سایت ایران صنعت
بستن
لوگوی سایت ایران صنعت

کــاربر مهمان گـــرامی خوش آمـــدید ورودمحققان با تقلید از ساختار گل رز، روشی را برای تصفیه آب ارائه کردند که بسیار کارآمدتر از روش‌های پیشین است. 

به گزارش فارس، بخار خورشیدی یک روش سازگار با محیط زیست برای تصفیه آب است که در آن از نور خورشید برای تصفیه آب استفاده می‌شود.

 

براساس گزارش «نیواطلس»، در این روش نور خورشید به آب آلوده تابیده می‌شود تا آن را گرم و به بخار تبدیل کند؛ سپس این بخار در فرایند میعان به آب پاکیزه تبدیل می‌شود. اکنون تیمی از محققان دانشگاه تگزاس به سرپرستی «دانگلی فان»، روش جدیدی را با تقلید از ساختار گل رز برای تصفیه کارآمدتر آب ارائه کردند.


next

تاریخ ارسال :  1398/3/11     
تعداد مشاهده :29


غلظت دی‌اکسید کربن(CO۲) در جو
بنابر گزارش‌ها در حال حاضر سطح غلظت دی‌اکسید کربن(CO۲) در جو در بالاترین سطح خود قرار دارد. 

به گزارش ایسنا، در حال حاضر غلظت دی‌اکسید کربن در اتمسفر زمین بیشتر از هر زمان دیگری در تاریخ این سیاره افزایش یافته است.

 

دانشمندان با بررسی داده‌های "رصدخانه مانا لوآ"(Mauna Loa Observatory) در هاوایی، دریافته‌اند، غلظت دی‌اکسید کربن جو در حال حاضر بیش از ۴۱۵ قسمت در میلیون(ppm) است.

 

این مقدار غلظت بیش از تمام میزان غلظت دی‌اکسید کربن طی ۸۰۰ هزار سال گذشته است. اندازه گیری میزان دی‌اکسید کربن جو در سال ۱۹۵۸ توسط "چارلز دیوید کیلینگ"(Charles David Keeling) آغاز شد. در "منحنی معروف کیلینگ" (Keeling curve) که به نام این دانشمند نامگذاری شده است، می‌توان میزان افزایش غلظت دی‌اکسید کربن جو را مشاهده کرد.

 

در حالی که بسیاری تغییرات آب و هوایی را سبب افزایش دما در جهان می‌دانند، اما نمی‌توان میزان افزایش غلظت دی‌اکسید کربن جو را انکار کرد.

 

حتی سه میلیون سال پیش و در "دوران پلیوسن"(Pliocene Epoch)، زمانی که درجه حرارت جهانی در حدود ۲-۳ درجه سانتی‌گراد بیشتر از امروز بود، میزان گاز دی اکسید کربن بیش از ۳۱۰ تا ۴۰۰ قسمت در میلیون(ppm) نبود.

 

پلیوسن دوره‌ای در مقیاس زمانی زمین‌شناسی است که از ۵.۳۳۲ میلیون تا ۲.۵۶ میلیون سال پیش ادامه داشته است. این دوره دومین و جوان‌ترین دوره "نئوژن"(Neogene) در عصر نوزیستی است.

 

افزیش غلظت دی اکسید کربن جو چه عواقبی دارد؟


next

تاریخ ارسال :  1398/2/25     
تعداد مشاهده :28
نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد، انجام امور خانه نظیر ظرف شستن و جارو کشیدن به جوان ماندن مغز کمک می‌کند.

به گزارش فارس به نقل از گاردین، نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد، انجام امور خانه نظیر ظرف شستن و جارو کشیدن به جوان ماندن مغز کمک می‌کند. 

 

این پژوهش که توسط یک تیم مطالعاتی بین‌المللی صورت گرفته تأکید می‌کند، کمترین میزان فعالیت فیزیکی و ورزش یک یا دو دقیقه و هر زمان که مقدور بود، برای سلامتی مفید است.

 

پژوهشگران برای دست یافتن به نتایج فوق، به مدت حداقل سه روز داده‌های مربوط به ۲۳۵۴ مشارکت کننده در سنین میانسالی را که در آمریکا زندگی می‌کردند، گردآوری کردند و سپس میزان فعالیت‌های بدنی هر فرد را با آزمایش اسکن مغز او مطابقت دادند. 

 

محققان این مطالعه می‌گویند: افرادی که به فعالیت‌های فیزیکی بیشتری مشغول باشند حتما به سلامتی مغز خود و حفظ حجم آن در دوره میانسالی و سالمندی کمک موثری می‌کنند.

 

نتایج این بررسی در مجله‌ Jama Network Open منتشر شده است.

تاریخ ارسال :  1398/2/05     
تعداد مشاهده :36

از بین بردن اعتیاد به الکل با تاباندن نور لیزر به مغزاخبار علمی ,خبرهای علمی, اعتیاد به الکل
ترک اعتیاد به الکل کار ساده ای نیست اما محققان موسسه پژوهشی اسکریپس روشی را روی موش ها با موفقیت آزمایش کرده اند که با استفاده از تاباندن پرتو لیزر به نقاطی از مغز می توان انگیزه نوشیدن الکل را به سادگی از بین برد.
 

به گزارش انتخاب، ترک اعتیاد به الکل کار سادهای نیست اما محققان موسسه پژوهشی اسکریپس روشی را روی موشها با موفقیت آزمایش کردهاند که با استفاده از تاباندن پرتو لیزر به نقاطی از مغز میتوان انگیزه نوشیدن الکل را به سادگی از بین برد.

