سایت ایران صنعت

کــاربر مهمان گـــرامی خوش آمـــدیدلوگوی سایت ایران صنعت


نکات مهم رانندگی در جاده های برفی و یخ زده!
رانندگی در برف,رانندگی در زمستان,نکات مهم سفر در زمستان 

در هنگام رانندگی در برف و یخ مخصوصا در زمان سفر باید یک سری نکات را رعایت نمایید

 
در فصل های سرد سال که شروعی برای بارش های باران تند و ریزش برف است، باید مراعات رانندگی در برف و یخ را بکنید تا از بروز حوادث ناگوار دور بمانید. رانندگان خوب قبل از اینکه برای رانندگی آماده شوند، آب و هوا را بررسی کرده و سپس وضعیت خودرو خود را به همراه وضعیت جاده ای که می خواهند در آن برانند، زیر نظر می گیرند. در هنگام رانندگی در برف و یخ مخصوصا در زمان سفر باید یک سری نکات را رعایت نمایید.

رانندگی در برف و یخ:


یک راننده خوب باید قبل از اینکه با بارش های شدید برف و باران روبرو شود، تمهیدات لازم را برای ماشین و خودروی خود انجام دهد. شما تمام کارهای از قبل پیش بینی شده را انجام می دهند تا در هنگام برف و یخبندان از بروز سوانح ناگوار جلوگیری کنید. جدای از کارهایی که برای سلامت ماشین خود انجام می دهید، باید مهارت لازم برای رانندگی در برف و یخ را هم داشته باشید. برای دست آوردن چنین مهارت هایی با تمرین، رعایت نکات ایمنی و به کار بردن تدابیر امنیتی می توانید خود را برای رانندگی در این شرایط مهیا نمایید. با این حال، اگر مجبور به رانندگی در این گونه شرایط آب و هوایی دشوار نیستید، ترجیحا به سراغ رانندگی در برف و یخ نروید.

سعی کنید اگر با وسیله نقلیه شخصی قصد سفر دارید، سفرتان را در زمان هایی انجام دهید که از وضعیت جاده ها کاملا اطلاع دارید و آب و هوا برای سفر جاده ای مناسب است. در غیر این صورت، تمام سعی خود را بکنید که با وسایل نقلیه عمومی همانند قطار به سفر بروید. اما، نکات رانندگی در برف و یخ چیست؟ و باید قبل از به جاده زدن، چه کارهایی را برای خودروی شخصی خود انجام دهید؟ با ما همراه باشید.


نحوه انتخاب لاستیک برای بارندگی ها


اگر می خواهید در فصل زمستان به سفر جاده ای بروید و احتمال بارش برف را می دهید، باید حتما از لاستیک هایی با آج های درشت استفاده کنید. اگر لاستیک ماشین هایتان کهنه و فرسوده شده و آج های آن ساییده شده اند، آن ها را با لاستیک های آج درشت تعویض نمایید. به دلیل اینکه اصطحکاک لاستیک ها با جاده برفی کمتر می شود، احتمال سر خوردن لاستیک ها وجود دارد. در نتیجه جدای از لاستیک های عاج داری که برای زمستان وجود دارند، باید از زنجیر چرخ یا لاستیک های میخ دار استفاده نمایید. از لاستیک های خوب می توان به لاستیک های رادیال اشاره کرد.

next

تاریخ ارسال :  1397/9/07     
تعداد بار مشاهده :  16

معرفی عمان، کشوری با جاذبه های گردشگری بسیار زیادعمان,کشور عمان,معرفی کشور عمان

عمان می تواند جایگزین مناسبی برای علاقه مندان سفر به کشورهای عربی باشد


 
عمان کشوری است در جنوب غربی آسیا، واقع در شرق جزیرة العرب و شرقِ کشور عربستان سعودی. این کشور به دلیل قرار گرفتن در جنوب تنگه هرمز دارای اهمیت استراتژیک است. اسلام دین رسمی این کشور است و شیعیان سومين گروه مذهبی این کشور را تشکیل می‌دهند و در سیاست و اقتصاد از نفوذ بالایی برخوردارند.

عمان کجاست؟

سلطان‌ نشین عمان (به عربی: سلطنة عمان) کشوری پادشاهی است در خاور شبه جزیره عربستان. پایتخت این کشور شهر مسقط است. عمان از خاور به دریای عرب و از شمال به دریای عمان منتهی می‌شود. این کشور از جنوب با یمن و از باختر با عربستان سعودی و امارت متحده عربی همسایه است. عمان همچنین دارای مرز دریایی با ایران است.


این کشور دارای دو برون‌بوم است. بخش کوچکی از عمان در قسمت جنوبی تنگه هرمز قرار دارد که مسندم نام دارد. این بخش از سرزمین اصلی جدا افتاده‌است. برون بوم دیگر مدحاء نام دارد که توسط امارات متحده عربی احاطه شده‌است.

