بستن

چگونه از FILE HISTORY در ویندوز 10 استفاده کنیمچگونه از FILE HISTORY درویندوز 10 استفاده کنیم

File History در ویندوز 10


هیچکس دوست ندارد زیاد در مورد آن فکر کند، اما پشتیبان گیری از داده های شما بخشی ضروری و جدایی ناپذیر از کار با کامپیوتر است. از زمان ویندوز 7، مایکروسافت یک راهکار ساده پشتیبان گیری به نام File History را معرفی كرد که هر یک ساعت (یا بیشتر بر اساس نیاز شما) یک کپی از تمام فایل‌های تغییر یافته تهیه می‌کرد و آنها را روی یک درایو اکسترنال متصل به کامپیوتر ذخیره سازی می‌کرد. این یک راهکار ساده برای اطمینان از این موضوع است که اسناد مهم شما هرگز از بین نخواهد رفت.

 بعد از تهیه نسخه پشتیبان از فایل‌های جدید یا تغییر یافته توسط File History، هر زمان که شما نیاز به بازیابی یکی از فایل‌های خود داشته باشید، File History به سرعت این کار را برای شما انجام می‌دهد.


File History چه کاری انجام می‌دهد

File History یک پشتیبان گیری کامل از کامپیوتر شما از جمله فایل‌های سیستمی‌ را انجام نمی‌دهد، در عوض این ابزار داده‌های موجود در حساب کاربری شما از قبیل فولدرهای اسناد، تصاویر و ویدیوها را تحت نظر می‌گیرد. بنابراین اگر هنوز از کامپیوتر ویندوز 10 خود نسخه پشتیبان تهیه نکرده‌اید به شما توصیه می‌کنیم حتما File History را راه اندازی کنید.

 قبل از هر چیز ابتدا باید یک هارد درايو اکسترنال را به کامپیوتر خود متصل کنید. فضای آزاد ذخیره سازی روی این هارد درايو به تعداد فایل‌هایی که شما روی کامپیوتر خود دارید بستگی دارد. معمولا توصیه می‌شود که از یک هارد درايو اکسترنال 500 گيگابايتي برای تهیه نسخه پشتیبان استفاده کنید. با این کار شما می‌توانید چندین نسخه پشتیبان از فایل‌های خود در زمان‌های مختلف تغییر آنها در اختیار داشته باشید.


فعال کردن File History

ابتدا اپلیکیشن Settings را باز کنید و بعد روی بخش Update & Security کلیک کنید. بعد از وارد شدن به این بخش روی گزينه Backup موجود در کادر سمت چپ کلیک کنید. حالا از کادر سمت راست روی گزينه Add a drive موجود در زیر بخش Backup using File History کلیک کنید.


چگونه از file history درویندوز 10 استفاده کنیم

فعال کردن File History


بعد از این کار پنجره‌ای ظاهر خواهد شد که فهرست تمام درایوهای متصل به کامپیوتر شما را نمایش می‌دهد. درایوی که می‌خواهید فایل‌های پشتیبان گیری شده توسط File History روی آن ذخیره شود را انتخاب کنید. حالا یک دکمه لغزنده با عنوان Automatically back up my files را مشاهده خواهید کرد.

 در این لحظه شما یک سیستم پشتیبان گیری را فعال کرده‌اید که بدون نیاز به دخالت شما کار پشتیبان گیری را انجام می‌دهد. اگر می‌خواهید کنترل بیشتری روی سیستم پشتیبان گیری خود داشته باشید باید روی گزينه More options کلیک کنید.


چگونه از FILE HISTORY درویندوز 10 استفاده کنیم

استفاده از File History در ویندوز 10


بعد از کلیک کردن روی این قسمت گزینه‌های مختلف برای سفارشی سازی پشتیبان گیری در اختیار شما قرار خواهد گرفت. در بالای صفحه گزینه‌هایی برای زمانبندی ذخیره یک کپی جدید از فایل‌های شما توسط File History قرار دارد. گزینه پیش فرض هر یک ساعت است، اما شما می‌توانید یک زمانبندی دیگر را مطابق با نیاز خود انتخاب کنید.

