سایت ایران صنعت
بستن
لوگوی سایت ایران صنعت

کــاربر مهمان گـــرامی خوش آمـــدید ورود


روشهایی برای منصرف کردن مصرف تنقلات توسط کودکانجلوگیری از خوردن تنقلات شیرین توسط کودک,تغذیه کودک,توصیه‌هایی برای جلوگیری از خوردن تنقلات شیرین

شیوه مناسبی برای خوردن تنقلات شیرین در نظر بگیرید


جلوگیری از خوردن تنقلات شیرین توسط کودکان

بسیاری از کودکان میل شدیدی به خوردن تنقلات شیرین دارند. اگر به طور مداوم با تقاضا‌ها و اصرار‌های کودک برای خوردن تنقلات شیرین مواجه هستید، وقت آن رسیده که شیوه مناسب تغذیه کودک و برخورد با این نوع رفتار او را یاد بگیرید.

 فرزند سه ساله کاویتا خان  همیشه در خانه دنبال خوراکی‌های شیرین می‌گردد. او از صبح تا شب بعد از هر وعده غذایی دنبال کوکی‌ها و آب‌نبات‌های خوشمزه است. حتی زمانی که کاملا سیر باشد، نمی‌تواند از علاقه خود برای خوردن شیرینی دست بکشد. مادر این کودک اشاره می‌کند، نه گفتن به خواسته کودک، باعث آشفتگی و داد و بید کودک شود؛ اما مشکل اینجاست که مصرف بیش از حد قند، خطر ابتلا به بیماری قلبی و دیابت نوع دو را در کودکان افزایش می‌دهد.

از طرفی خوردن تنقلات شیرین شکم آن‌ها را به طور کاذب پر می‌کند و جلوی رسیدن مواد مغذی به بدن آن‌ها را می‌گیرد. مصرف مقدار معینی شیرینی در روز برای کودکان ایرادی ندارد؛ اما آن‌ها نباید بیش از شش قاشق غذاخوری در طول روز شکر مصرف کنند. به کمک روش‌های مناسبی می‌توانید عادت زیاد شیرینی خوردن بچه‌ها را از سرشان بیندازید.


توصیه‌هایی برای جلوگیری از خوردن تنقلات شیرین توسط کودکان

next

تاریخ ارسال :  1397/12/28     
تعداد مشاهده :230

میوه خوردن نوزاد از چند ماهگی و با چه میوه هایی باید شروع شود؟زمان میوه دادن به نوزاد,شروع دادن میوه به کودک, میوه خوردن نوزاد از چند ماهگی

میوه سرشار از ویتامین و مواد مغذی است که برای رشد کودک ما ضروری می باشد

 

بهترين ميوه‌‌اي كه در چند هفته ابتدايي آغاز تغذيه تكميلي مي‌توان وارد برنامه غذايي كودك كرد، آبميوه رقيق است كه به‌تدريج به غلظت آن افزوده مي‌شود.

شكي نيست كه خوردن انواع ميوه تاثير بسزايي در سلامت و تندرستي دارد. به همين دليل همان قدر كه خوردن ميوه براي بزرگسالان لازم و ضروري است، در كودكان هم اهميت دارد. كودكان هم بايد روزانه 2 تا 5 واحد ميوه دريافت كنند، چون اين گروه غذايي بخشي از نياز آن‌ها را به مواد معدني و آنتي‌اكسيدان‌ها تامين مي‌كند.

خوشبختانه چون اغلب ميوه‌ها خوشرنگ و خوشمره هستند و طعم شيرين دارند، مورد علاقه اغلب كودكان هستند. بنابراين به راحتي مي‌توان با توجه به خواص ويتاميني، معدني و نيازهاي سني كودك، آن‌ها را وارد برنامه غذايي كودك كرد اما نكته اينجاست كه مصرف اين گروه غذايي در ميان كودكان بايد با رعايت اصولي همراه باشد تا براي كودكاني كه سيستم گوارش حساسي دارند، مشكلي ايجاد نكند.