از سده ۱۷ میلادی عمان دارای پادشاهی خودکفا بوده‌ است. در سده ۱۹ میلادی این کشور در اوج قدرت خود بوده‌است. با کاهش قدرت در سده بیستم میلادی این کشور تحت تأثیر و نفوذ گسترده پادشاهی بریتانیای کبیر قرار گرفت اما هیچگاه به شکل رسمی بخشی از آن نگردید. عمان پیوند گسترده نظامی و سیاسی با ایالات متحده آمریکا و پادشاهی بریتانیای بزرگ دارد ولی سیاست خارجی آزادانه‌ای درپیش می‌گیرد. فرمانروایی این کشور پادشاهی بی چون و چراست اما پارلمان نیز نقش قانون‌گذاری و بازرسی اندکی دارد.


جغرافیای عمان:


کشور عمان از غرب به امارات متحده عربی و عربستان سعودی، از جنوب به یمن، از شمال به تنگه هرمز، و از سمت شرق به دریای عرب محدود می‌شود. عمان با مساحت ۳۰۹٬۵۰۰ کیلومتر مربع، سومین کشور بزرگ بعد از سعودی و یمن در شبه جزیره عربستان است. عمان در جنوب شرق این شبه‌جزیره قرار گرفته و تقریباً نیمه شرقی جنوب شبه‌جزیره عربستان را پوشانده است. خطوط ساحلی عمان ۱٬۷۰۰ کیلومتر طول دارند.

یک شنزار بیابانی بزرگ بیشتر مناطق مرکزی عمان را دربر گرفته‌است. دو منطقه کوهستانی در دو سوی این بیابان دیده می‌شود، یکی در شمال به نام رشته‌کوه حَجَر و دیگری در کرانه جنوب شرق کشور که کوه‌های ظفار هستند. بیشتر شهرهای اصلی کشور نیز در کوهپایه‌های این دو کوهستان قرار گرفته‌اند: مسقط (پایتخت)، صحار و صور در شمال، و صلاله در جنوب.

در میانه‌های کوهستان حجر، جبل اخضر قرار دارد که با ارتفاع ۳۰۷۵ متر بلندترین نقطه عمان و بلندترین نقطه در شرق شبه‌جزیره عربستان است. ارتفاعات این کوه رنگ‌های مختلفی دارد و به‌شکل پله‌پله است. این کوه در میان شنزارها و دشت و تپه‌ماهورهای بزرگ واقع شده‌است.

آب‌ و هوای عمان در مناطق داخلی گرم و خشک و در امتداد کرانه‌ها شرجی است. در دوره‌های قدیم زمین‌شناسی، اقیانوس سطح عمان را پوشانده بود و به این خاطر سنگواره‌های متعدد صدف‌های دریایی و دیگر آبزیان در خاک بیابان‌های این کشور پراکنده است.

عمان از مناطق مناسب برای صخره‌نوردی است. بسیاری از صخره‌های سرزمین عمان در کف اقیانوس باستانی تتیس که میان ایران و عمان قرار داشت شکل گرفتند.

شبه‌جزیره مُسَندَم که به کشور عمان تعلق دارد، به‌طور جدا از خاک این کشور در جنوب تنگه راهبردی هرمز قرار گرفته‌است. امارات متحده عربی مسندم را از بقیه عمان جدا می‌کند. تنگه هرمز یکی از مهم‌ترین تنگه‌های جهان است.

کشور عمان همچنین دارای شهرستانی برون‌بومی است بنام شهرستان مدحاء که در خاک امارات متحده عربی واقع شده‌است به‌طوری‌که خاک امارات از چهار جهت این شهرستان را احاطه نموده‌است. جمعیت آن پیرامون ۲٬۶۰۰ نفر می‌باشد. همچنین دو روستا به نام‌های شیص و نحوه که از توابع امارت شارجه امارات متحده عربی هستند در میان اراضی این شهرستان واقع می‌باشد.

 

عمان,کشور عمان,معرفی کشور عمان

آب‌ و هوای عمان در مناطق داخلی گرم و خشک و در امتداد کرانه‌ها شرجی است


 

منبع درآمد کشور عمان:


همانند سایر کشورهای عربی خلیج فارس منبع اصلی درآمد کشور، نفت است. هر چند نسبت به همسایگان، این کشور تولیدکننده متوسطی است. کشاورزی و ماهی‌گیری نیز دو منبع مهم درآمد در عمان هستند. منبع جایگزین دیگر گردشگری است. 

بهترین غذاهای عمان:


یکی از جذابیت های سفر مطمئنا تجربه کردن غذاهای خاص آن کشور و منطقه است. کشور عمان هم غذاهای بسیار خوشمزه ای دارد که سفر به عمان و شهر مسقط را خاطره انگیزتر و لذت بخش تر می کنند.

