بستن

چگونه می توان پترن های مختلف را در دکوراسیون با هم ترکیب کرد؟


همه ما دوست داریم الگوهایی را در منزل خود استفاده نماییم این نقش و پترن ها می توانند در بسیاری قسمت های منزل به کار روند زیرا پترن ها المان های گرافیکی را به هر فضایی وارد کرده و می توانند تکمیل کننده و همچنین هماهنگ کننده رنگ های مختلف به کار برده شده در فضا باشند.

ترس بیشتر افراد برای استفاده از پترن ها شلوغی و ایجاد عدم توازن در دکوراسیون است اما در حقیقت، پترن ها زمانی که به درستی استفاده می شود، می توانند جذابیت های داخلی را افزایش دهند، اما هنگامی که به اشتباه استفاده می شوند، ممکن است یک فضای ایده آل با دکوراسیونی متناسب را نیز خراب کرده و در آن عدم توازن ایجاد کنند از این رو با ما در ادامه با برخی نکات کاربردی در مورد نحوه ترکیب متناسب پترن ها همراه باشید.


۱- تصمیم گیری درباره طرح رنگی


اول و مهمتر از همه، شما باید بدانید که چه رنگی برای دکوراسیون داخلی شما مناسب است رنگ هایی را انتخاب کنید که با هم ترکیب زیبایی ایجاد می کنند این یک شروع خوب برای انتخاب رنگ پترن های شما خواهد بود به عنوان مثال اگر در دکوراسیون منزل رنگ های سیاه و سفید دارید می توانید از خال خال یا راه راه سفید مشکی استفاده کنید و الگوی رنگی موجود در دکوراسیون را در پترن ها نیز تکرار نمایید مزیت انجام این کار ایجاد هماهنگی و نگاهی منسجم در دکوراسیون فضاست.


رنگ های مناسب دکوراسیون, دکوراسیون و چیدمان منزل

برای دکوراسیون منزل رنگ هایی را انتخاب کنید که با هم ترکیب زیبایی ایجاد کنند


۲- از طرح های چاپی و پترن ها ی مورد علاقه خود شروع کنید


از طرح های چاپی و گرافیکی و پترن های مورد علاقه خود کمک بگیرید و سپس با رنگ های به کار رفته در دکوراسیون منزل آن ها را امتحان کنید یا در صورت علاقه، از رنگ های دارای هارمونی با سایر اجزا یا در تضاد کامل برای ایجاد نقاط کانونی و قسمت های مورد علاقه برای قرار دادن مرکز توجه بصری از آن ها استفاده نمایید برای انتخاب طرح به اندازه و کوچکی و بزرگی پترن ها برای تاثیرگذاری بیشتر توجه کنید از پترن های ریز در نقاط دور از دید چشم استفاده نکنید و مقیاس پترن را با ابعاد اجزایی از دکوراسیون که در آن پترن به کار می رود مورد نظر قرار دهید تا هم به خوبی دیده شوند و هم تاثیر بصری مثبتی در دکوراسیون ایجاد کنند.


۳- بازی با رنگ های خنثی


اگر فکر می کنید افزودن الگوهای بیشتر و رنگارنگ دکوراسیون منزل را شلوغ و نا به سامان جلوه گر می کند می توانید به جای صرف نظر از به کارگیری پترن های مختلف در کنار هم از رنگ های خنثی استفاده کنید برای مثال می توانید از تناژهای رنگی سفید، کرم یا بژ استفاده کنید. این رنگ ها می توانند رنگ پایه و زمینه خوبی برای پترن ها باشند تا بدون نگرانی از پترن های بیشتری در صورت تمایل استفاده کنید.