 یک گزینه دیگر نیز وجود دارد که به شما اجازه می‌دهد مدت زمان نگهداری از فایل‌های پشتیبان توسط File History را مشخص کنید. تنظیمات پیش فرض آنها را برای همیشه (Forever) باقی نگه می‌دارد، اما اگر می‌خواهید فضای ذخيره سازی روی هارد درايو اکسترنال خود را آزاد کنید می‌توانید فایل‌های پشتیبان خود را هر ماه، هر دو سال یا زمانی که به فضا نیاز دارید پاک کنید.

 با حرکت به سمت پایین در این صفحه فهرستی از تمام فولدرهایی که توسط File History از آنها نسخه پشتیبان تهیه می‌شود را مشاهده خواهید کرد. اگر می‌خواهید هر کدام از این فولدرها را از فهرست پشتیبان گیری خود خارج کنید، تنها کافی است روی آنها کلیک کرده و Remove را انتخاب کنید.

 برای اضافه کردن یک فولدر به فهرست پشتیبان گیری خود نیز می‌توانید روی گزينه  Add a folder در زیر بخش Backup these folders کلیک کنید.

و در نهایت، اگر نمی‌خواهید دیگر از File History برای تهیه نسخه پشتیبان از فایل‌های خود استفاده کنید، به انتهای صفحه گزینه‌های پشتیبان گیری برويد و در زیر بخش Backup to a different drive روی گزينه Stop using the drive کلیک کنید.

گرد آورنده : irsanat.com :( ولی براتلو )

تاریخ ارسال :  1397/9/28     
تعداد مشاهده :14064

چگونه بصورت آفلاین وارد فیسبوک شویمچگونه بصورت آفلاین وارد فیسبوک شویم

 نحوه ورود به فیس بوک بصورت آفلاین

 

در دنیای امروز که که ارتباطات بیش از حد گسترده شده است، بد نیست گاهی از فضای رقابتی کاربران در رسانه های اجتماعی که به منظور جلب توجه صورت میگیرد، کمی دوری کرد و از تنهایی خود لذت برد. اما چطور میتوان مطمئن شد که دوستان و خانواده متوجه حضور یا عدم حضور شما در فیسبوک هستند یا خیر؟

 ما در ادامه به راهکارهایی اشاره خواهیم کرد که با استفاده از آنها میتوانیم بصورت آفلاین وارد فیسبوک شویم مثلا زمانیکه بخواهیم از جلب توجه دیگران دوری کنیم و یا سری به پروفایل افراد مختلف بزنیم، بدون اینکه کسی متوجه شود.

 

هنگام استفاده از نسخه دسکتاب فیسبوک

مرحله اول: وارد سایت فیسبوک شوید

اگر قبلا وارد سایت شده اید که بصورت اتوماتیک اخبار در تایم لاین شما ظاهر میشود، اگر هم وارد نشده بودید باید نام کاربری و کلمه عبور خود را در سمت راست صفحه بنویسید و وارد پروفایل خود شوید.

 مرحله دوم: به قسمت چت رفته و گزینه turn off active status را بزنید.

در قسمت مربوط به چت، در گوشه سمت راست روی آیکون چرخ دنده خاکستری رنگ کلیک کنید و گزینه سوم از پایین یعنی Turn Off Active Status را بزنید. شما در این قسمت میتوانید مشخص کنید که وضعیت غیرفعال بودن شما برای همه مخاطبان، همه به جز تعدادی و یا فقط چند نفر انتخابی نشان داده شود.

توجه داشته باشید وقتی شما وضعیت آفلاین را انتخاب میکنید، همچنان فیسبوک در قسمت چت، آخرین بازدید شما را نشان میدهد.