بسیاری از این غذاها در بین کشورهای عربی همسایه مشترک و برخی دیگر مختص به کشور عمان هستند. اگر قصد سفر به این کشور عربی را دارید پیشنهاد می کنیم در طول سفر حتما این غذاها را امتحان کنید.

مجبوس | Majboos


مجبوس که به نام های کبسا و مکبوس هم شهرت دارد یکی از غذاهای عمان و همین طور کشورهای همسایه است و طرفداران زیادی هم دارد. خاستگاه اصلی این غذای خوشمزه که از ترکیب برنج و گوشت و … تهیه می شود کشور عربستان است، با این حال در بسیاری از کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس و دریای عمان مثل کشور عمان هم می توانید مجبوس را امتحان کنید.


کباب شووا | Shuwa


یکی از پرطرفدارترین غذاهای عمان غذایی به نام شووا یا قوزی است که بیشتر برای مناسبت های خاص مثل عیدفطر و … تهیه می شود. شووا در واقع نوعی کباب بره است که فرآیند کباب شدن و آماده شدنش بسیار طولانی و زمان بر است. در کشور عمان این غذا را برای روز اول عید آماده می کنند و در روز دوم یا سوم عید می خورند. 

نان عمانی | Omani Bread 

 

در کنار غذاهای عمان در این کشور انواع مختلف نان سنتی و محلی را هم می توانید مشاهده کنید. یکی از مشهورترین نان های عمان نانی ضخیم و گرد و بزرگ است. نوع دیگری که ممکن است در کنار غذاهای عمان ببینید نازک و ترد و برشته است و اغلب همراه با غذا خورده می شود. اغلب مردم عمان خودشان در منزل نان مورد نیازشان را تهیه می کنند،

انواع خرما


شاید برایتان عجیب باشد که خرما را هم جزء غذاهای عمان به شما معرفی می کنیم. اما باید بدانید که خرما نقش بسیار پررنگ و مهمی در فرهنگ و آشپزی مردم عمان و به طور کلی کشورهای عربی دارد. کشت خرما در عمان بسیار زیاد است و در این کشور می توانید انواع بسیار متنوع و مختلف خرما را ببینید. 


حلوا


حلوای عمانی یکی از معروف ترین دسرهای این کشور است و کمی با حلوای ما تفاوت دارد. این حلوا از ترکیب شکر، عسل، گلاب، تخم مرغ و ادویه ها و مغزیجات مختلف تهیه می شود و اغلب همراه با قهوه و خرما سرو می شود. در حقیقت، در میهمان نوازی عمانی قهوه و حلوا همیشه در کنار قرار دارند و به عنوان نهایت احترام و پذیرایی به میهمان عرضه می شوند. 


قهوه

قهوه نیز یکی از مهم ترین نوشیدنی ها در کشورهای عربی و همین طور کشور عمان است. بافت، طعم و نحوه دم کردن قهوه عربی شهرتی جهانی دارد و باعث تفاوت در طعم آن با سایر قهوه ها می شود. کباب مشکاک | Meshkak


یکی دیگر از غذاهای عمان مشکاک یا همان کباب است که در این کشور بسیار محبوب و پرطرفدار است. کباب عمانی با انواع گوشت مثل گوساله، بره یا مرغ تهیه می شود و تقریبا مشابه کباب خودمان است.ما شاید تفاوتشان در ادویه هایی است که برای مزه دار شدن گوشت استفاده می شود.


هریس | Harees


هریس نیز یکی دیگر از غذاهای عمان است که برای مناسبت های خاص تهیه می شود. هریس تقریبا مشابه حلیم خودمان است و از ترکیب گندم با گوشت تهیه می شود که به مدت زیاد و با حرارت بسیار کم پخته و با یکدیگر ترکیب شده اند.


شاورما | Shawarma


شاورما یکی از محبوب ترین غذاهای گوشتی در سرتاسر خاورمیانه است که در حقیقت از دونر کباب ترکیه اقتباس شده است. این غذا در عمان هم طرفداران زیادی دارد و جزء خوشمزه ترین غذاهای عمان به حساب می آید.


مشوی | Mashuai


ماهی شیر یکی از خوشمزه ترین ماهی های جنوب و خلیج فارس است و یکی از غذاهای عمان هم در واقع با همین ماهی تهیه می شود. از جمله خوشمزه ترین و محبوب ترین غذاهای عمان یک غذایی دریایی به نام مشوی است.

 

عمان,کشور عمان,معرفی کشور عمان

کشور عمان غذاهای بسیار خوشمزه ای دارد

 

بهترین مکان های گردشگری و طبیعت گردی در عمان:


چه حسی دارد اگر در جایی از جهان باشید که کوه هایی ماجراجویانه در اطراف شما باشد و در آن غرق شوید؟ نفس گیر است نه؟ خب می توانیم این مژده را به شما بدهیم که عمان با تمام کوه ها و صخره های جنجالی اش هر آنچه که از یک طبیعت منحصر به فرد می خواهید را به شما ارائه می دهد. طبیعت گردی در عمان در کنار بازدید از سواحل و جاذبه های تاریخی و فرهنگی دیگرش، شما را عاشق این کشور خواهد کرد.


