سایت ایران صنعت
لوگوی سایت ایران صنعت

کــاربر مهمان گـــرامی خوش آمـــدید


فواید آموزش موسیقی به کودک
آموزش موسیقی به کودک,فواید آموزش موسیقی به کودک,مزایای آموزش موسیقی به کودک 

موسیقی دقیقا روی سرعت یادگیری تاثیر می گذارد


آموزش موسیقی به کودک به طور فیزیکی بخشی از سمت چپ مغز را که با پردازش زبان درگیر است، توسعه می‌دهد و به عبارتی مدارهای عصبی مغز را به روش خاصی به هم پیوند می‌دهد. همچنین پیوند دادن اطلاعات جدید با آهنگ‌های آشنا باعث می‌شود اطلاعات جدید بهتر در ذهن کودکان ثبت شود.

آموزش موسیقی به کودک

داشتن یک فرزند باهوش آرزوی هر پدر و مادری است. خیلی ها اعتقاد دارند که هوش کودکان یک اتفاق ژنی است. عده ای دیگر از والدین با استفاده از کلاس های کمک آموزشی و صرف هزینه های هنگفت می خواهند فرزندشان را تبدیل به یک نابغه کنند. اما یک راه میانبر دیگر هم وجود دارد که مطالعات مختلف آن را به اثبات رسانده و آن راه میانبر و سریع برای نابغه شدن فرزندتان چیزی نیست جز موسیقی.

 نوزاد و موسیقی

نوزادان قبل از اینکه قادر به درک کلمات باشند، ملودی یک آواز را کاملا درک می کنند. آنها سعی می کنند که آواها را تقلید کنند. استفاده از یک موزیک آرام خصوصا در هنگام خواب نوزادان می تواند باعث آرامش آنها شود. اگر قرار است برای نوزاد آوازی به شکل لالایی بخوانید سعی کنید آوازتان کوتاه و ساده و در عین حال نرم و کمی بلند باشد ن آن قدر که باعث برهم خوردن آرامش او شود. اگر او را به حمام می برید و یا در حال پوشاندن لباس به نوزاد هستید در حد یک و دو جمله شعری کوتاه در مورد حمام کردن و یا لباس پوشاندن برایش بخوانید و به این ترتیب موسیقی را در تمامی جنبه های زندگی فرزندتان دخیل کنید.


فواید آموزش موسیقی به کودک,آموزش موسیقی به کودک,مزایای آموزش موسیقی به کودک

استفاده از موسیقی برای کوکان باعث آرامش آنها می شود 


مزایای آموزش موسیقی به کودک


بهبود عملکرد مغز
مطالعات نشان می‌دهد مغز موسیقی‌دان‌ها، حتی یک موسیقی‌دان جوان و تازه کار متفاوت از مغز افراد معمولی عمل می‌کند. دکتر ادیک راسموسن (Eric Rasmussen) استاد دانشگاه جان هاپکینز می‌گوید: تحقیقات ارزشمندی در زمینه علوم اعصاب وجود دارد که نشان می‌دهد کودکانی که آموزش موسیقی دیده‌اند نسبت به کودکانی که آموزش‌های مشابهی را تجربه نکرده‌اند فعالیت عصبی بیشتری دارند. در واقع نکته اینجا است که یک موسیقی‌دان برای نواختن یک ابزار موسیقی نیاز دارد بیشتر از مغز خود برای هماهنگی چشم‌ها، گوش‌ها و عضلات خود استفاده کند.

در یکی از مطالعات، به کودکان ۱۵ ماه به صورت هفتگی آموزش موسیقی ارائه شد سپس از مغز آن‌ها عکسبرداری شد. نتیجه اسکن مغزی کودکانی که آموزش موسیقی دریافت کرده بودند نشان داد شبکه‌های عصبی مغز آن‌ها با توجه به توانایی‌های آن‌ها در نواختن موسیقی گسترده‌تر شده است.