 

چگونه بصورت آفلاین وارد فیسبوک شویم

شبکه اجتماعی فیسبوک

 

هنگام استفاده از اپلیکیشن فیسبوک

مرحله اول: وارد اپلیکیشن شوید

اگر تا به حال وارد اکانت خود نشده اید، پس اینکار را انجام خواهید داد.

 مرحله دوم: وارد تنظیمات شوید

در گوشه سمت راست صفحه، سه خط افقی را بزنید و اسکرول را پایین بیاورید تا به انتهای من برسید، سپس گزینه Settings & Privacy را انتخاب کنید.

 مرحله سوم: تنظیمات وضعیت فعال بودن خود را غیرفعال کنید

در قسمت  Privacy یا حریم خصوصی، حدودا در اواسط صفحه، گزینه وضعیت فعال یا active status  را مشاهده میکنید، این گزینه مشخص میکند که دیگران چطور وضعیت آنلاین بودن شما را ببینند. روی این گزینه کلیک کنید و مطمئن شوید که آنرا غیرفعال کرده اید.

 

چگونه بصورت آفلاین وارد فیسبوک شویم

وضعیت آفلاین در فیسبوک

 

هنگام استفاده از اپلیکیشن مسنجر

مرحله اول: وارد اپلیکیشن مسنجر فیسبوک شوید

مسنجر، اپلیکیشن اختصاصی فیسبوک برای تلفن همراه  است. اگر هدف شما این است که بصورت ناشناس فعالیت داشته باشید باید وضعیت خود را به حالت آفلاین تغییر دهید. پس دست بکار شده و در ابتدا وارد اکانت خود شوید.

 مرحله دوم: وارد پروفایل خود شوید

در برگ نشان خانه، بر روی عکس پروفایل خود در گوشه بالای سمت چپ ضربه بزنید.

 مرحله سوم: وضعیت فعال خود را غیرفعال کنید

در قسمت بالا، گزینه ای با نام Active Status وجود دارد، روی آن ضربه بزنید و Show when you’re active را غیرفعال کنید.

 

کاربرانی را که نمیخواهید هرگز وضعیت آنلاین شما را ببینند، بلاک کنید.

اگر نمیخواهید خودتان را برای عده ی محدودی به دردسر بندازید، بهتر است که آنها را برای همیشه بلاک کنید. شما به هیچ عنوان نخواهید توانست دیگر پیامی را برایشان بفرستید و یا چیزی از جانب آنها دریافت کنید، همچین آنها هم قادر نیستند که وضعیت آنلاین بودن شما را بفهمند.

گرد آورنده : irsanat.com :( ولی براتلو )

تاریخ ارسال :  1397/9/27     
تعداد مشاهده :13718

چگونه فایل‌های سنگین را با جی‌میل ارسال کنیم؟نحوه ارسال فایل حجیم با ایمیل, ارسال فایل‌های سنگین با جی‌میل

ارسال فایل‌های سنگین با جی‌میل

 

یکی از مشکلاتی که بسیاری از کاربران پست الکترونیک جی‌میل با آن مواجهند، اشتراک‌گذاری فایل‌های با حجم بالای ۲۵ مگابایت از طریق سرویس جی‌میل است.

کارشناسان در واکنش به یکی از بزرگترین سوالات کاربران در این خصوص پاسخ داده‌اند که این گزارش به تشریح آن خواهد پرداخت. کاربران همواره در اشتراک گذاری و ارسال فایل‌های ورد، پی‌دی‌اف، عکس و غیره که حجمی بیشتر از ۲۵ مگابایت دارد، از طریق پلتفرم سرویس جی میل مشکل دارند و بسیاری از آنها نمی‌دانند که در این مواقع باید چکار کنند.

 یکی از نخستین راهکارهای ممکن و آسان، کوچک کردن و کم کردن حجم فایل مورنظر از طریق تبدیل فرمت آن به فرمت‌های سبک‌تر و کم حجم‌تر است. بعنوان مثال، در صورتی که کاربران نتوانند فایلی با فرمت ورد ( Word) را ضمیمه ایمیل خود کنند؛ باید آن را به فرمتی دیگر همچون پی‌دی‌اف ( PDF ) و یا زیپ ( ZIP) تبدیل کنند. در بسیاری از مواقع، مشکل حجم بالای فایل با این راهکار برطرف شده و کاربران به راحتی قادر خواهند بود فایل موردنظر خود را به پست الکترونیکی جی‌میل خود ضمیمه کرده و برای مخاطب خود بفرستند.