جبل اخضر | Jebel Akhdar


این منطقه که به معنی کوه های سبز است، یکی از چشم نوازترین بخش رشته کوه های حجر در استان داخلیه عمان است. با اینکه بیشتر این منطقه صخره ای و با سنگ پوشیده شده اما رطوبت آن برای رونق کشاورزی کافی است و همین هم باعث گذاشتن این نام بر این کوه ها شده است. این کوه ها سکونتگاه قومی در عمان به نام الریامی است که با ساختن خانه های روستایی و کشاورزی در کوه ها در این منطقه مانده اند. در سال ۲۰۱۱ این کوه ها به دلیل تنوع زیستی خاصی که داشتند به عنوان یک منطقه حفاظت شده شناخته شدند.


مجلس الجن | ‎ Majlis Al Jinn


غار مجلس الجن که به معنی محل تجمع جن هاست حدودا ۱۳۸۰ متر بالاتر از سطح دریا قرار گرفته است. این غار بزرگترین غار شناخته شده روی زمین است که پایه آن مساحتی حدودا برابر با ۱۱ زمین فوتبال را در نظر می گیرد. تنها راه دسترسی به غار از طریق سه حفره در بالای آن است که به دلیل بارش باران در پوشش سنگ آهکی غار تشکیل شده است. عمانی هایی که در این منطقه زندگی می کنند به این دلیل به اینجا مجلس الجن می گویند که اعتقاد دارند که جن های زیادی در این غار زندگی می کنند.


دهانه ورودی غار در ژوئن ۱۹۸۳ توسط دو شخص به نام دو شخص آمریکایی کشف شد و بعد از آن این غار به عنوان بخشی از برنامه تحقیقاتی کارست به نام PAWR استفاده شد.

وادی شاب | Wadi Shab


وادی شاب که در استان شرقیه عمان واقع شده یکی از معروف ترین دره هایی است که برای طبیعت گردی در عمان محبوبیت دارد. بازدیدکنندگان محلی و بین المللی از آبشار وادی و غار آن، حوضچه های طبیعی و مزارع پلکانی آن بسیار لذت می برند. وادی شاب حتی آن هایی که خیلی طبیعت گردی و پیاده روی را دوست ندارند با استخرهای فیروزه ای، آبشارها و گیاهان زیبا پاداش می دهد. در حالی که شنا در استخرهای پایین تر ممنوع است (آنها یک منبع آب آشامیدنی هستند)، فرصتی برای شنا کردن دائمی در بالادست وادی وجود دارد، جایی که می توانید در یک غار پنهان شده شنا کنید.


وادی بنی عوف | Wadi Bani Awf


یکی دیگر از دره های معروف طبیعت گردی در عمان وادی بنی عوف در استان داخلیه است. این دره از یک کانیون بزرگ شروع می شود و به خاطر صخره های سنگ آهکی و مزارع لیمو، خرما و عنبه‌اش معروف می باشد. این دره جریان آبی در آن در تمام سال روان است و زمانی که باران می بارد، ریزش قطره ها از دیواره های صخره ای آن، بسیار چشم گیر هستند. طی یک سفر یک روزه می توانید به طاق سنگی (شکافی در صخره ها در کیلومتر ۱۷ وادی بنی عوف) برسید و برگردید.


گلوگاه مار | Snake Gorge


گلوگاه اسنیک یا مار یکی از مسیرهای طبیعت گردی در عمان است که دارای صخره هایی خاص، حوضچه های آب و سرسره های آبی طبیعی است. اینجا راه باریکی بین دو کوه است. یکی از هیجان انگیزترین کارهایی که می توانید در اینجا انجام دهید شیرجه از روی صخره های کوتاه در حوضچه های آبی است. البته این گلوگاه بعضی مواقع به خاطر اینکه منطقه ای سیل آسا است خطرناک می باشد؛ در سال ۱۹۹۶، چند شخص به خاطر سیل در این منطقه غرق شدند.


جبل شمس | Jebel Shams


جبل شمس یا کوه خورشید یکی دیگر از بخش های رشته کوه های حجر در داخلیه عمان است. بلندترین کوه کشور در این منطقه قرار دارد که دارای دو قله شمالی و جنوبی است.  از بالای جبل شمس می توانید نمای زیبایی را از وادی غول داشته باشید که درسته در کنار آن واقع شده است. وادی غول که در زبان محلی به گرند کنیون عربی معروف است که در آن صخره های عمودی که تا ۱۰۰۰ متر و بیشتر هم می رسند وجود دارد. این منطقه بسیار زیباست و عکاسی در آن یکی از جالبترین فعالیت هایی است که می توانید انجام دهید.