ترکیب پترن های مختلف دکوراسیون,نحوه ترکیب پترن های مختلف دکوراسیون

می توانید از تناژهای رنگی سفید، کرم یا بژ استفاده کنید


۴- توجه به اندازه پترن ها


ضروری است که به اندازه الگوهایی که با هم ترکیب می کنید، توجه کنید. بهتر است از استفاده از پترن هایی با اندازه و مقیاس های مشابه در کنار یکدیگر اجتناب نمایید به عنوان مثال، می توانید از الگوی بزرگتر برای پرده و کوچکتر برای کوسن ها استفاده کنید. ترکیب های متفاوت مقیاس و اندازه الگوها باعث ایجاد هماهنگی بیشتر در منزل خواهند شد.


۵- ترکیب پترن هایی به رنگ سفید در کنار یک تک رنگ


از دیگر راه های امن برای استفاده از الگوها این است که آن را با سفید ترکیب کنید یا فقط یک الگوی با پس زمینه سفید انتخاب کنید. شما می توانید سعی کنید ترکیب رنگ های مختلف پترن خاصی را با پایه سفید امتحان کنید البته باید بدانید با اینکار پترن ها کمتر به چشم می آیند و اگر دکوراسیون شلوغی دارید  و علاقه به استفاده از پترن ها دارید یا دکوراسیونی مینیمال تر را ترجیح می دهید این انتخاب خوبی برای شما خواهد بود البته لازم به ذکر است طرح پترن ها و طرافت آن ها نیز در این سادگی بسیار تاثیر گذار است.


دکوراسیون و چیدمان منزل, دکوراسیون رنگی منزل, اصول چیدمان منزل

سعی کنید ترکیب رنگ های مختلف پترن خاصی را با پایه سفید امتحان کنید


۶- ترکیب رنگ های پررنگ با پترن ها

در واقع فارغ از شکل و طرح های متفاوت، پترن ها به دلیل داشتن طرح و افزودن الگوهای گرافیکی به فضا کمی فضا را شلوغ تر می کنند و این تاثیرات بصری می تواند با رنگ های شاد و پر رنگ بیشتر شده و تاثیرات بیشتری در دکوراسیون ایجاد نمایند.


نحوه ترکیب پترن های مختلف دکوراسیون,رنگ های مناسب دکوراسیون

پترن ها به دلیل داشتن طرح و افزودن الگوهای گرافیکی به فضا کمی فضا را شلوغ تر می کنند


۷- تعداد پترن ها در کنار هم

درباره این موضوع که چگونه می توان چند الگو را در یک فضای مورد استفاده قرار داد می توان گفت پیشنهاد طراحان استفاده از سه تا چهار الگو در مقیاس و اندازه های مختلف می باشد که بهتر است یکی از پترن ها با مقیاس بزرگتر استفاده شود تا بقیه الگوها را تحت تاثیر قرار دهد و ترکیب مناسب تری ایجاد کند.


دکوراسیون و چیدمان منزل, دکوراسیون رنگی منزل

از سه تا چهار الگو در مقیاس و اندازه های مختلف استفاده کنید


۸- استفاده از پترن هایی با تناژهای مختلف یک رنگ


استفاده از پترن ها با طیف های مختلف یک رنگ باعث می شود تا همخوانی و هارمونی بیشتر شود و اجزای دکوراسیون در مطابقت و سادگی بیشتری در کنارهم قرار گیرند اما باز هم در استفاده از این روش مقیاس را فراموش نکنید. شما می توانید یک الگوی بزرگتر را انتخاب کنید و پترن های ریز و کوچکتر را به آن بیافزایید.


نحوه ترکیب پترن های مختلف دکوراسیون,رنگ های مناسب دکوراسیون

می توانید یک الگوی بزرگتر را انتخاب کنید و پترن های کوچکتر را به آن بیافزایید


۹- استفاده از الگوهای مختلف و تک رنگ

برای جلوگیری از شلوغی و یا اجتناب از استفاده رنگ های مختلف می توانید پترن های مختلف را در یک رنگ در قسمت های مختلف دکوراسیون مانند پرده و یا کوسن ها استفاده نمایید.