از چه زماني به بچه‌ها ميوه بدهيم؟
كودكان از زمان تولد تا 6 ماهگي تنها نياز به شير مادر دارند. از 6 ماهگي و با آغاز تغذيه تكميلي كه نوع غذا خوردن كودك از حالت مايع به لعابي، پوره، پوره سفت و غذاي سفره تغيير مي‌كند، تغييرات تكاملي براي دريافت مواد‌غذايي در كودك ايجاد شده و بنابراين تنوع مصرف خوراكي‌ها هم شروع مي‌شود اما اين تنوع با مقدار كم يعني يك قاشق مرباخوري شروع مي‌شود و تا 12 قاشق مرباخوري مي‌رسد تا بدن نوزاد آنزيم لازم براي هضم را داشته باشد.  از آنجا كه ممكن است كودكان زمينه حساسيت به ميوه داشته باشند، بايد مصرف را با ميوه‌هايي شروع كرد كه زمينه ايجاد حساسيت ندارند.

بهترين ميوه‌‌اي كه در چند هفته ابتدايي آغاز تغذيه تكميلي مي‌توان وارد برنامه غذايي كودك كرد، آبميوه رقيق است كه به‌تدريج به غلظت آن افزوده مي‌شود. در مورد سبزي‌ها هم بهتر است تغذيه با آب هويجي كه با آب سيب مخلوط شده آغاز شود. به‌تدريج و با بزرگ شدن كودك مي‌توان ميوه‌ها را به‌صورت پوره و بعد تكه‌هاي كوچك در روند افزايش جويدن و بلعيدن وارد برنامه غذايي كودك كرد. آخرين ميوه‌اي كه در اين روند بايد وارد برنامه شود، مركبات است، زيرا مركبات ممكن است حساسيت‌زا باشند. تنها انتخاب موجود در ميان مركبات آب ليمو شيرين است كه ميزان حساسيت‌زايي آن از ديگر انواع مركبات كمتر است.

next

تاریخ ارسال :  1397/12/21     
تعداد مشاهده :151

علل بد غذایی کودکان و روشهایی برای برطرف کردن آنکودکان بد غذا,بچه های بد غذا,علل بد غذایی کودک

سعی کنید غذا و میان‌وعده‌ها را هر روز در زمان مشخصی برای کودک تهیه کنید


مخالفت در امر غذا خوردن می تواند نوعی میل به استقلال در کودک باشد، یعنی کودک دوست دارد خودش غذا بخورد و قاشق را به دست بگیرد.

خوب است بدانید، فقط شما نگران تغذیه‌ی کودکتان نیستید. تغذیه‌ی کودکان بد غذا تقریبا در تمام خانواده‌ها تبدیل به یک موضوع نگران‌کننده شده است. بسیاری از والدین نگران این هستند که کودک چه غذایی را باید بخورد و به چه غذایی اصلا نباید لب بزند. در این میان، ممکن است عده‌ای از کودکان بد غذا در طول هفته به دلیل نگرانی بیش از حد والدین و فشار آنها، بیش از اندازه‌ی مورد نیاز خود، ویتامین و مواد معدنی دریافت کنند.

روشهایی وجود دارد که به کمک آنها می توانید یک رژیم غذایی متعادل ‌و مطلوب برای کل خانواده داشته باشید.


راهکار هایی ساده برای تغذیه کودکان بد غذا

دلایل بدغذایی کودکان

ابتدا باید علت بدغذایی یا کم خوراکی کودک خود را بفهمیم. برای فهم علت، زیاد راه دوری نروید، علت را عموما در رفتار و شیوه های فرزندپروری خود راحت تر می توانید پیدا کنید. در واقع به غیر از علت بیمار بودن کودک، مانند عفوت مجاری ادراری یا بیماری های دیگر، که می تواند بر تغذیه کودک تاثیر منفی بگذارد، سایر علل به مسائل والدینی مربوط می شود. برای آنکه کمی در این زمینه کمک تان کرده باشیم، در ادامه، به ذکر چند نوع رفتارها، که گرایش به کم اشتهایی را در کودک افزایش می دهد، اشاره می کنیم:

1- مادر یا دیگر مراقبین کودک به دفعات از غذا به عنوان ابزاری برای تنبیه کودک استفاده می کنند. مثلا او را مجبور می کنند غذایی را که دوست ندارد بخورد، کودک نیز این عمل را می آموزد و لجبازی خود را از طریق غذا نخوردن نشان می دهد.
2- به ساعات غذا خوردن اهمیت داده نمی شود.
رعایت دقیق ساعت غذا خوردن و داشتن برنامه غذایی، به کودک اهمیت خوردن غذا را نشان می دهد.
3- سخت گیری بیش از حد در آداب تغذیه نیز غذا خوردن را در ذهن کودک تبدیل به عملی ملال آور می سازد.
تا حدودی طبیعی است غذا از قاشق کودک بریزد یا تمایل داشته باشد از غذایی بیشتر و از غذایی دیگر کمتر بخورد، بنابراین نباید حتما اصرار داشت هر آنچه و به هرگونه که والدین می پسندند کودک نیز به همان طریق عمل کند.
4- وقتی غذاخوردن در محیطی به دور از آرامش و همراه با کشمکش والدین با یکدیگر انجام می شود. در این هنگام نمی توان انتظار داشت کودک به حضور در این موقعیت تمایلی نشان دهد. زیرا وقت غذا خوردن، برای او همیشه تداعی کننده مشاجرات والدین خواهد بود.
5- برخی مادران بیش از حد نگران غذا خوردن کودک هستند.
هنگامی که مادر آن به صورت افراطی نسبت به تغذیه کامل کودک اظهارنگرانی می کنند، معمولا با قاشق و ظرف غذا به دنبال کودکان راه می افتند و تصور می کنند با این عمل تغذیه کامل و مورد نظرشان امکانپذیر است؛ حال آنکه اصرار بیش از حد به غذا خوردن، اشتیاق کودک را از میان می برد و کودک از غذا به عنوان شیوه ای برای جلب توجه استفاده می کند.
6- بی توجهی به استقلال طلبی کودک.
مخالفت در امر غذا خوردن می تواند نوعی میل به استقلال در کودک باشد، یعنی کودک دوست دارد خودش غذا بخورد و قاشق را به دست بگیرد و اگر مادر روی تمیزی و پاکیزگی بیش از حد تمرکز کند یا وسواس داشته باشد مبادا لباس های کودک کثیف شود یا غذا را روی زمین بریزد؛ یک کشمکش قدرت بین مادر و کودک به وجود می آید. از یک طرف مادر می خواهد کنترل اوضاع را به دست بگیرد و خودش به کودک غذا بدهد و از طرف دیگر کودک اصرار دارد خودش کارهایش را انجام دهد.بچه های بد غذا,کودکان بد غذا,علل بد غذایی کودک

 در فروشگاه  از کودک بخواهید که به شما در انتخاب سبزی‌ها و میوه و... کمک کند


راهکارهایی برای برخورد با کودک بد غذا

به میزان اشتهای کودکان بد غذا توجه کنید

اگر کودک شما گرسنه نیست، او را مجبور به خوردن میان‌وعده یا وعده‌ی اصلی نکنید. کودک را برای خوردن غذا فریب ندهید. او را مجبور به خوردن غذا‌های خاصی نکنید. همچنین  او را مجبور به تمام کردن محتویات بشقاب خود نکنید. این رفتار شما، باعث لجبازی و یکدندگی بیشتر کودکان بد غذا خواهد شد. فشار شما کودک را هنگام غذا خوردن دچار اضطراب می‌کند و این باعث می‌شود پیام‌های سیری و گرسنگی به درستی به مغز مخابره نشوند.