 در این پژوهش تعدادی از عصبها در بخش عمیقی از مغز شناسایی شد که در زمان ترک الکل فعال میشود و تمایل به نوشیدن الکل در جوندگان معتاد به آن را تحت تأثیر قرار میدهد. محققان در این آزمایش موفق شده اند در موجودات به شدت وابسته با الکل، انگیزه نوشیدن را مشابه با خاموش کردن یک کلید، به شدت کاهش دهند.

 به این منظور فیبرهای نوری ویژهای به اعماق مغز موشها وارد شدند. سپس نور لیزر به این بخشها تابانده شد تا نورونهای ویژهای مهار شوند. به این ترتیب میزان نیاز به نوشیدن الکل به شدت کاهش پیدا کرد. علاوه بر این عوارض ناشی از ترک الکل هم کمتر شد.

 این پژوهش امید بخش میتواند به توسعه روشهای درمان جدید اعتیاد با تمرکز بر ارتباطات مغزی منجر شود. همچنین احتمالاً در نهایت به توسعه روش ایمپلنت مغز برای درمان اعتیاد منتهی خواهد شد.

 به نوشته دیجیاتو: البته باید گفت که برای اجرای این درمان روی انسانها هنوز زود است و احتمالاً برای آزمایش آن روی انسانها باید دههها منتظر بمانیم. روشی که محققان موسسه اسکریپس به کار بردهاند از فناوریهای بسیار پیشرفتهای بهره میبرد که هنوز اجازه استفاده از آنها روی انسانها تأیید نشده است. «الیور جورج» از محققان این پژوهش معتقد است تا زمانی که ترک الکل به این روش برای انسانها عملی شود بین 15 تا 30 سال زمان داریم.

تاریخ ارسال :  1398/1/05     
تعداد مشاهده :31

موضوعات تدریس در مدارس سرتاسر دنیاچه موضوعاتی در مدارس سرتاسر دنیا تدریس می شود؟
مدرسه مکانی است که در آن نوجوانان برای آینده زندگی خود تصمیم می گیرند. اما مدارس هر کشوری شیوه متفاوتی برای کشف و پیشرفت استعداد دانش آموزان دارند.

در ادامه با موضوعاتی که در مدارس کشورهای مختلف آموزش داده می شود آشنا شوید.

 

ایالات متحده آمریکا

موضوعات اجباری در مدارس ابتدایی: حساب، خواندن، نوشتن، معرفی علوم طبیعی و تاریخ بومی.

موضوعات مدارس متوسطه: ریاضیات، زبان، علوم طبیعی (شیمی، فیزیک)، علوم اجتماعی (تاریخ) و تربیت بدنی. دانش آموزان می توانند جدا از برنامه های تحصیلی می توانند به دلخواه در زمینه های روانشناسی، پزشکی، خبرنگاری، علم بیان، سفالگری، آشپزی و بسیاری موارد دیگر آموزش ببینند.

 موضوعات اجباری در دبیرستان: ریاضیات، ادبیات، علوم طبیعی، علوم اجتماعی و تربیت بدنی. مدارس دارای موضوعات انتخابی بازیگری، تربیت بدنی، آمار، علوم کامپیوتر، زبان های خارجی، تکنولوژی محیطی، نقاشی، مجسمه سازی، عکاسی، هنر فیلمبرداری، تئاتر، نوازندگی، رقص، گرافیک کامپیوتر، طراحی وب، خبرنگاری، تعمیر ماشین و نجاری نیز هستند.

 

تدریس در مدارس کشورهای خارجی, موضوعات تدریس در مدارس کشورهای خارجی

در مدارس ابتدایی آمریکا حساب، خواندن، نوشتن، معرفی علوم طبیعی و تاریخ بومی تدریس می شود

 

next

تاریخ ارسال :  1397/12/26     
تعداد مشاهده :21
دیگر مطالب مرتبط با موضوع : اخبار علمی


آخرین مقالات ارسالی

دستگاه تی دی اس متر(TDS)

دستگاه پی اچ متر دیجیتال

دستگاه الکترولیز

هدایت سنج آب,EC متر

محافط برق ساختمان

دستگاه تصفیه آب

فیلتر های دستگاه تصفیه آب

رسوب گیر پکیج، آبگرمکن

فتومتر پرتابل دیجیتال

دماسنج دیجیتال

تصفیه آب آکوا لایف

تی دی اس متر مدل HM

مولتی متر دیجیتال

فیلتر این لاین تصفیه آب

ph متر خاک

ph متر، ph سنج

تعمیر یخچال،تعمیرات یخچال

ابزارآلات صنعتی

تصفیه آب،تصفیه آب RO

قطعات برق و الکترونیک

Tds متر


فروشگاه اینترنتی ایران صنعت ،بررسی انتخاب و خرید آنلاین

آمار بازدید ها


وبگو | نمایش آمار بازدیدها بدون دیتابیس
» بازدید امروز: 560
» بازدید دیروز: 6700
» افراد آنلاین این بخش: 9
» ورودی امروز موتور های جستجو: 204
» ورودی دیروز موتور های جستجو: 2624
» بازدید کل: 1372509

مجوز تجارت الکترونیک


مجوز تجارت الکترونیک

مجوز رسانه بر خط


logo-samandehi

ایران صنعت در شبکه های اجتماعی


پرداخت آنلاین شبکه اجتماعی یوتیوبشبکه اجتماعی تویترشبکه اجتماعی فیس بوک

ایران صنعت: 09106978820


تاریخ :1398/3/30  ساعت:  21:40:21

تمامي كالاها و خدمات اين سایت، داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است
تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به ایران صنعت میباشد.