ایجاد هماهنگی دکوراسیون منزل,هماهنگی در منزل

می توانید پترن های مختلف را در یک رنگ در قسمت های مختلف دکوراسیون استفاده نمایید


۱۰- از تصاویر الهام بخش ایده بگیرید!


اگر هنوز از اینکه از پترن ها چگونه استفاده کنید اطمینان ندارید تصاویر بیشتری ببینید و از دکوراسیون داخلی تصاویر استفاده از پترن ها در طرح ها، رنگ ها و یا در قسمت های مختلف منزل در وبسایت های اینترنتی و مجلات کمک بگیرید ولی فراموش نکنید حتما کوچکی یا بزرگی منزل خود، علایق و ترکیب رنگ های مناسب با دکوراسیون خود را به کار ببرید شاید برخی پترن ها در تصاویر خوب باشند اما در دکوراسیون شما تعادل را برهم ریزند.

 در آخر می توان گفت پترن ها واقعا زیبا هستند هنگامی که تصمیم به استفاده از این عنصر برای دکوراسیون خانه خود دارید از راهکارهای بالا کمک بگیرید و می توانید از راهنمایی های متخصصین حوزه دکوراسیون استفاده نمایید تا فضایی جذاب و آرامش بخش و متعادل از نظر بصری داشته باشید.


نتخاب طرح و رنگ دکوراسیون منزل,به کارگیری پترن های مختلف در دکوراسیون منزل

با توجه به ابعاد منزل، علایق و ترکیب رنگ های مناسب با دکوراسیون خود را به کار ببرید

گرد آورنده : irsanat.com :( ولی براتلو )

تاریخ ارسال :  1397/8/23     
تعداد مشاهده :3807

شيک ترین رنگ ها برای ست کردنست زرد و مشکی

هوا که رو به سردی می گذارد، لباس های روشن کنار می رود و از رنگ های تیره بیشتر استفاده می شود. اما همانطور که طراحان لباس عقیده دارند، تنوع رنگ ها در ست لباس بهتر است در تمام فصل ها وجود داشته باشد. 

 زرد به عنوان رنگی گرم و تند، در همه فصول سال به کار می رود. از طرفی مشکی رنگی خنثی است که تضاد قشنگی با زرد دارد. یکی از روش های ست کردن زرد و سیاه، انتخاب لباس اصلی مثل مانتو یا پالتو به رنگ زرد و سایر لباس ها به رنگ سیاه است. 

 زرد رنگی است که به بعضی رنگ پوست های خاص می آید. به همین دلیل از شال زرد کمتر استفاده می شود. همچنین به دلیل جذابیت زیاد این رنگ، پوشیدن شلوار و کفش زرد جلب توجه زیادی می کند. در ست زرد و مشکی اگر زرد فقط در مانتو و پالتو به کار رود، شیک تر است.

 نکته: شال و روسری زرد و سایر رنگ های گروه زرد برای رنگ پوستی که بیشتر به سرخی می زند، مناسب است.


ست های رنگی, بهترین رنگ ها برای ست کردن

زرد رنگی گرم و تند و مشکی رنگی خنثی است که تضاد قشنگی با زرد داردnext

گرد آورنده : irsanat.com :( ولی براتلو )
تاریخ ارسال :  1397/8/15     
تعداد مشاهده :3931

وسوسه خرید در حراجمعه!حراجمعه,بلک فرایدی,حراج

 
حتما اسم حراجمعه یا همان بلک فرایدی به گوشتان خورده است. این حراج بزرگ که هر سال در چهارمین جمعه ماه نوامبر برگزار می‌شود و تقریبا در بسیاری از کشورهای اروپایی و حتی آسیایی مثل پاکستان و هند و چین هم برگزار می‌شود. ویژگی جالب این حراج، تخفیف‌های استثنایی و وسوسه‌انگیزی است که برای کالاهای خاص در نظر گرفته می‌شود و معمولا هم طرفداران بسیاری دارد.


