روانشناسی
سایت ایران صنعت

کــاربر مهمان گـــرامی خوش آمـــدیدلوگوی سایت ایران صنعت

راهکار‌هایی برای آموزش کنترل خشم به کودکان

یک متخصص کودک و روانشناس گفت: قبل از آموزش کنترل خشم به کودکان، باید والدین مهارت کنترل خشم را بلد باشند.

راهکار هایی برای آموزش کنترل خشم به کودکان

ریحانه گیلانی متخصص کودک و روانشناس در گفتکو با خبرنگار حوزه ازدواج و خانواده گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اظهار کرد؛ یکی از مهارت های زندگی که باید در راستای فرزند پروری موفق به کودکان و فرزندانمان آموزش دهیم، آموزش مهارت کنترل خشم به کودکان است.وی با بیان اینکه مهم ترین نکته در آموزش کنترل خشم به کودکان این است که والدین خود مهارت کنترل خشم را بلد باشند گفت: مهارت کنترل و مدیریت خشم را پدر و مادر باید در خود نهادینه کنند تا کودکان نیز بتوانند آن را یاد بگیرند.

گیلانی ادامه داد: کنترل خشم یک مهارت در زندگی است و به کودکان باید چگونگی این کنترل را آموخت. بنابر این به آنان یاد دهیم چه به لحاظ فکری و چه از جنبه بدنی خشم را از خودشان دور کنند. برای شروع بهتر است مهارت های حل مسئله را به آنان آموزش دهیم. به طور مثال به کودکان بیاموزیم که هنگام خشم چه کارهایی را می توانند انجام دهند و مجاز به انجام چه کارهایی نیستند.

وی با اشاره به اینکه یکی از بهترین راه ها برای سازگاری با پاسخ های فیزیکی مضر در برابر خشم این است که یک کار فیزیکی دیگر را انجام دهند، افزود: از پنج حس بچه ها برای آرام کردن آنها هنگام خشم می توانید استفاده کنید. گوش کردن به یک موزیک، کشیدن یک نقاشی، بیرون رفتن و قدم زدن، آب پاشیدن به صورت، فشردن خمیر بازی، نفس های عمیق و آهسته کشیدن، خوردن یک خوراکی یا نوشیدنی، همه اینها به یک پاسخ مناسب تردر مقابل احساس خشم کمک می کند.

این متخصص و روانشناس تاکید کرد: بهتر است والدین هنگام خشم کودک، سعی نکنند در کودک این باور را ایجاد کنند که خشمش بی مورد است و مسئله مهمی وجود ندارد. در عوض با او همدردی کنند و به او بگویند که شرایطش را درک می کنند و می فهمند که او عصبانی است.

وی تصریح کرد: از آنجا که خشم بر اثر تکرار عادت می شود، شایسته است تا حد امکان از امور خشم آور پرهیز شود. باید به کودک آموخت چه وقتی خشمگین شود و چه وقت خشم خود را فرونشاند. کودک باید یاد بگیرد که چگونه خشم خود را به شیوه مطلوب بیان و کنترل کند، نه اینکه از اظهار آن خودداری کند. اگر برخورد با اوضاع خشم آور از حد بگذرد، به شخصیت کودک موقتا و یا برای همیشه لطمه می زند . شیوه کنار آمدن با موانع زندگی به سن و تجارب گذشته کودک بستگی دارد.

تاریخ ارسال :  1397/7/24     
تعداد بار مشاهده :  18

«تابوت درمانی» جنجال یک روانپزشک در اوکراین اما پلیس به این راحتی ها نمی توانست از کنار موضوع بگذرد. آنها به تحقیقات خود ادامه دادند. آیا ممکن است دکتر زلوترو در پوشش این اقدام درمانی عجیب، جنایتی مرتکب شده و با خلق یک روش درمانی نامتعارف سعی در پنهان کردن آن داشته باشد؟!

اخبار,اخبارفرهنگی وهنری,تابوت درمانی دراکراینnext

تاریخ ارسال :  1397/7/06     
تعداد بار مشاهده :  21


علت نبود تمرکز در افراد چیست؟

شناسایی علت نبود تمرکز در کنترل تمرکز و حواس به هنگام انجام بسیاری از کارها به شما کمک خواهد کرد. در این مقاله قصد داریم چند علت بسیار شایع نبود تمرکز را به شما معرفی کنیم.