تقویت اعتماد به نفس
یکی از بزرگ ترین مزایایی که استفاده از موسیقی برای کودکان به همراه می آورد تقویت اعتماد به نفس در آنهاست. وقتی کودک قادر به نواختن یک ساز باشد و بتواند در خلال نواختن شعر کوتاهی را نیز بخواند احساس غروب خاصی کرده درنتیجه به خود و توانایی هایش ایمان پیدا خواهدکرد. این اتفاق اعتماد به نفس خوبی را در او خواهد پروراند. علاوه بر این نواختن یک آلت موسیقی حس جسارت و شجاعت را در کودک پرورش خواهدداد چون مطمئنا مواقعی پیش خواهدآمد که او در مقابل شما و یا دوستان و اقوام به هنرنمایی بپردازد و درنتیجه چنین کودکی هرگز تبدیل به یک فرد کم رو نخواهد شد.


آموزش موسیقی به کودک,موسیقی و کودک,مزایای آموزش موسیقی به کودک

یکی از بزرگ ترین مزایایی موسیقی برای کودکان تقویت اعتماد به نفس در آنهاست


مهارت‌های ادراکی – تجسمی
محققان همچنین به این نکته پی برده‌اند که یک رابطه منطقی بین آموزش موسیقی به کودک و توانایی او در زمینه مهارت‌های ادراکی و تجسمی آن‌ها وجود دارد. به این معنی که درک موسیقی به کودکان کمک می‌کند تا عناصر مختلفی را باید در کنار هم قرار دهند را تجسم کنند مثل کاری که برای حل یک مسئله ریاضی به صورت ذهنی انجام می‌دهند.

داده‌های مشابهی از تحقیقات گوناگون این موضوع را تایید می‌کند که آموزش موسیقی به کودک به مرور زمان مهارت‌های ادراکی و تجسمی را افزایش دهد. این مهارت‌ها در حل مسائل چند مجهولی مثل مسائل مربوط به معماری، مهندسی، ریاضیات، هنر، بازی و مخصوصا کار با کامپیوتر به کار می‌آیند.


افزایش سرعت یادگیری با موسیقی
همه افراد می توانند مفاهیم مختلفی را بیاموزند. اما اینکه شخصی برچسب نابغه را به خود می گیرد به خاطر سرعت یادگیری اوست. موسیقی دقیقا روی سرعت یادگیری تان تاثیر می گذارد. اگر بتوانید در سنین کودکی فرزندتان را با موسیقی آشنا کنید روی سرعت یادگیری او تاثیر عمیقی گذاشته اید. موسیقی قدرت حل مسئله کودکان را بالا می برد چون او در خلال نواختن و تمرین موسیقی قوه تفکر خود را به کار می اندازد و از طریق تمرکز و تفکر به تمرین می پردازد. درنتیجه تفکر فرزند شما می آموزد که در هر کاری از قوه عقل و منطق خود استفاده کند.

تاریخ ارسال :  1397/10/29     
تعداد مشاهده :18

راه های مسئولیت پذیر کردن فرزندان


راه های مسئولیت پذیر کردن فرزندان

برای مسئولیت پذیر شدن کودکان باید به کودک فرصت دهید اشتباه کند


 

کودک شما در حال بزرگ شدن است و شما بیشتر از هر کس دیگری به او عشق می ورزید، از او محافظت می کنید و به او آموزش می دهید. اما آیا تا به حال به این مسئله فکر کرده اید که ممکن است با انجام کارهای غیرضروری و بیش از حد به تربیت کودک لطمه وارد کنید؟

 به کودک اجازه اشتباه کردن نمی دهید


هیچ کس دوست ندارد شاهد شکست فرزند خود باشد اما باید این نکته را در نظر داشته باشید که اشتباه کردن بخشی از زندگی است و کودکان از اشتباهاتشان درس می گیرند و بهتر است والدین به کودک اجازه اشتباه کردن بدهند تا بتواند از اشتباهاتش درس بگیرد.