4 سال پیش برای اولین بار یک بازار اینترنتی به نام بامیلو، این حراج را به ایرانی‌ها معرفی کرد و حالا هر سال در همین تاریخ فروشگاه‌های آنلاین و حتی فروشگاه‌های فیزیکی این حراج را برگزار می‌کنند. معمولاً کالاهای گران‌قیمت مثل پلی استیشن یا گوشی موبایل و تلویزیون در حراجمعه‌ها طرفدار زیادی دارد اما واقعیت اینجاست که همیشه در این رویداد برنده واقعی کسی است که بتواند کالاهای مورد نیاز خود را انتخاب و با قیمت عالی خریداری کند.


یکی از بهترین فرصت‌های خرید در این حراج جهانی، خرید لوازم ضروری در سبد کالای روزمره شماست. مثل مواد غذایی، لوازم بهداشتی یا لوازم ضروری منزل. حالا برای اینکه در چنین حراجی هایی بتوانید خرید راحت‌تر و بهتری داشته باشید لازم است که نکات زیر را رعایت کنید:


مواد غذایی انتخاب اول


یکی از بهترین گزینه‌های برای خرید حراجمعه مواد غذایی ضروری با ماندگاری بالاست. برنج، چای، روغن، رب گوجه فرنگی، حبوبات و... خرید این مواد که می‌توانید تا مدتها آنها را نگهداری کنید بسیار خرید پرسودی است. پس به‌جای تلاش برای  خرید کالاهای الکترونیک گران قیمت بهتر است واقعا محصولاتی را که به طور روزمره نیاز دارید خریداری کنیدلوازم آرایشی و بهداشتی


حتما از قیمت‌های سرسام‌آور لوازم آرایشی بهداشتی خبر دارید. حراجمعه بهترین فرصت برای خرید محصولات بهداشتی روزمره مثل شامپو و نرم‌کننده و صابون‌های مختلف و عطر و لوازم آرایشی است. معمولا در بلک فرایدی این محصولات با تخفیف‌های استثنایی ارائه می‌شوند و توصیه می‌کنیم حتما سری به این بخش از کالاها در فروشگاه‌های آنلاین بزنید.


حراجمعه,بلک فرایدی,حراج

 
لوازم ضروری منزل


پودر ماشین لباسشویی، قرص ماشین ظرفشویی، انواع شوینده‌ها و لوازم ضروری دیگری مثل نظم‌دهنده‎‌ها و ملحفه و حوله از دیگر لوازم ضروری زندگی هستند که از اتفاق در روزهای حراجمعه کمتر کسی به سراغ آنها می‌رود. بهتر است شما با هوشمندی این محصولات را خریداری کنید چون قطعا پشمان نخواهید شد و بالاخره از آن استفاده خواهید کرد.لباس بخرید!


پوشاک هم از آن جمله کالاهایی است که در حراجمعه بسیار مورد توجه قرار می‌گیرد. سعی کنید لباسی را انتخاب کنید که در مورد اندازه آن تا حدی اطمینان دارید. مثلا کفش یا پیراهن گزینه‌های ساده‌تری برای خرید هستند. البته جای نگرانی هم نیست چون بازارهای آنلاین کالای خریداری شده را با رعایت شرایط خاص بازپس گیری تا مدتی پس می‌گیرند.


در سال گذشته علاوه بر بامیلو بسیاری از فروشگاه‌های آنلاین حراجمعه را برگزار کردند سعی کنید کالاهای مورد نیاز خود را لیست کرده و پیش از رسیدن حراجمعه حتما در سایت‌ها ثبت نام کنید که روز حراج راحت‌تر بتوانید خرید کنید و در وقتتان صرفه‌جویی شود. یادتان باشد چشمتان فقط دنبال کالاهای خاص و گران نباشد و به نیازهای واقعی‌تان فکر کنید تا خرید موفقی داشته باشید.