وادی صحتان | Wadi Sahtan


این وادی برای طبیعت گردان و طبیعت دوستان بسیار جذاب است زیرا در آن پر از ویلاهای دوست داشتنی، باغ و مسیرهای هیجان انگیز است و برای همه با هر سلیقه ای چیزی دارد. در اینجا روستایی به نام Yasab است که مسیری بسیار زیبا به سمت آن وجود دارد که یکی از دلایلی است که طبیعت گردان عاشق آن می شوند. معمولا آن هایی که آفرود سوار هستند از این مسیر استفاده می کنند زیرا راه چندان جالبی ندارد و برای ماشین های معمولی کمی سخت است. جاده ای که به این روستا می خورد کاملا شیب دار است اما مناظر اطراف آن به قدری جذاب هستند که اصلا از رفتن به آن پشیمان نخواهید شد.


طبیعت گردی در عمان در این منطقه می تواند با صخره نوردی از دیواره کوه ها همراه شود، اما در کل بیشتر افرادی که جذب این منطقه می شوند، آفرود سوارانی هستند که علاوه بر دیدن مناظر جذاب می توانند از شیب های تند وادی صحتان بالا روند.

قلعه های تاریخی عمان:


- قلعه تاریخی مطرح

- قلعه تاریخی صحار 
- قلعه الرستاق
- قلعه تاریخی الحزم
- قلعه جلالی و میرانی
- قلعه بارکا
- قلعه بهلاء

 

عمان,کشور عمان,معرفی کشور عمان

عمان با ایجاد هتل های 5ستاره در مسقط و سایر شهرها توانسته به جلب توریست بپردازد

 

هتل های کشور عمان:


عمان هتل های خوب و لوکس زیادی دارد، خصوصا هتل های کلبه ای در بیابان که از درخت خرما ساخته شده اند. عمان در سال های اخیر تلاش کرده با ایجاد هتل های 5 ستاره و هتل هایی با قیمت های مناسب در مسقط و سایر شهرها به جلب توریست بپردازد.


سوغات کشور عمان:


نشان ملی عمان خنجر غلاف شده است. این خنجرها در انواع و قیمت های مختلف در مغازه ها موجود است که حداقل هر مغازه چند مدل از آنها را دارد و آنها عموما ساخت هند یا پاکستان هستند که به سفارش عمان ساخته می شوند. نقره عمانی هم یک شوغات مشهور است که از آب نقره ساخته می شود و کوچک است. عموما جواهرات عمانی روی آن عمان حک می شود و نشان دهنده اعتبار آن محصول است وگرنه محصولاتی بدون این نام نیز یافت می شوند.


کالاهایی هم مختص مردان عمانی وجود دارد که کوما نامیده می شود و عموما در مراکز مختلف به فروش می رسد، خصوصا بازار ماتراه در مسقط. حلوای عمانی یا همان مسقطی هم یکی از مشهورترین محصولات مسقط پایتخت کشور عمان است که شهرت بین المللی دارد.

تاریخ ارسال :  1397/9/05     
تعداد بار مشاهده :  11

کلیسای جامع مالاگا در اسپانیا کلیسای جامع مالاگا,کلیسای مالاگا,عکس های کلیسای جامع مالاگا

 کلیسای جامع مالاگا در اسپانیا کلیسای جامع مالاگا - The Cathedral of Malaga


کلیسای جامع مالاگا در اسپانیا، کلیسای کاتالوک و رومی در قلب شهر مالاگا در اندلس (یکی از ۱۷ بخش خود مختار کشور اسپانیا که پایتخت آن سویل است) می باشد. شاید تعجب کنید که ساخت این بنا پس از بیش از ۵۰۰ سال هنوز به پایان نرسیده است با این حال یکی از جاذبه های اصلی بخش قدیمی شهر است. ساخت آن بین سال های ۱۵۲۸ تا ۱۷۸۲ در نزدیکی مکان اولیه مسجد المحاد ادامه داشت. نقشه اولیه این سازه فوق العاده عظیم به سبک رنسانی و باروک شامل دو برج بود، اما در نهایت به دلیل کمبود همانطور که در گرانادا نیز بود، تنها یکی از آن ها کاملا ساخته شد. 


