سایت ایران صنعت
لوگوی سایت ایران صنعت

کــاربر مهمان گـــرامی خوش آمـــدید


تغيير سريع رژيم غذايي جديد ، برای بهبود سلامت انسان و محفاظت از زمین مورد نیاز است

17 ژانویه  2019  /  اروین ون دن بورگ

 

تغيير سريع رژيم غذايي جديد ، برای بهبود سلامت انسان و محفاظت از زمین مورد نیاز است

با استفاده از این رژیم غذایی مرجع ، بر اساس تحقیقات علمی ، از بسیاری از بیماری ها می توان پیشگیری کرد، و همچنين اکوسیستم های زمین نيز حفظ شده است. 

تصویر:  EAT-Lancet commission 


برای سه سال، 37 کارشناس از 16 کشور جهان برای ایجاد اولین اهداف علمی رژیم غذایی سالم از سیستم های غذایی پایدار تلاش کرده اند. این رژیم غذایی مرجع برای جلوگیری از 11 میلیون مرگ و میر زودرس در سراسر جهان و همچنين محافظت از زمين لازم است.

دو توصیه که از اين تحقيق بسیار مشخص است این که افراد در کشورهای توسعه یافته باید مصرف گوشت قرمز خود را 50 درصد کاهش دهند و مصرف میوه و سبزی خود را دو برابر کنند.

تغيير سريع رژيم غذايي جديد ، برای بهبود سلامت انسان و محفاظت از زمین مورد نیاز است

دانشمندان می گویند که عادات تغذیه ای خود را به طرز چشمگیری تغییر دهيد، سیاست گذاران باید با کسانی که در زمینه کشاورزی، حمل و نقل، تجارت، بهداشت و صنعت مشغول به کار هستند، همكاري کنند و مصرف کنندگان باید به آنچه که می خورند بیشتر توجه کنند.


منبع : EAT-Lancet Commission   

ترجمه : سايت ايران صنعت ، ولي اله براتلو

تاریخ ارسال :  1397/11/01     
تعداد مشاهده :19

ژن های مرتبط با چاقی زودرس کشف شد


  18 ژانویه 2019   /   Kshitij Jadhav


ژن های مرتبط با چاقی زودرس کشف شد


جهش های ژنی هیپوتالاموس در حال رشد مرتبط با چاقی اولیه زودرس استمشخص شده است که هیپوتالاموس ناحیه مغز نقش مهمی در تنظیم میزان مصرف غذا دارد . در حال حاضر، محققان یافته اند مولکول هایی که با این بخش از مغز ارتباط دارند.

دانشمندان دریافته اند که نورون های در حال رشد هیپوتالاموس با انتشار سمورفین ها با نورون های دیگر ارتباط برقرار می کنند که این نورون ها را به سمت همدیگر هدایت می کند .مسدود کردن این سمفورین ها نه تنها باعث اختلال هیپوتالاموس در حال رشد می شود بلکه موجب افزایش وزن بدن نیز می شود.

ژن های مرتبط با چاقی زودرس کشف شدسپس دانشمندان آزمایشهای ژنتیکی های مرتبط با این مکانیسم ها در انسان را انجام دادند و دریافتند که افراد مبتلا به چاقی اولیه زودرس جهش های ژنیتیکی به دایل سمفوردینها دارند  . این نشان می دهد که برخی از مردم چطور به سمت چاقی پیش می روند .منبع :  ScienceDaily

ترجمه : سایت ایران صنعت  ، ولی اله براتلو

تاریخ ارسال :  1397/10/29     
تعداد مشاهده :37

بی توجهی دوران کودکی به ضعف حافظه مرتبط است18 ژانویه  2019  / Kshitij Jadhav     


محرومیت و غفلت در دوران کودکی تأثیرات طولانی مدت بر سلامت روانی کودکان دارد

محرومیت و غفلت در دوران کودکی تأثیرات طولانی مدت بر سلامت روانی کودکان داردکودکاني که گرماي زندگي خانوادگي را تجربه نکرده اند و در مکان هاي نهادينه شده و رسمی با بي توجهي مواجه شده اند، ضعف حافظه و عملکرد فعالیتها در سن 8 تا 16 سالگی را نسبت به کودکاني که دردوران کودکی کیفیت زندگی بهتری داشته اند، دارند .
محققان داده ها را تجزیه و تحلیل کردند و مشکلات روانشناختی بالاتر را در کودکانی که در مکانهای رسمی زندگی کردند  ، در نوجوانی گزارش دادند، مانند قانون شکنی، سرقت و یا ... .