نگاهی به علت عدم تمرکز در افراد

به گزارش خبرنگار حوزه ازدواج و خانواده گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ نبود تمرکز  در زمان انجام کارها برای شما دردسر ساز خواهد بود. به گونه ای که اگر تمرکز و حواس کافی در اجرای کارهایتان نداشته باشید، ممکن است یک کار چند دقیقه ای را چندین ساعت طول بدهید. یا حتی در برخی مواقع به "علت نبود تمرکز" احتمال دارد یک کار را چند بار متوالی انجام دهید و نتیجه ای نگیرید.  ما در این مقاله بر آن شده ایم تا شما را با شایع ترین علت نبود تمرکز در افراد مختلف آشنا کنیم، با ما همراه باشید.next

تاریخ ارسال :  1397/7/04     
تعداد بار مشاهده :  23

ادم های سمی چه کسانی هستند؟

این افراد سمی اند، از آنها دوری کنید


«آدم‌های سمّی چه نشانه‌های دارند؟ از کجا بدانید که با یک فرد سمّی معاشرت می‌کنید و اگر این‌طور است، بایدها و نبایدها در این خصوص کدم‌اند؟ سروکار داشتن با افراد سمّی اجتناب‌ناپذیر است.

این افراد سمی اند، از آنها دوری کنید

آدم‌های سمّی همه‌جا حضور دارند. آن‌ها نه‌تنها زندگی‌تان را نابود می‌کنند و جلوی پیشرفت شمارا می‌گیرند، بلکه می‌توانند شمارا تا سطح خودشان پایین بیاورند و شمارا نیز به یک فرد سمّی تبدیل کنند.

همان‌قدر که سم‌زدایی از بدن با خودش افزایش بهره‌وری درنتیجه سلامت جسمانی را به همراه دارد، با بیرون کردن این افراد از زندگی‌تان آرامش خاطر هم نصیبتان خواهد کرد. خوشبختانه راه‌هایی برای مقابله با این افراد وجود دارد. هدف این مقاله آگاهی رساندن درباره شناسایی این افراد، چگونگی برخورد با آن‌ها و به حداقل رساندن آسیب آن‌ها است.

افراد سمّی منطق را زیر پا می‌گذارند. برخی از آن‌ها از تأثیر منفی خودشان بر اطرافیانشان بی‌اطلاع هستند و برخی دیگر به‌ظاهر از ایجاد آشوب و عصبانی کردن دیگران لذت می‌برند.

یادگیری چگونگی برخورد با افراد مختلف مهم است؛ افراد سمّی هرگز ارزش تلف کردن وقت و انرژی شمارا ندارند و چه بسیار که از هر دو می‌گیرند. افراد سمّی پیچیدگی، نزاع و بدتر از همه، استرس بیهوده ایجاد می‌کنند.

تحقیقات اخیر از دانشگاه فریدریش شیلر در آلمان نشان می‌دهد که افراد سمّی تا چه حد خطرناک هستند. محققان دریافتند مواجهه با محرکی که احساسات منفی قوی ایجاد می‌کند، درست شبیه مواجهه با افراد سمّی هستند که سبب می‌شود مغز فرد موردبررسی واکنش‌های استرسی شدیدی را بروز دهد. خواه نامش یک نگرش منفی، بی‌رحمی، سندروم قربانی یا تنها دیوانگی محض باشد، این افراد به مغز شما استرس شدیدی وارد می‌کنند که باید به هر قیمتی از آن دوری‌کنید.

مطالعات مدت‌ها است نشان داده‌اند که استرس می‌تواند تأثیری منفی و درازمدت بر مغز داشته باشد. حتی مواجهه چندروزه با استرس، سودمندی یاخته‌های عصبی در هیپوکَمپِس را به خطر می‌اندازد؛ ناحیه مهمی از مغز که مسئول استدلال و حافظه است. هفته‌ها استرس سبب لطمه برگشت‌پذیر به سلول‌های مغزی می‌شود و ماه‌ها استرس می‌تواند آن‌ها را برای همیشه نابود کند. افراد سمّی شمارا فقط بدبخت نمی‌کنند بلکه واقعاً به مغز شما آسیب می‌رسانند.