کلیسای جامع مالاگا در اسپانیا
 

 عکس های کلیسای جامع مالاگا در اسپانیاکلیسای جامع مالاگا


در هجدهم ماه اوت  سال ۱۴۸۷ میلادی مالاگا مجددا به دست نیروهای کاتولیک فتح شد. در ابتدا مسجد آلحما به کلیسای جامع تبدیل شد و تحت حفاظت Santa Maria de la Encarnación قرار گرفت. این مکان کم و بیش جایی است که امروز موزه، باغ ها و اتاق نگهداری از اشیا مقدس کلیسا قرار دارند.
به زودی ساخت کلیسای جدید بر روی محور شمالی پیشنهاد شد. درب اصلی در ۱۵۱۰ به سبک گوتیک ساخته شده است و امروز نیز راه ورود به باغ ها از درهای سراسری می باشند. نام کامل آن Nuestra Señora de la Encarnación به معنی بانوی تجلی می باشد که در شهر برای سادگی آن را کلیسای جامع مالاگا می خوانند. کلیساهای جامع در تمامی شهرها از اهمیت بالایی برخوردار هستند اما می توان گفت در مالاگا اهمیت آن بیش از سایر مناطق است. این جا علاوه بر مکانی مقدس، یک جاذبه، مکانی با ارزش ملی  و ساختمانی بزرگ در کنار جاده است که شاهد رویدادهای تاریخی مهمی بوده است. 


کلیسای جامع مالاگا در اسپانیا

نمای داخلی کلیسای جامع مالاگاساختمان کلیسای جامع مالاگا را می توان بهترین نمونه از هنر در بناهای مذهبی اسپانیا نامید. همان طور که ذکر شد ساخت بنا در سال ۱۵۲۸ آغاز شد و تا ۱۷۸۲ ادامه داشت اما بخش اصلی نما و برج جنوبی هرگز ساخته نشدند. ساخته نشدن یک برج و داشتن تنها یک برج موجب شد تا بین مردم آن را به نام La Manquita یا بانوی یک دست بشناسند. افسانه ای که امروزه، هنوز گفته می شود می گوید پول اختصاص یافته برای تکمیل آن در قرن نوزدهم برای هزینه های جنگ به آمریکا فرستاده شده است، گرچه شواهدی وجود دارد که این پول واقعا برای تأمین بودجه عموم مردم در این استان هزینه شده است.
علیرغم این که طراحان بسیاری در روند ساخت کلیسای جامع مالاگا شرکت داشتند، این پروژه عظیم تا قرن‌ های ۱۷ و ۱۸ نیز ادامه پیدا کرد و کاملا تمام نشدنی بود. در دهه ۱۷۰۰، اسقف مالاگا به نام خوزه مولینا لاریوس (José Molina Larios وارد عمل شده و معماری آراگونی را برای بازسازی و ترمیم کارهای قبلی انتخاب کرد. این معمار که خوزه مارتین دالدئوئلا (José Martín de Aldehuela) نام داشت، مسئول اجرای برخی سازه‌ های مهم دیگر مالاگا نیز بود. برای مثال پل جدید روندا (Ronda) و میدان گاوبازی معروف آن که یکی از قدیمی  ‌ترین‌های در حال استفاده در کشور است را احداث کرد. 


کلیسای جامع مالاگا در اسپانیا

عکس های کلیسای جامع مالاگا در اسپانیاداخل کلیسای جامع مالاگا

استاد معماری که مسئول نظارت بر پروژه ساخت کلیسا بود، دیگو سیلو (Diego Siloe) نام داشت. او بین سال های ۱۴۹۵ تا ۱۵۶۳ زندگی کرد و کلیساهای جامع Gaudix و Almería را نیز طراحی کرده است. تنها کلیساهای جامعی به این سبک که می توانند با کلیسای جامع مالاگا رقابت کنند، سِویل و کلیسای مسجد کوردوبا (Córdoba) هستند. قسمت منحصر به فرد جایگاه گروه کر با حکاکی‌های متعدد (۴۲ اثر) توسط پدرو دِمنا (Pedro de Mena) یک مجسمه ساز اهل گرانادا (که از مشهورترین مجسمه سازان با چوب زمانه در اسپانیا بود) و شاگرد آلونزو کانو (Alonzo Cano) بود خلق شدند. کانو معماری بود که ورودی زیبای کلیسای جامع گرانادا را طراحی کرد.


داخل آن با تاثیر پذیری از سبک های معماری رنسانسی باروک طراحی شده است. جایگاه گروه کر ساخته شده از چوب که بسیار زیبا و دیدنی است  و سازنده اش را در بخش قبل معرفی کردیم توسط لویس اورتیز طراحی شده اند.پس از مرگ او مجسمه های پدرو دمنا در این مکان نصب شدند. بعضی از کلیساهای منحصر به فرد نیز آثار پدرو د منا و معلمش، آلونسو کانو، را دارا هستند. پیشنهاد می کنیم اگر تا این جا رفتین از خانه پدرو د منا در مالاگا نیز دیدن کنید.
ساختمان کلیسای جامع مالاگا با سه راهروی اصلی را می توان تحولی در هنر گوتیک به شمار آورد. این سبک در ابتدا ایده ‌های جدید رنسانسی که شامل ساخت تمام راهروها با ارتفاعی یکسان، سقف ‌های طاقی شیاردار و گنبدهای مرتفعی که از مسافت زیاد قابل تشخیص بودند می‌شد را دارا بود. از دیگر موارد ارزشمند داخل کلیسا می‌توان به ارگی اشاره کرد که بیش از ۴۰۰۰ لوله دارد و نمونه نادر و زیبایی از آلات موسیقایی قرن ۱۸ میلادی محسوب می شود. جالب است بدانید این ارگ هنوز هم قابل استفاده است و اگر در مناسب خصی به کلیسا بروید ممکن است بتوانید صدای آن را بشنوید. 