غذا‌ها را متنوع و جذاب کنید

می‌توانید برای جلب توجه کودک کلم بروکلی و سایر سبزیجات را همراه با غذا‌های مورد علاقه یا سس سرو کنید. سعی کنید از خوراکی‌های رنگی برای مشتاق کردن کودک استفاده کنید.

دادن میان وعده به کودک

سعی کنید غذا و میان‌وعده‌ها را هر روز در زمان مشخصی برای کودک تهیه کنید و در اختیار او بگذارید. اگر کودک مایل به خوردن وعده‌ی اصلی نباشد، دادن میان‌وعده‌های به موقع و در زمان مشخص می‌تواند نیاز کودک را به ویتامین‌ها و مواد مغذی تامین کند. شما می‌توانید یک لیوان شیر یا آب میوه‌ی طبیعی در کنار غذا برای کودک فراهم کنید. البته بهتر است به او پیشنهاد دهید که آب میوه یا شیر در بین دو وعده میل کند. اگر کودک بیش از اندازه مایعات مصرف کند، ممکن است دیگر میلی به خوردن غذای اصلی نداشته باشد.

به خواسته‌ی او سریع پاسخ ندهید

در صورت نپذیرفتن وعده‌ی اصلی توسط کودکان بد غذا سعی کنید یک وعده‌ی جدا‌گانه تهیه کنید. با این کار او تشویق به خوردن غذایی می‌شود که به آن میل و رغبتی نداشته است. کودک را تشویق به ماندن روی میز کنید، حتی، زمانی که مایل به خوردن غذا نباشد.

بگذارید کودک غذای جدید را امتحان کند

کودکان زمانی که با یک غذای جدید مواجه می‌شوند، مایلند که طعم، رنگ و بوی آن را امتحان کنند. حتی ممکن است قطعات کوچکی از غذا را در دهان بگذارند و بعد بیرون بیاورند. با صحبت کردن درباره‌‌ی رنگ، بو و طعم غذا کودک را به خوردن آن تشویق کنید. غذا‌های جدید را در کنار غذا‌های مورد علاقه‌ی کودک قرار دهید. سعی کنید در طول مدت زمانی که کودک با خوراکی‌های جدید ساز‌گاری پیدا می‌‌کند، بیشتر او را با غذا‌های مناسب و سالم آشنا کنید.

حواس کودک را پرت نکنید

سعی کنید هنگام غذا دادن به کودکان بد غذا حواس او را با فیلم و کارتون پرت نکنید. تمام وسایل الکترونیکی و ارتباطی را قطع کنید. این به فرزند شما کمک می‌کند که روی غذا تمرکز کند. حواستان باشد که تبلیغات تلویزیونی می‌تواند کودک را تشویق به خوردن خوراکی‌های مضر و خیلی شیرین کند.

از کودکتان کمک بگیرید

در فروشگاه مواد غذایی از کودک بخواهید که به شما در انتخاب سبزی‌ها، میوه‌جات و سایر خوراکی‌ها کمک کند. خوراکی‌هایی که فرزند شما میلی به خوردن آن ندارد، نخرید. از کودکتان بخواهید که در شستن، مخلوط کردن و گذاشتن این خوراکی‌ها روی میز شما را همراهی کند.

الگوی کودک باشید

اگر از مواد غذایی تازه و سالم استفاده کنید، مطمئنا کودکان هم با دیدن عادت غذایی شما، مثل شما رفتار می‌کند. الگو‌های سالم غذایی والدین در ذهن کودکان ثبت می‌شود.

خلاق باشید

می‌توانید در سس اسپاگتی از بروکلی یا فلفل دلمه‌ای خرد شده استفاده کنید. همچنین در سوپ می‌توانید از هویج یا کدو رنده شده هم استفاده کنید.

دسر را به عنوان پاداش در نظر نگیرید

دادن دسر به کودکان بد غذا این پیام را به او می‌دهد که دسر، بهترین غذا است و میل او را به مصرف غذا‌های شیرین زیاد می‌کند. یک یا دو روز در هفته را به دسر اختصاص دهید و سعی کنید در بقیه‌ی روز‌های هفته، غذا‌های سالم و مغذی تهیه کنید.