به کودک فرصت دهید اشتباه کند. به او اجازه دهید دهان شویه را روی دستشویی بریزد، زانوهایش را زخم کند، توپش را در حیاط همسایه بیندازد و یا جواب خیلی از سوالات را نداند، البته به این نکته دقت کنید که در مورد کارهای خطرناک صحبت نمی کنیم و در صورت وجود کوچکترین خطر برای کودک باید وارد عمل شوید اما اشتباهات ساده، فرصت کسب تجربیات ارزشمندی را به کودک می دهد.

قبل از اینکه کودک از شما کمک بخواهد، وارد عمل می شوید


بعضی اوقات، همه ما به عنوان والدین زودتر از زمان لازم و حتی بدون درخواست کودک برای کمک گرفتن وارد عمل می شویم. تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که اگر خودتان مشغول انجام کاری باشید و بخواهید آن را به تنهایی انجام دهید اما هر دو دقیقه یکبار شخصی با نادیده گرفتن شما در کارتان دخالت کند و آن را انجام دهد، چه احساسی به شما دست می دهد؟ معمولا کودکان با مداخلات شما که با نیت کمک به کودک انجام می شود دچار احساس ناامیدی می شوند و در آینده از شما انتظار خواهند داشت که همه کارها را برایشان انجام دهید چون عادت کرده اند هیچ کاری را خودشان انجام ندهند.

وظیفه شما در این موقعیت ها بسیار ساده است، منتظر باشید تا کودک از شما درخواست کمک کند. با وجود اینکه دیدن کودک در حال تلاش برای بالا کشیدن زیپ شلوارش می تواند شما را ناراحت کند اما تا زمانی که کودک تقاضای کمک نکرده است، صبر کنید و زمانی که از شما کمک خواست، به جای اینکه به سرعت زیپ شلوار را بالا بکشید به او نشان بدهید که چگونه می تواند این کار را انجام دهد.

 
راه های مسئولیت پذیر کردن فرزندان

وظایف و مسئولیت های کوچکی را برای فرزندان در نظر بگیرید


 

به کودک فرصت انتخاب کردن نمی دهید

والدین به کودک اجازه می دهند تا به آنچه که می خواهد برسد و پیروزی را جشن بگیرد اما آیا امکان دارد کودک را بدون درنظر علایقی که دارد به سمت و سوی خاصی هدایت کنید. همه ما دوست داریم فرزندانمان در همه کارهایشان موفق شوند. بعضی اوقات حتی متوجه این مسئله نمی شویم که با این کار به جای اینکه به کودکان فرصت دویدن بدهیم، در واقع آنها را فقط برای جشن گرفتن به سمت خط پایان هدایت می کنیم.

از ورزش تا تحصیلات، ممکن است والدین به خاطر اینکه به کودک فرصت انتخاب نداده اند و فقط او را به مرحله بعد هدایت کرده اند، مقصر باشند. اگر شما هم به جای اینکه مسئولیت را به کودک بدهید، مسیر حرکت او را مشخص می کنید، بیشتر تامل کنید. هر چه بیشتر به کودک فرصت تجربه بدهید، سریع تر می تواند اعتماد به نفس لازم را کسب کند تا برای همه تصمیمات زندگی به شما وابسته نباشد.

به کودک فرصت به انجام رساندن مسئولیت های کوچک را نمی دهید

می توانید از کودک برای بیرون بردن زباله ها کمک بخواهید. او می تواند دندان هایش را مسواک بزند و کمربند ایمنی خودش را ببندد.  با وجود اینکه شما می توانید این کارها را سریع تر، بهتر و راحت تر انجام دهید اما اینها وظایف کوچکی هستند که کودک می تواند خودش به تنهایی انجام دهد. اگر کودک این کارها را انجام ندهد، چگونه می تواند یاد بگیرد؟ وظایف و مسئولیت های کوچکی را برای او در نظر بگیرید و به مرور زمان مسئولیت های کودک را بیشتر کنید. با این روش می توانید کودکی پرورش دهید که در آینده مسئولیت پذیر و دارای اعتماد به نفس باشد.