محرومیت و غفلت در دوران کودکی تأثیرات طولانی مدت بر سلامت روانی کودکان دارداین نشان می دهد که محرومیت اولیه و بی توجهی در دوران کودکی اثرات بلندمدت و گاهی غیرقابل برگشتی بر رشد شناختی کودکان دارد و تمرکز ما باید برای جلوگیری از این مشکلات باشد.
منبع :   ScienceDaily 

ترجمه : سایت ایران صنعت ،  ولی اله براتلو

تاریخ ارسال :  1397/10/29     
تعداد مشاهده :18

ميزان یخ در قطب جنوب  با سرعت وحشتناكي در حال كاهش است .

15 ژانویه 2019  /  Kshitij Jadhav

 

 ميزان یخ در قطب جنوب  با سرعت وحشتناكي در حال كاهش است .

دليل ذوب شدن سریع یخ به علت تغییرات آب و هوایی است .

 

محققان کشف کردند که قطب جنوب شش برابر افزایش تلفات توده ی یخ بین سال های 1979 تا 2017 را نشان می دهد. این ذوب شدن سریع موجب افزایش سطح دریا بیش از نیم اینچ در این مدت شد.

بین این دوره، قطب جنوب 40 هکتار یخ را در هر سال از دست داد. با این حال ، بین سال های 1979 تا 2001، میانگین تلفات 48 گیگاتون در سال بود که از سال 2001 تا 2017 به 134 گیگاتون افزایش یافت.

 ميزان یخ در قطب جنوب  با سرعت وحشتناكي در حال كاهش است .

این داده های تحقیقاتی از 176 حوضه دربیش از 18 منطقه مختلف به طول می انجامد و بیش از چهار دهه است. به نظر مي رسد این روند برای سالهاي آتي ادامه خواهد داشت مگر اینکه ما اقدام فوری در اين خصوص انجام دهیم .منبع :  University of California - Irvine 

ترجمه : سايت ايران صنعت ، ولي اله براتلو

تاریخ ارسال :  1397/10/26     
تعداد مشاهده :17

نوع جدید کربوهیدرات در غلات کشف شده است .

 8 ژانویه 2019   /   Alexandru Ciobanu 

 نوع جدید کربوهیدرات در غلات کشف شده است .

گیاه جو حاوي نوع جدیدی از کربوهیدرات است که قبلا ناشناخته بوده است ،  نوع جدید پيچيده اي از کربوهیدرات پیچیده در جو، اولین يافته تحقيقاتي در 30 سال گذشته بوده است.

 این ترکیب یک پلی ساکارید حاوی ترکیبی از گلوکز و زایلوز است. این پلی ساکارید هیبرید به عنوان یک مولفه ساختاری از دیوار سلولی مستحكم رفتار مي كند ، اما همچنان می تواند به عنوان یک ژل چسبنده باشد.

 دانشمندان در این مطالعه ادعا می کنند که بسیاری از کاربردهای بالقوه کربوهیدرات های جدید را می توان در آن تصور کرد، با این وجود تحقیقات بیشتر برای شناسایی استفاده بالقوه ازآن ضروری است.

 

منبع : University of Adelaine 

ترجمه : سايت ايران صنعت ، ولي اله براتلو

تاریخ ارسال :  1397/10/24     
تعداد مشاهده :18

 

آمار بازدید ها


وبگو | نمایش آمار بازدیدها بدون دیتابیس
» بازدید امروز: 1115
» بازدید دیروز: 6022
» افراد آنلاین این بخش: 20
» ورودی امروز موتور های جستجو: 293
» ورودی دیروز موتور های جستجو: 1499
» بازدید کل: 2059353

مجوز تجارت الکترونیک


مجوز تجارت الکترونیک

مجوز رسانه بر خط


logo-samandehi

ایران صنعت در شبکه های اجتماعی


پرداخت آنلاین شبکه اجتماعی یوتیوبشبکه اجتماعی تویترشبکه اجتماعی فیس بوک
رنگینگ سایت ایران صنعت
pr checker

ایران صنعت: 09106978820


تاریخ :1397/11/02  ساعت:  09:37:56

تمامي كالاها و خدمات اين سایت، داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است
تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به ایران صنعت میباشد.