 

نحوه ارسال فایل حجیم با ایمیل, ارسال فایل‌های سنگین با جی‌میل

اشتراک‌گذاری فایل‌های با حجم بالای ۲۵ مگابایت از طریق سرويس جی‌میل 

 

اما در صورتی که حجم فایل موردنظر کاربران بسیار بیشتر از آن چیزی باشد که با تبدیل فرمت کاهش یابد و حتی با تبدیل فرمت نیز حجم آن همچنان بالاتر از ۲۵ مگابایت بماند، کاربران قادر خواهند بود بجای کلیک بر روی گزینه ضمیمه عادی ( attach) که با نماد یک سنجاق در قسمت زیرین ارسال پست جی‌میل وجود دارد، بر روی گزینه ضمیمه فایل از طریق گوگل درایو که نمادی مثلثی شکل دارد، کلیک کرده و فایل موردنظر خود را آپلود کرده و آن را برای مخاطب خود ارسال کنند.

 

نحوه ارسال فایل حجیم با ایمیل, ارسال فایل‌های سنگین با جی‌میل

 

نحوه ارسال فایل حجیم با ایمیل, ارسال فایل‌های سنگین با جی‌میل

  

گرد آورنده : irsanat.com :( ولی براتلو )

تاریخ ارسال :  1397/9/06     
تعداد مشاهده :13639

چگونگی آغاز تایپ در مایکروسافت ورد (Microsoft Word)آغاز تایپ در مایکروسافت ورد, تایپ در مایکروسافت ورد

آغاز تایپ در مایکروسافت ورد 

 

یکی از شرکت‌هایی که در زمینه ساخت و عرضه نرم افزارهای گوناگون  فعالیت چشم‌گیری داشته، شرکت مایکروسافت است. این شرکت طیف وسیعی از نرم افزار‌های کاربردی از جمله ویرایش متن، ویرایش عکس، مدیریت سایت، ابزار مهندسی و ... را تولید کرده و در قالب مجموعه Microsoft Office در دسترس کاربران سراسر جهان قرار داده است.

 در قسمت قبلی به معرفی منوی زیرین مایکروسافت ورد (Microsoft Word) پرداختیم و در این قسمت قصد داریم چگونگی آغاز تایپ در مایکروسافت ورد را آموزش دهیم. 

در این قسمت به وارد کردن متن در نرم افزار مایکروسافت ورد و توضیح فرمان‌های حرکتی در محیط این برنامه خواهیم پرداخت.

 

آغاز تایپ در مایکروسافت ورد, تایپ در مایکروسافت ورد

 تایپ در مایکروسافت ورد

next

گرد آورنده : irsanat.com :( ولی براتلو )
تاریخ ارسال :  1397/8/16     
تعداد مشاهده :14123


بازیابی پسورد ویندوز 7, بازیابی پسورد ویندوز

نحوه بازیابی پسورد ویندوز

اگر تاکنون روشی برای بازیابی پسورد ویندوز خود پیدا نکرده‌ و بارها با چنین مشکلی درگیر بوده‌اید، با مطالعه مطلب زیر مشکل را حل کنید.

از یاد بردن پسورد ورود به ویندوز مشکلی است که بسیاری از کاربران رایانه تاکنون بارها با آن مواجه بوده‌اند. ما قصد داریم در مطالب زیر ترفندهایی را به شما معرفی کنیم که با کمک آن‌ها بتوانید در مدت زمانی بسیار کوتاه رمز عبور را بازیابی کنید.