همه کارهای کودک را انجام می دهید

وقتی کودک موفق به انجام کاری نمی شود، شما آن را برایش انجام می دهید. با این کار باعث می شوید کودک بدون کمک شما نتواند بند کفش هایش را ببندد، تکالیفش را انجام دهد و یا لباس انتخاب کند. شما با این روش بدون اینکه متوجه باشید همه کارهای کودک را به جای او انجام می دهید. با وجود اینکه شما به عنوان مادر دوست دارید از فرزندتان مراقبت و به او کمک کنید اما نباید همه کارها را برای او انجام دهید. مطمئنا کودک هم ترجیح می دهد از آزادی بیشتری برای تصمیم گیری برخوردار باشد. کودک نیاز به رشد و پیشرفت دارد و اگر شما همیشه همه کارهای او را انجام دهید، موفق نخواهد شد.

تاریخ ارسال :  1397/10/22     
تعداد مشاهده :22چگونه به کودکمان یاد دهیم بدون اجازه به وسایل دیگران دست نزند؟


 چگونه به کودکمان یاد دهیم بدون اجازه به وسایل دیگران دست نزند؟
هر زمان که  متوجه دست زدن کودک به وسایل بزرگترها شدید، خونسردی خودتان را حفظ کنید
چگونه به کودک یاد بدهیم به وسایل بزرگترها دست نزند؟
بسیاری از والدین نگران دست زدن کودک شان به وسایل بزرگترها هستند. بچه‌ها به طور غریزی کنجکاوند و با تقلید کردن، همانند سازی یا یادگیری مشاهده ای سعی می کنند رفتارهایی مشابه بزرگترها انجام دهند، پس به سمت وسایلتان می روند و می خواهند مثل شما از آن ها استفاده کنند. اما خطراتی که در استفاده از وسایل بزرگترها سلامتی کودکتان را تهدید می کند، باعث می شود نتوانید این رفتار او را نادیده بگیرید.

 شما با پی بردن به علت رفتار کودکتان بهتر می توانید رفتارهای آسیب زننده او را کاهش دهید. ممکن است با وجود تلاش ها تغییری در کودکتان ایجاد نشده باشد، بدین منظور راهکارهای برای کاهش رفتار دست زدن کودک به وسایل بزرگترها ارائه شده است. اما ممکن است ناسازگاری های کودک علت دیگری داشته باشند، در این صورت دریافت مشاوره کودک انتخاب مناسبی است.


چرا کودکان جذب وسایل بزرگتر ها می شوند؟


کودکان از بزرگترها تقلید می کنند

تقلید کردن یکی از اصلی ترین روش های یادگیری در کودک نوپا است. تقلید بین سنین 1 تا 3 سالگی بیشتر می شود و کودک علاوه بر اطرافیان از شخصیت های کارتونی هم تقلید می کند که پیش زمینه بسیاری از کارهایی است که فرزندتان انجام می دهد پس می بیند وقتی شما کاری انجام می دهید او هم می خواهد همان کار را تکرار کند؛ پس کیف شما را برمی دارد و آن را با خودش حمل می کند یا کلاه پدرش را سرش می گذارد.


همانند سازی

بین تقلید و همانند سازی تفاوت وجود دارد. تقلید صرفا تکرار رفتارهای خاص است ولی در همانند سازی کودک با شما یا کسی که مورد توجه اوست ارتباط عاطفی عمیقی برقرار می کند. کودک در جریان رشد خود یک سری الگوهای رفتاری را یاد می گیرد. در ابتدا این الگوها شباهت زیادی با رفتار های پدر و مادرش دارد و هنگامی که بزرگتر می شود به افراد بزرگسال دیگر هم تعمیم پیدا می دهد. شاید متوجه شده باشید که کودکتان در راه رفتن، حرف زدن و بسیاری کارهای دیگر می خواهد مثل شما عمل کند. در واقع او دارد با شما همانند سازی می کند. بچه ها با این روش احساس توانمندی می کنند. به عنوان مثال یک پسر بچه کوچک قدرت پدرش را به رخ دیگران می کشد.