گرد آورنده : irsanat.com :( ولی براتلو )

تاریخ ارسال :  1397/8/11     
تعداد مشاهده :3789

دقت کنید که در این مدل موها شما باید مدل مویتان را با توجه به شکل صورتتان انتخاب کنید.
به مدل موها بخوبی دقت کنید و وقتی انتخاب می کنید باید توجه کنید که رسیدگی به موهایتان را فراموش نکنید زیرا حالت مو نیز نقش مهمی را در مدل مو بازی می کند شما باید از شامپوی مناسب استفاده کنید و همچنین از مناسب ترین و سالم ترین حالت دهنده های مو نیز بی بهره نباشید البته در این زمینه می توانید از آرایشگر یا متخصصین مو کمک بگیرید.


next

گرد آورنده : irsanat.com :( رزیتا )
تاریخ ارسال :  1393/12/10     
تعداد مشاهده :3955آیا به تناسب اندامتان فکر می کنید اما نمی دانید چکار کنید؟ به دنبال راهی برای جوانسازی صورتتان هستید ولی نمی دانید کدام روش بهتر است؟ از بایدها و نبایدهای هر روش باخبرید؟

اگر این پرسش ها برای شما هم مطرحند توضیح های دکتر محمدرضا عارف، متخصص و جراح زیبایی را در ادامه بخوانید.

1- لیپوساکشن

next

گرد آورنده : irsanat.com :( رزیتا )
تاریخ ارسال :  1393/11/18     
تعداد مشاهده :3954
دیگر مطالب مرتبط با موضوع : مد و زندگی


آخرین مقالات ارسالی

دستگاه تی دی اس متر(TDS)

دستگاه پی اچ متر دیجیتال

هدایت سنج آب,EC متر

فتومتر پرتابل دیجیتال

دماسنج دیجیتال

مولتی متر دیجیتال

ph متر خاک

ph متر، ph سنج

Tds متر

آمونياك سنج

سنسور ph سنج ، پراپ ph سنج

EC متر ، EC سنج

ph سنج هانا ، تستر ph هانا

رفرکتومتر ، قند سنج

EC/TDS متر ، هدایت تی دی اس سنج

EC/TDS/PH متر ، تستر های مولتی پارامتر آب

ترازو آزمایشگاهی

اکسیژن متر آنلاین

پی اچ ph سنج آنلابن

هدایت و تی دی اس سنج آنلاین ،EC/TDS تابلویی انلاین

اکسیژن سنج DO متر آنلاین تابلویی

محصولات شرکت آدوا ADWA -ADWA

تجهیزات کنترل و اندازه گیری آنلاین

کلر سنج

فروش فوق العاده تجهیزات آنلاین تابولویی

محصولات شرکت ای زد تایوان AZ

فلکسی تستر، کلر، کلراید، سختی، سختی کلسیم، مس، روی،سیلیسمفروشگاه ایران صنعت ،بررسی انتخاب و خرید آنلاین

فروشگاه ایران صنعت در سال 1388 تاسیس گردید، که مفتخر است ، با عرضه محصولات ابزاردقیق ، برق الکترونیک ، ابزارآلات و تجهیزات صنعتی در سراسر کشور با بهترین کیفیت و قیمت رقابتی در خدمت هموطنان گرامی باشد .
ENAMAD logo-samandehi

آدرس : کرج چهار راه کارخانه قند به سمت میدان هفت تیر خیابان پناهی کوچه پناهی 1 پلاک 61 ساختمان اهورا واحد یک
شماره تلفن : 02691300551
شماره همراه : 09106978820 واتساپ ، تلگرام ، ایتا ، روبیکا ، ای گپ روی این شماره می باشد
شماره نمابر : 30008666850361
افراد آنلاین: 58
تاریخ :1403/2/05
پرداخت آنلاین شبکه اجتماعی یوتیوب اینستاگرام شبکه اجتماعی فیس بوک

تمامي كالاها و خدمات اين سایت، داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه میاشند و فعاليتهاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است
تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به ایران صنعت میباشد.