساختمان اهورا واحد یک
شماره تلفن : 02691300551
شماره همراه : 09106978820 واتساپ ، تلگرام ، ایتا ، روبیکا ، ای گپ روی این شماره می باشد
شماره نمابر : 30008666850361
افراد آنلاین: 57
تاریخ :1403/3/06
پرداخت آنلاین شبکه اجتماعی یوتیوب اینستاگرام شبکه اجتماعی فیس بوک

تمامي كالاها و خدمات اين سایت، داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه میاشند و فعاليتهاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است
تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به ایران صنعت میباشد.