الگویابی جنسیتی

کودک شما بعد از سنین 18 ماهگی در مورد هویت جنسی خودش به تدریج آگاه تر می شود و خصوصیات شخصیتی زنانه یا مردانه را درونی می کند و بعد از حدود 4 سالگی بیشتر به وسایلی که متعلق به جنسیت خودش است علاقه نشان می دهد. از طریق مشاهده دیگران نقش هایی که متناسب با جنسیتش است و کارهایی که از او انتظار می رود را، تکرار می کند. مثلا دخترها بیشتر به لوازم آرایشی مادرشان علاقه نشان می دهند.

یادگیری مشاهده ای

این یادگیری در هر دوره ای از زندگی ممکنه رخ دهد با این حال در کودکی رایج تر است. کودک از بزرگترها یا همسالان خود یاد می گیرد که در فرایند اجتماعی شدنش نقش مهمی دارد چون با مشاهده تعاملات شما با همسرتان یا دیگران این روابط را می اموزد. به عنوان مثال کودک وقتی می بیند همسالانشان با موبایل، تبلت یا دیگر وسایل والدینشان بازی می کنند او هم جذب این وسایل می شود.


چگونه به کودکمان یاد دهیم بدون اجازه به وسایل دیگران دست نزند؟
تقلید کردن یکی از اصلی ترین روش های یادگیری در کودک نوپا است

 کنجکاوی
یکی دیگر از دلایل دست زدن کودک به وسایل دیگران کنجکاوی ذاتی است که نسبت به گفتار و رفتار والدین خود تدارند. بچه ها با یادگیری رفتارهای جدید اجتماعی می شوند. از انجا که کودک اولین و بیشترین روابطش با پدر و مادر است در ابتدا شما الگوی او هستید پس به وسایلی که استفاده می کنید علاقه نشان می دهد.

آگاهی از شباهت ها
کودک به تدریج می فهمد به چه کسانی شباهت دارد یا به کدام گروه خاص تعلق دارد. بنابراین از همجنسان خود تقلید می‌کند تا در آن گروه جایگاهی پیدا کند. وقتی کودک در الگویابی جنسیتی پیشرفت می کند بیشتر با والد همجنس خود همانند سازی می کند. به همین دلیل دختر بچه مادر خود را الگو قرار می دهد و با برداشتن لوازم آرایشی او و آرایش کردن خودش یا عروسکش این اشتیاق را نشان می دهد.

پسر بچه نیز به شباهت خودش با پدرش پی می برد و بیشتر به وسایلی مانند ماشین علاقه نشان می دهد. با این حال بسیاری از ویژگی های والدین مانند علاقه به مطالعه، تکنولوژی، ورزش و ...  ارتباطی با الگویابی جنسیتی ندارند. پس کودک می خواهد خودش را با خصوصیات الگو همانند کند. چون کودک فکر می کند با همانند سازی با الگو می تواند جایگاه او را داشته باشد، بنابراین می خواهد خود را شبیه کسی کند که دوستش دارد.

علاقه به ارتباط با بزرگترها
بچه ها دوست دارند با بزرگترها و دیگران رابطه داشته باشند و می خواهند شبیه آن ها شوند؛ پس می بینند چطور می توانند مثل شما باشند که البته فرصت خوبی برای یاد گرفتن خیلی از چیزهاست. پس کودک می خواهد شبیه بزرگترها به خصوص والدینش شود. مثلا اگر ببیند شما مشغول خواندن روزنامه هستید به سمت آن جذب می شود و ژست شما را می گیرد و وانمود می کند که روزنامه می خواند یا اگر شما را در حال سیگار کشیدن ببیند می خواهد همین کار را انجام دهد.