جالب است بدانید روش‌هایی که بیان خواهیم کرد حتی در مواقعی که هیچ‌گونه حساب کاربری دیگری نیز در رایانه نداشته باشید، کاربرد دارد.

هر چند ممکن مطالب آموزشی این مقاله از لحاظ امنیتی مشکل داشته باشد ولی به دلیل کاربردی بودن موضوع، یادگیری آن بسیاری از کاربران رایانه را از مشکلی روز‌مره نجات می‌دهد. البته لازم به ذکر است در این روش عملا رمز عبور بازیابی نمی‌شود و فقط، کاربر می‌تواند رمز عبوری جدیدی برای رایانه خود تعیین کند. بهتر است همواره اطلاعات شخصی و مهم خود را در سیستم عامل مورد استفاده‌تان رمز‌گذاری کنید تا در صورت بروز مشکل مذکور امکان دسترسی مستقیم به آن‌ها وجود نداشته باشد.

دستور‌العمل‌هایی که در ادامه بیان می‌کنیم مخصوص ویندوز 7 و 10 می‌باشد. کاربران ویندوز 8 می‌توانند از همان روش کار در ویندوز 10 استفاده کنند. بازیابی رمز عبور ویندوز در ویندوز 10 و 8 تفاوتی باهم ندارد.

برچسپ:راه‌حل‌هایی برای بازیابی رمز ورود به ویندوز

next

گرد آورنده : irsanat.com :( محمدرضایی )
تاریخ ارسال :  1397/6/16     
تعداد مشاهده :4069
دیگر مطالب مرتبط با موضوع : ترفند های کامپیوتری


آخرین مقالات ارسالی

دستگاه تی دی اس متر(TDS)

دستگاه پی اچ متر دیجیتال

هدایت سنج آب,EC متر

فتومتر پرتابل دیجیتال

دماسنج دیجیتال

مولتی متر دیجیتال

ph متر خاک

ph متر، ph سنج

Tds متر

آمونياك سنج

سنسور ph سنج ، پراپ ph سنج

EC متر ، EC سنج

ph سنج هانا ، تستر ph هانا

رفرکتومتر ، قند سنج

EC/TDS متر ، هدایت تی دی اس سنج

EC/TDS/PH متر ، تستر های مولتی پارامتر آب

ترازو آزمایشگاهی

اکسیژن متر آنلاین

پی اچ ph سنج آنلابن

هدایت و تی دی اس سنج آنلاین ،EC/TDS تابلویی انلاین

اکسیژن سنج DO متر آنلاین تابلویی

محصولات شرکت آدوا ADWA -ADWA

تجهیزات کنترل و اندازه گیری آنلاین

کلر سنج

فروش فوق العاده تجهیزات آنلاین تابولویی

محصولات شرکت ای زد تایوان AZ

فلکسی تستر، کلر، کلراید، سختی، سختی کلسیم، مس، روی،سیلیسمفروشگاه ایران صنعت ،بررسی انتخاب و خرید آنلاین

فروشگاه ایران صنعت در سال 1388 تاسیس گردید، که مفتخر است ، با عرضه محصولات ابزاردقیق ، برق الکترونیک ، ابزارآلات و تجهیزات صنعتی در سراسر کشور با بهترین کیفیت و قیمت رقابتی در خدمت هموطنان گرامی باشد .
ENAMAD logo-samandehi

آدرس : کرج چهار راه کارخانه قند به سمت میدان هفت تیر خیابان پناهی کوچه پناهی 1 پلاک 61 ساختمان اهورا واحد یک
شماره تلفن : 02691300551
شماره همراه : 09106978820 واتساپ ، تلگرام ، ایتا ، روبیکا ، ای گپ روی این شماره می باشد
شماره نمابر : 30008666850361
افراد آنلاین: 272
تاریخ :1403/4/31
پرداخت آنلاین شبکه اجتماعی یوتیوب اینستاگرام شبکه اجتماعی فیس بوک

تمامي كالاها و خدمات اين سایت، داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه میاشند و فعاليتهاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است
تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به ایران صنعت میباشد.