اگر نگران تغذیه کودکان بد غذا هستید و می‌ترسید که این مسئله به سلامتی او آسیب برساند، حتما با یک پزشک مشورت کنید. دکتر می‌تواند رشد کودک شما را روی یک نمودار رشدی ترسیم کند و مصرف انواع و مقادیر مواد غذایی را بررسی کند.

 گزارش مربوط به غذا‌های مصرف شده توسط کودک، می‌تواند به تشخیص درست پزشک کمک کند. همواره به یاد داشته باشید که عادت‌های غذایی کودک یک شبه تغییر نمی‌کند. صبر داشته باشید و آهسته جلو روید. به کمک روش‌هایی که در این مقاله درباره‌ی آن صحبت شد، می‌توانید سلامت کودک را برای تمام طول عمر او تضمین کنید. 

تاریخ ارسال :  1397/12/04     
تعداد مشاهده :129

بهترین مواد غذایی برای تقویت بینایی کودکان
تقویت بینایی, تقویت بینایی کودکان, غذاهای مفید برای تقویت بینایی 

کودکان علاوه بر تغذیه باید هر روز چشم‌های خود را ورزش بدهند

 

غذاهای مفید برای تقویت بینایی کودکان

در عصر تکنولوژی و رایانه، تمرکز چشمان کودکان بر صفحه رایانه، تلفن همراه و تلویزیون روز به روز بیشتر می‌شود. این در حالی است که کودکان برای انجام سایر فعالیت‌های روزانه، خصوصا کودکانی که به مدرسه می‌روند، نیز به قوه بینایی خود نیاز زیادی دارند. از آثار نامطلوب فناوری‌های جدید بر چشمان کودکان که بگذریم، می‌رسیم به عوامل تقویت کننده این عضو مهم بدن. آیا عاملی وجود دارد که بتواند با آثار مخرب استفاده از وسایل عصر جدید مبارزه کند و چشمان کودکان را تقویت کند؟ پاسخ به این پرسش مثبت است - تغذیه.

 کودکان علاوه بر تغذیه باید هر روز چشم‌های خود را ورزش بدهند، برای مدت زمان طولانی جلوی کامپیوتر ننشینند و به صفحه آن چشم ندوزند، برای برطرف شدن خستگی چشم‌ها، مدتی آنها را بسته نگاه دارند.

next

تاریخ ارسال :  1397/10/27     
تعداد مشاهده :158

از چه زمانی می توان به کودک پنیر داد؟پنیر,زمان دادن پنیر به کودک,فواید پنیر برای کودکان 

پنیر سرشار از کلسیوم است که برای رشد استخوان‌ها و دندان‌های کودک ضروری است.

 

چه موقع می توان به کودک پنیر داد؟

پنیر نه تنها یک غذای خوشمزه است بلکه یک ماده مغذی و سرشار از مواد ضروری مانند پروتئین، کالری، ویتامین A، ویتامین D و B12  است. هر چه کودک شما بزرگ‌تر می‌شود نیاز به این مواد ضروری هم در بدن او افزایش می‌یابد و شما می‌توانید از پنیر هم به عنوان یک طعم دهنده غذا و هم تامین کننده مواد مورد نیاز بدن کودک خود استفاده کنید.


معمولا بین ۶ تا ۹ ماهگی که کودک توانایی جویدن و خوردن غذاهای مختلف را پیدا می‌کند می‌توان پنیر را هم به رژیم غذایی کودک اضافه کرد. البته بیشتر متخصصین توصیه می‌کنند برای دادن پنیر به کودک بین ۸ تا ۱ سالگی کودک صبر کنید.


از آنجایی که پنیر از شیر گرفته می‌شود و شیر یکی از علت‌های ناراحتی معده و شکم درد در کودکان است متخصصین توصیه نمی‌کنند پنیر دادن به کودک را خیلی زود شروع کنید. البته متخصصین تغذیه اعتقاد دارند در زمان تبدیل شیر به پنیر با شکسته شدن پروتئین‌های شیر که باعث شکم درد می‌شود  مشکلی برای کودک ایجاد نخواهد شد.