کودکان جذب وسایل چه کسانی می شوند؟
اگر دقت کرده باشید شاید متوجه شده باشید که هنگامی که صمیمی و مهربان هستید کودکان بیش تر جذب شما و وسایلتان می شوند. در واقع هنگامی که رابطه محبت آمیز و صمیمی با کودک برقرار می کنید بیشتر دوست دارد با شما همانند سازی کند و به وسایلی که شما استفاده می کنید دست می زند. همچنین شما به عنوان والدی که بیشترین کنترل را در محیط کودک دارید بیشتر در معرض همانند سازی کودک قرار می گیرید.  به طور کلی کسانی که می توانند کودک را شاد کنند یا احساس ترس و خشم در او ایجاد کنند بیش تر مورد توجه کودکان قرار می گیرند که باعث می شود بیشتر با آن ها همانند سازی کنند.

پیشگیری با آموزش اولیه
بهتر است از همان سنین کم درباره دست زدن کودک به وسایل دیگران آموزش داده شود. به او بگویید برای دست زدن به وسایل دیگران باید اجازه بگیرد. برای یادگیری بیشتر می توانید از شیوه های تشویق کودکان استفاده کنید. البته منظور این نیست که به کودک خود باج بدهید بلکه به صورت کلامی او راتشویق کنید و به او بگویید چرا این کار خوب است.

حفظ آرامش
هر زمان که  متوجه دست زدن کودک به وسایل بزرگترها شدید، سعی کنید خونسردی خودتان را حفظ کنید. رفتارهای بیش از حد سخت گیرانه مخصوصا تنبیه بدنی باعث می شود کودکتان بعدها برای اجتناب از تنبیه به شما دروغ بگوید. متناسب با سن کودک در مورد رفتارش به او توضیح دهید "این کار تو، منو ناراحت می کند چون به حقوق دیگران احترام نمی گذاری". یعنی اشتباهش را به شیوه ای که برایش قابل درک است توضیح دهید.

محروم کردن
اگر دست زدن کودک به وسایل بزرگترها دوباره تکرار شد، می توانید با اقتدار و بدون هیچ تنبیه بدنی او را از فعالیت مورد علاقه اش محروم کنید. مثلا به مدت یک ساعت حق دیدن برنامه تلویزیونی مورد علاقه اش را نداشته باشد یا از بازی کردن محروم شود.

جبران اشتباه توسط کودک
می توانید شرایطی را فراهم کنید که کودک اشتباهش را جبران کند بدون این که او را سرزنش و تحقیر کنید یا برچسب دزدی به او بزنید. به عنوان مثال با کودکتان صحبت کنید و بگویید که بهتر است وسیله هر کسی را که برداشته به او بگوید و از او عذر خواهی کند. البته کودک را مجبور نکنید و فقط برایش توضیح دهید این راه خوبی برای جبران است تا خودش این کار را انجام دهد.

پیدا کردن علت
سهل گیری زیاد در مورد دست زدن به وسایل دیگران بعدها مشکلاتی ایجاد می کند چون این رفتار او تکرار می شود و به یک عادت تبدیل می شود. بررسی کنید که دلیل انجام این کار در کودکتان چیست. به عنوان مثال ممکن است کودکتان وسیله ای بخواهد یا به چیزی احتیاج داشته باشد. همچنین ببینید آیا او مشکلی دارد که در او استرس و اضطراب ایجاد کند و به این نحو واکنش نشان می دهد.

الگوی مناسبی برای کودک باشید
کودکان خیلی رفتارها را از شما یاد می گیرند. پس بسیار اهمیت دارد که سخن و رفتارتان یکی باشد پس خودتان هم وقتی می خواهید به وسایل دیگران دست بزنید اجازه بگیرید و حتی هنگام برداشتن یا استفاده از وسایل کودکتان از او هم اجازه بگیرید.