کلیسای جامع مالاگا در اسپانیا

 نمای داخلی  کلیسای جامع مالاگا در اسپانیا


 باغ و چشم انداز کلیسای جامع مالاگا

خاج از کلیسا باغ های زیبایی احداث شده اند که بازدید از آن ها کاملا رایگان است و می توانید داخل آن ها مواردی جالبی از جمله اشیا موزه فضای باز کلیسای جامع مالاگا (Museo al Aire libre de la Cathedral de Malaga) را مشاهده کنید. باغ های کلیسا  در Calle del Cistner  قرا گرفته اند. اغلب شخصی را خواهید دید که در حال عکاسی از مناظر اطراف است. یادبودی با شکل عجیب و غریب که کمی شبیه به صلیب است را آن جا خواهید یافت، این سازه متعلق به قربانیان جنگ است و اسامی آن ها از روی آن پاک شده اند.

برای بازدید از کلیسای جامع مالاگا اگر تنها بروید باید ۵ یورو بپردازید و اگر گروهی ۳ یورو کافی خواهد بود. البته تنها مشکل قیمت وردی نیست بلکه برای ایستادن برفراز آن باید ۲۰۰ پله را بالا بروید که قطعا ارزشش را خواهد داشت.
زمان بازدید: دوشنبه تا جمعه ۱۰ صبح تا ۱۸ عصر
شنبه ها ۱۰ صبح تا ۱۷ عصر
کلیسا روزهای یکشنبه و تعطیلات رسمی برای بازدیدکنندگان بسته می باشد.

تاریخ ارسال :  1397/8/23     
تعداد بار مشاهده :  14

پنج دیوار معروف جهان را بشناسیداین دیوارها اغلب برای محافظت منطقه از دشمنان، همسایگان و یا حتی بخشی از مردم محلی ساخته شده است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران،  در قدیم یکی از اقدامات محافظتی، ساخت دیوار بود تا منطقه از حملات دشمنان، همسایگان و یا حتی عده ای از مردم محلی در امان باشد. رفته رفته شیوه محافظت با گذشت زمان تغییر کرد اما این دیوار همچنان بعنوان یک آثار باستانی باقی مانده که در ادامه به پنج مورد از معروف ترین هایشان اشاره خواهیم کرد.

 

اخبار,اخبارفرهنگی وهنری,پنج دیوار معروف جهان


دیوار بزرگ چین


نام این دیوار را مطمئنا بارها شنیده اید. این دیوار بزرگ را برای حفاظت از چین در مقابل مهاجمان مغول، تقریباً در سال ۲۴۶ سال قبل از میلاد ساختند. این هیولای سنگی حدود 9000 کیلومتر طول دارد البته همراه با موانع طبیعی در قالب تپه ها و رودخانه ها طول آن به 20 هزار کیلومتر و تا ارتفاع 10 متر می رسد.

 

اخبار,اخبارفرهنگی وهنری,پنج دیوار معروف جهان


دیوار آدریانو انگلیس


این دیوار مرز انگلیس و اسکاتلند است که در سال 122 میلادی توسط امپراتور روم شروع به ساخت شد به همین دلیل آدریانو نام گرفت چون نام امپراتوری آن زمان بود.هدف از ساخت این دیوار ،حفاظت از اموال رومیان از حملات قبیله های اسکاتلندی بود.این دیوار سنگی به طول 17 کیلومتر و عرض حدود 3 متر و ارتفاع 4 متر است.در این دیوار 16 قلعه بزرگ و تعداد زیادی برجک قرار دارد.

 

اخبار,اخبارفرهنگی وهنری,پنج دیوار معروف جهان


مانع جدایی اسرائیل


یک دیوار 703 کیلومتری که رژیم صهیونیستی را از سمت غرب رود اردن جدا می کند.در بیشتر قسمت ها یک حصار فلزی با سیم خاردار و یک نوار انحصاری 60 متری قرار دارد.اما در مجاورات اورشلیم دیوار به شدت محکم و محافظتی ساخته و از 25 کیلومتری شهر با بلوک های بتونی تا ارتفاع 8 متر پوشانده شده است.