از طرف دیگر برخی از کودکان از بدو تولد نسبت به شیر و لبنیات حساسیت دارند، بنابراین برای دادن پنیر به کودکانی که دچار حساسیت نسبت به لبنیات هستند باید بیشتر صبر کنید تا متخصص اطفال به شما اجازه دهد.


فواید پنیر برای کودکان


پنیر یک خوراکی خوشمزه است که به راحتی با انواع و اقسام غذاهای مختلف ترکیب می‌شود. به همین خاطر بچه‌ها نه تنها از خوردن پنیر خوددرای نمی‌کنند بلکه با خوردن آن از فواید زیادی هم بهره‌مند می‌شوند که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

پنیر سرشار از کلسیوم است که برای رشد استخوان‌ها و دندان‌های کودک ضروری است. پنیر سرشار از پروتئین مورد نیاز برای ساخت اندام‌ها و همچنین مواد مغذی مانند ویتامین دی است.


پنیر یک غذای مفید برای افرادی است که رژیم گیاهخواری را برای تغذیه خود برگزیده‌اند چرا که پروتئین و ویتامین B12 مورد نیاز بدن که در گوشت وجود دارد در پنیر هم به اندازه کافی موجود است.

پنیر یک ماده غذایی پر کالری است که می‌تواند انرژی مورد نیاز بدن در طول روز را تامین کند.
در کودکانی که به خوبی وزن نمی‌گیرند و وزنشان زیر منحنی رشد قرار دارد یک راهکار عالی، اضافه کردن پنیر به برنامه غذایی است. همانطور که می‌دانیم پنیر برای دندان‌ها بسیار مفید است و از پوسیدگی دندان جلوگیری می‌کند.

 

پنیر,فواید پنیر برای کودکان,زمان دادن پنیر به کودک

پنیر سرشار از پروتئین، کالری، ویتامین A، ویتامین D و B12  است

 


آیا همه پنیرها برای کودک مفید هستند؟

انواع و اقسام پنیرها در بازار وجود دارد و زمانی که قرار است برای دادن پنیر به کودک یک گزینه را انتخاب کنید شاید به مشکل برخورد کنید. بهتر است بدانید همه‌ی پنیرها برای تغذیه کودک مفید نیستند به خصوص پنیرهایی که از شیر پاستوریزه نشده درست می‌شود.

والدین هنگامی که برای تغذیه کودک از محصولات لبنی استفاده می‌کنند باید خیلی مراقب باشند چرا که بیماری‌های زیادی امکان دارد از طریق شیر آلوده به کودک منتقل شود. پس قبل از انتخاب پنیر حتما دقت کنید از شیر پاستوریزه شده درست شده باشد و برای تغذیه کودک مناسب باشد.

دقت کنید که پنیرهای فرآوری شده اگرچه مزه پنیر می‌دهند کاملا طبیعی نیستند و از مواد شیمیایی در ترکیب آن‌ها استفاده شده است و برای تغذیه کودک به هیچ عنوان مناسب نخواهند بود. حتما برای دادن پنیر به کودک از پنیر طبیعی و ارگانیک استفاده کنید.


نکته دیگری که باید در دادن پنیر به کودک به آن دقت کنید این است که از پنیرهای طعم دار که مزه تند یا خیلی شور دارند اجتناب کنید و پنیرهای با مزه متعادل برای شروع استفاده کنید.


چگونه پنیر را به کودک معرفی کنیم

هنگامی که به این نتیجه رسیدید کودک شما برای خوردن پنیر کاملا آماده است چند روش برای معرفی پنیر به کودک وجود دارد:

- لقمه‌های کوچک پنیر به اندازه‌ای که کودک بتواند آن‌ها را با دست بگیرد. برای بچه‌های حدودا یکساله لقمه‌های غذا باید به اندازه ناخن انگشتان دستشان باشد تا بتوانند به راحتی آن را قورت دهند.