توانایی کنترل احساسات و آرام ماندن تحت‌فشار، رابطه مستقیمی با عملکرد شما دارد. تَلِنت‌اِسمارت (TalentSmart) تحقیقی را بر روی بیش از یک‌میلیون نفر انجام داده است. آن‌ها دریافتند ۹۰٪ از افرادی که بهترین عملکرد رادارند، آن‌هایی هستند که در مواقع استرس قادرند احساساتشان را مهار کنند و می‌توانند آرام بمانند. یکی از بزرگ‌ترین موهبت‌های آن‌ها، توانایی شناسایی افراد سمّی و دورنگه داشتن آن‌ها است.

اغلب گفته می‌شود هر آدمی برآیندی از پنج‌نفری است که بیشترین وقت خود را با آن‌ها می‌گذراند. حال اگر شما فقط به یکی از آن پنج نفر هم اجازه سمّی بودن بدهید، به‌زودی خواهید دید که آن‌یک نفر چقدر قادر است جلوی موفقیت شمارا بگیرد.

نمی‌توانید امیدوار باشید از افراد سمّی فاصله بگیرید، مگر این‌که آن‌ها را بشناسید. برای این کار کسانی که مردم‌آزار هستند یا صرفاً بودن در کنارشان دشوار است را از آن‌هایی که واقعاً سمّی هستند، جدا کنید.

نکات زیر درباره انواع افراد سمّی است که باید به هر قیمتی از آن‌ها فاصله بگیرید تا خودتان سمّی نشوید.منبع : وب سایت عصر ایران

next

تاریخ ارسال :  1397/6/31     
تعداد بار مشاهده :  19

 توصیه‌هایی به مادران برای کاهش ترس کلاس اولی‌ها از مدرسه‌

چگونه ترس کلاس اولی ها را از بین ببریم؟

کم کم به پایان روزهای تعطیلی نزدیک می شویم. دانش آموزان با خریدن وسایل مورد نیاز مدرسه خودشان را برای سال تحصیلی جدید آماده می کنند اما برخلاف دانش آموزانی که شور و علاقه ی رفتن به مدرسه و پیدا کردن دوستان جدید و درس و ... را دارند عده ای از دانش آموزان کلاس اولی آنچنان از مدرسه رفتن ترس و وحشت دارند که ممکن است حتی شب هایشان را با کابوس بگذرانند.

نحوهٔ برخورد با این بچه‌ها و روش‌های مقابله با اضطراب جدایی آن‌ها بسیار مهم است و باید هر چه سریع‌تر جلوی این ترس گرفته شود. ما در این مقاله به روش‌های صحیح مقابله با ترس و نگرانی دانش آموزان کلاس اولی برای رفتن به مدرسه می‌پردازیم.منابع : خبرگزاری تسنیم / باشگاه خبرنگاران / روزنامه خراسان / مجله دلگرم

next

تاریخ ارسال :  1397/6/31     
تعداد بار مشاهده :  119


ارسال رایگان محصولات در فروشگاه ایران صنعت
 

آمار بازدید ها


وبگو | نمایش آمار بازدیدها بدون دیتابیس
» بازدید امروز: 3031
» بازدید دیروز: 6216
» افراد آنلاین این بخش: 14
» ورودی امروز موتور های جستجو: 805
» ورودی دیروز موتور های جستجو: 1590
» بازدید کل: 1346683

مجوز تجارت الکترونیک


مجوز تجارت الکترونیک

مجوز رسانه بر خط


logo-samandehi

ایران صنعت در شبکه های اجتماعی


پرداخت آنلاین شبکه اجتماعی یوتیوبشبکه اجتماعی تویترشبکه اجتماعی فیس بوک

ایران صنعت: 09106978820


تاریخ :1397/7/29  ساعت:  11:55:41

تمامي كالاها و خدمات اين سایت، داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است
تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به ایران صنعت میباشد.