اولین قسمت از دیوار در سال 1994 ساخته و در سال 2003-2004 ساخت و ساز اصلی آغاز شد اما هنوز کامل نشده چون آنها همچنان از ترس فلسطینی ها خود را در پشت دیوار پنهان می کنند و برای مقاوم سازی آن در تلاشند.این دیوار از نظر دادگاه بین المللی ،قوانین بین المللی را نقض کرده چون این دیوار در قلمرو خط سبز است و جز قلمرو صهیونیست ها محسوب نمی شود.

 

اخبار,اخبارفرهنگی وهنری,پنج دیوار معروف جهان


دیوار هندی کومبالگاره


این دیوار حدود 40 کیلومتر طول دارد که در ایالت راجستان هند واقع و در زمان حکومت کومبالگاره در سال 1143 ساخته شده است.

این دیوار برای حفاظت از منطقه و زمین های بارور از دست قبایل سرگردان ساخته شد و دارای 7 دروازه که طبق افسانه ها قبر روحانی کومباکارنی در درب اصلی قرار دارد. در افسانه ها گفته شده بلافاصله پس از شروع ساخت یک رعد و برق دیوار را تخریب و روحانی برای تقویت دیوار خود را قربانی کرده است.

 

اخبار,اخبارفرهنگی وهنری,پنج دیوار معروف جهان


دیوار برلین آلمان


این دیوار شهر برلین را به شرقی و غربی تقسیم می کند و در 13 اوت سال 1961 آغاز به ساخت شد. پس از خاتمهٔ جنگ جهانی دوم و در سال ۱۹۴۷ چهار کشور اصلی پیروز در جنگ جهانی دوم شامل شوروی، آمریکا، انگلیس و فرانسه اقدام به تقسیم کشور شکست خورده آلمان به چهار بخش مجزا نمودند. با این که تمام شهر برلین در قسمت تحت نفوذ شوروی قرار گرفته بود و ابتدا تصور می‌شد که تمام این شهر توسط شوروی اداره خواهد شد ولی به دلیل اهمیت و ویژگی‌های خاص برلین این اتفاق رخ نداد و قرار شد که این شهر با آنکه در داخل خاک آلمان شرقی قرار گرفته ولی میان چهار کشور اصلی پیروز در جنگ تقسیم شود. این دیوار در سال 1989 در نتیجه تظاهرات جمعی ساکنان برلین سقوط کرد و در سال 1990 بازسازی شد.

 

تاریخ ارسال :  1397/8/21     
تعداد بار مشاهده :  31

شهر باستانی الاقصر، یکی از مشهورترین جاذبه های گردشگری خاورمیانه

 الاقصر,معرفی الاقصر,شهر باستانی الاقصر

الاقصر از مکانهای دیدنی جهانمعرفی الاقصر (Luxor)

الاقصر مصر که بیشتر جهانیان آن را به عنوان بزرگترین موزه فضای باز دنیا می شناسند، در واقع یک شهر باستانی منحصر به فرد است که از مساجد تاریخی، ویرانه های ما قبل تاریخ، مقبره شاهان بزرگ مصری و … پرشده است. به عنوان مثال می توان نیایشگاه باستانی Karnak را نام برد که به خاطر ستون های مرتفعش شهرت زیادی دارد.

 همچنین یکی از مشهورترین جاذبه های گردشگری خاورمیانه و کشور مصر به نام دره پادشاهان هم در این منطقه واقع شده است. آرامگاه بزرگترین پادشاهان مصر از جمله Tutankhamen، در این دره تاریخی قرار دارند. در شهر الاقصر به دنیای مصر باستان قدم خواهید گذاشت.


الاقصر,معرفی الاقصر,شهر باستانی الاقصر
الاقصر از جاذبه های توریستی جهان
 
الاقصر,معرفی الاقصر,شهر باستانی الاقصر
الاقصر از جاذبه های دیدنی مصر
 
الاقصر,معرفی الاقصر,شهر باستانی الاقصر
الاقصر از مکانهای دیدنی جهان
 
الاقصر,معرفی الاقصر,شهر باستانی الاقصر


تاریخ ارسال :  1397/8/21     
تعداد بار مشاهده :  16

 

آمار بازدید ها


وبگو | نمایش آمار بازدیدها بدون دیتابیس
» بازدید امروز: 8210
» بازدید دیروز: 19286
» افراد آنلاین این بخش: 32
» ورودی امروز موتور های جستجو: 597
» ورودی دیروز موتور های جستجو: 1723
» بازدید کل: 1743388

مجوز تجارت الکترونیک


مجوز تجارت الکترونیک

مجوز رسانه بر خط


logo-samandehi

ایران صنعت در شبکه های اجتماعی


پرداخت آنلاین شبکه اجتماعی یوتیوبشبکه اجتماعی تویترشبکه اجتماعی فیس بوک
رنگینگ سایت ایران صنعت
pr checker

ایران صنعت: 09106978820


تاریخ :1397/9/25  ساعت:  13:43:03

تمامي كالاها و خدمات اين سایت، داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است
تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به ایران صنعت میباشد.