تاریخ ارسال :  1397/10/22     
تعداد مشاهده :17

کدام بچه ها تمایل بیشتری به پولدارشدن دارند؟پولدار شدن, بچه های قانون شکن,نشانه های پولدار شدن بچه ها

بچه های جسور بیشتر تمایل دارند که در هرکاری پیش قدم و نو آور باشند

 چه بچه هایی در آینده پولدار می شوند؟

تصور کنید از شما بخواهند که نگاهی به یک کلاس ششمی بیندازید و پیش بینی کنید کدام دانش آموز بیشترین درآمد را به عنوان بزرگسال درآینده خواهد داشت. کدام بچه را انتخاب خواهید کرد؟


آیا بچه های سخت کوش مد نظرتان خواهد بود؟ یا بچه های خجالتی که دوست دارند خوب به نظر برسند؟ یا بچه های ورزشکار؟ خب هر کدام از این گروه ها را که انتخاب کنید احتمالا اشتباه کرده اید. بچه های جسور که بیشتر قانون شکنی می کنند احتمالا بهترین انتخاب باشند.

در سال ۱۹۶۸ محققان تحقیقاتی بر روی دانش آموزان ۱۲ ساله انجام دادند که در شش رده ی مختلف بودند. آن اثر هوش، شخصیت، رفتار، حالت های اجتماعی اقتصادی والدینشان را مورد بررسی قرار دادند.

سپس تا ۴۰ سال بعد همچنان پیگیر رفتار آن ها بودند. دانش آموزانی که معلمشان آن ها را سخت کوش و ساعی می دانست و دلشان می خواست که شغل های با اعتبار و با پرستیژ داشته باشند در بزرگسالی نتوانسته بودند پول زیادی به دست بیاورند. بالاترین درآمدها برای بچه های سرکش و شیطان بود. بچه هایی که قوانین را رعایت نمی کردند و همیشه با والدین سر جنگ داشتند به عنوان یک بزرگسال پول بیشتری به دست آورده بودند.


پولدار شدن,بچه های قانون شکن,کودکان موفق
کودک را تا زمانی که با رفتارش به کسی آسیبی نرسانده  از شکستن یک یا دو قانون دلسرد نکنید

چرا بچه های قانون شکن پول بیشتری به دست می آورند؟

نویسنده تحقیق در مورد اینکه چرا بچه های قانون شکن ۱۲ ساله که در بزرگسالی بیشتر درآمد کسب می کنند عنوان کرد که فقط یک دلیل وجود دارد و آن این است که آن ها از اینکه در مورد حقوق بیشتری به مذاکره بنشینند نمی ترسیدند.

هم چنین دلیل ممکن دیگری که وجود دارد این است که آن ها ارزش رقابت را می دانند. به جای اینکه از تنها بودنشان با دیگران نگران باشند ممکن است تمایل بیشتری به این داشته باشند که روی علاقه مندی هایشان کار کنند.

خیلی از آن ها نمی توانستند این حقیقت را بپذیرند که افرادی که پول زیادی به دست آوردند یک زندگی غلط و غیر قابل قبول داشته باشند. اما طی تحقیقات هیچ مدرکی پیدا نشد که ثابت کند شرکت کنندگان در این تحقیق این نوع رفتار ها را داشته باشند.

تحقیقات دیگری از این تفکر حمایت کرد که خلاف جهت جمعیت حرکت کردن ممکن است فایده هایی در زندگی داشته باشد. تحقیقی که در سال ۲۰۱۲ در مجله شخصیت و روان شناسی جمعیت چاپ شد عنوان کرد که مردم سازگار پول کمتری نسبت به بقیه در می آورند.


تحقیق دیگر، پروژه دانشجویان ممتاز در استان ایلی نویز ایالت متحده آمریکا بود که گفت دانشجویان ممتاز فارغ التحصیل علاقه کمتری به میلیونر شدن نسبت به بقیه هم ردیف هایشان دارند. فارغ التحصیلان دبیرستان در دانشگاه عملکرد خوبی دارند و به دنبال کارهای با پرستیژ هستند اما علاقه ای ندارند که بیشترین ثروت را به دست بیاورند.