- مخلوط کردن پنیر با سبزیجات پخته شده و خشک کردن آن.

- اضافه کردن کمی پنیر به تخم مرغ وقتی در حال درست کردن نیمرو هستید.


نکات احتیاطی هنگام دادن پنیر به کودک

پنیر هم مانند هر غذای جدید دیگری که به کودک معرفی می‌کنیم می‌تواند احتمال ایجاد حساسیت غذایی با خود به همراه داشته باشد، بنابراین ضروری است به نکات احتیاطی توجه کنیم تا در صورت مشاهده هر گونه حساسیت بتوانیم سریعا به کودک رسیدگی کنیم.

اگر کودک به غذایی حساسیت داشته باشد معمولا بین ۲۰ دقیقه تا ۱ ساعت پس از خوردن غذا به آن واکنش نشان می‌دهد. اگر علائمی مانند تورم لب‌ها، قرمزی چشم و صورت، جوش زدن روی پوست از مهمترین نشانه‌های حساسیت غذایی هستند. اگر کودک شما مشکل تحمل و هضم لاکتوز داشته باشد ممکن است نشانه‌هایی مانند نفخ، سفت شدن شکم یا اسهال را مشاهده کنید.

اگر می‌دانید کودک شما به لبنیات حساس است یا بیماری آسم یا اگزما دارد قبل از دادن پنیر به کودک حتما با پزشک متخصص مشورت کنید.

 در پایان به این نکته توجه کنید که انواع و اقسام مختلفی از پنیر وجود دارد، اگر کودک شما به یک نوع پنیر علاقه نشان نداد، از دادن پنیر به کودک پشیمان نشوید و پنیرهای طبیعی دیگری که برای سلامت کودک ضرر ندارد را امتحان کنید.

تاریخ ارسال :  1397/10/16     
تعداد مشاهده :114
دیگر مطالب مرتبط با موضوع : تغذیه سالم کودکان


آخرین مقالات ارسالی

دستگاه تی دی اس متر(TDS)

دستگاه پی اچ متر دیجیتال

دستگاه الکترولیز

هدایت سنج آب,EC متر

محافط برق ساختمان

دستگاه تصفیه آب

فیلتر های دستگاه تصفیه آب

رسوب گیر پکیج، آبگرمکن

فتومتر پرتابل دیجیتال

دماسنج دیجیتال

تصفیه آب آکوا لایف

تی دی اس متر مدل HM

مولتی متر دیجیتال

فیلتر این لاین تصفیه آب

ph متر خاک

ph متر، ph سنج

تعمیر یخچال،تعمیرات یخچال

ابزارآلات صنعتی

تصفیه آب،تصفیه آب RO

قطعات برق و الکترونیک

Tds متر

پی اچ متر قیمت مناسب

سه راهی و محافظ برق

آمونياك سنج

تصفیه آب نیمه صنعتی

سنسور ph سنج ، پراپ ph سنج

مخزن تصفیه آب

EC متر ، EC سنج

ph سنج هانا ، تستر ph هانا


فروشگاه اینترنتی ایران صنعت ،بررسی انتخاب و خرید آنلاین

آمار بازدید ها


فروشگاه اینترنتی ایران صنعت
» بازدید امروز: 12611
» بازدید دیروز: 12411
» افراد آنلاین این بخش: 64
» ورودی امروز موتور های جستجو: 3073
» ورودی دیروز موتور های جستجو: 3824
» بازدید کل: 1405821

مجوز تجارت الکترونیک


مجوز رسانه بر خط


logo-samandehi

ایران صنعت در شبکه های اجتماعی


پرداخت آنلاین شبکه اجتماعی یوتیوب اینستاگرام شبکه اجتماعی فیس بوک

ایران صنعت: 09106978820


تاریخ :1399/12/13  ساعت:  21:41:12


تمامي كالاها و خدمات اين سایت، داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است
تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به ایران صنعت میباشد.