در کتاب پارس کردن زیر درخت اشتباه (اصطلاحی که به معنی هدف اشتباه داشتن و ادامه دادن یک راه غلط است) اریک بارکر با ذکر سند می گوید که تفکر ما این است که افراد موفق در مدرسه کسانی هستند که همیشه از قوانین پیروی می کنند نه افرادی که قانون شکنی می کنند.
در حالیکه بچه هایی که تمایلی به پیروی کردن از قوانین ندارند بیشتر در آینده کارآفرین، خلاق و میلیونر می شوند.


مسیر کودک سرکش تان را به راهی مثبت تغییر دهید


اگر یک بچه سرکش و مبارز دارید ممکن است این واقعیت که رفتار خشونت آمیز او در آینده سرمایه ی وجودی اش می شود به شما تسلی خاطر دهد. البته شما می خواهید راه او را به سمت انرژی مثبتی بکشانید تا مطمئن شوید که او یک فرد پیشگام در هر زمینه ای شود. نه اینطور که خوشحال کردن افراد برایش مهم نباشد یا  مجرمی شود که قوانین را نادیده بگیرد. خب به جای له کردن روحیاتش، به او کمک کنید تمایلش به سمتی برود که برایش مزیت هایی داشته باشد. به او یکدل بودن را یاد دهید تا مهربان باشد و وقتی خیلی از مسیر اصلی زندگی اش خارج می شود مراقب نتایج کارش باشد.


اما او را از شکستن یک یا دو قانون در زندگی اش دلسرد نکنید تا زمانی که با رفتارش به کسی آسیبی نرسانده است. او در حال بزرگ شدن و تغییر کردن به یک فرد قوی از لحاظ ذهنی است که نباید از شکستن قوانین، وقتی که می تواند دنیای بهتری بسازد بترسد.

تاریخ ارسال :  1397/10/19     
تعداد مشاهده :18

اختلال یادگیری در کودکان چه علائمی دارد؟
اختلال یادگیری,اختلال یادگیری در کودکان,علائم اختلال یادگیری

اختلال یادگیری ناشی از تفاوت در مسیر‌های عصبی و ارتباط آن با مغز استتشخیص اختلال یادگیری در کودک 

اختلال یادگیری یک اختلال روانشناسی تفاوت‌های عصب شناختی مغز در پردازش اطلاعات است که به شدت روی توانایی شخص برای یادگیری مهارت‌های خاصی تاثیر می‌گذارد. در واقع این اختلالات ناشی از تفاوت‌های واقعی در نحوه‌ی پردازش، شناخت و استفاده از اطلاعات در مغز است. همه‌ افراد با یکدیگر در زمینه‌ توانایی‌های یادگیری، تفاوت‌هایی دارند؛ اما افرادی که دچار این اختلال هستند، با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کنند.


next

تاریخ ارسال :  1397/10/09     
تعداد مشاهده :20

 

آمار بازدید ها


وبگو | نمایش آمار بازدیدها بدون دیتابیس
» بازدید امروز: 1596
» بازدید دیروز: 6022
» افراد آنلاین این بخش: 22
» ورودی امروز موتور های جستجو: 348
» ورودی دیروز موتور های جستجو: 1499
» بازدید کل: 2059834

مجوز تجارت الکترونیک


مجوز تجارت الکترونیک

مجوز رسانه بر خط


logo-samandehi

ایران صنعت در شبکه های اجتماعی


پرداخت آنلاین شبکه اجتماعی یوتیوبشبکه اجتماعی تویترشبکه اجتماعی فیس بوک
رنگینگ سایت ایران صنعت
pr checker

ایران صنعت: 09106978820


تاریخ :1397/11/02  ساعت:  10:34:13

تمامي كالاها و خدمات اين سایت، داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است
تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به ایران صنعت میباشد.