اخبار دانشگاه
سایت ایران صنعت

کــاربر مهمان گـــرامی خوش آمـــدیدلوگوی سایت ایران صنعت

مراسمی به اسم دانشجویان اما به کام مسئولان!/ جای خالی حمایت‌های آقای وزیر از جوانان

مراسم آغاز سال تحصیلی جدید با حضور رئیس جمهور، برخی مسئولان و بدون حضور دانشجویان برگزار شد که اعتراض‌هایی به دنبال داشت.

به گزارش خبرنگار   حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكي باشگاه خبرنگاران جوان؛  همه ساله با آغاز سال تحصیلی جدید رئیس جمهور به یکی از دانشگاه‌های کشور می‌رود و سال تحصیلی دانشگاه‌ها را به طور رسمی آغاز می‌کند مراسمی که البته برخی اوقات جنبه تشریفاتی دارد و تنها برای دیدار رئیس جمهور و دانشجویان است امسال به دلیل تقارن آغاز سال تحصیلی جدید و سفر رئیس‌جمهور به نیویورک  مراسم رسمی آغاز سال تحصیلی جدید دانشگاه‌ها با کمی تأخیر و روز ۲۲ مهرماه برگزار شد.

این مراسم برای دانشجو، به نام دانشجو  و فرصتی برای شنیده شدن درد و دل‌ و دغدغه  آن‌ها است؛  با مشخص شدن مکان و زمان دقیق مراسم آغاز سال تحصیلی عده بسیاری از دانشجویان لیست مشکلات خود را تهیه کردند و برای رساندن آن‌ها به گوش رئیس جمهور آماده شدند.

روز ۲۲ مهر هنگامی که دانشجویان آماده بودند تا با رئیس‌جمهور دیدار کنند به یکباره متوجه شدند که قرار نیست داخل سالن جلسه راه داده شوند و باید از پشت در‌های بسته به صحبت‌های رئیس جمهور گوش دهند و تنها عده کمی از دانشجویان نمونه‌ای که قرار بود از دست رئیس جمهور جوایز خود را دریافت کنند به داخل سالن رفتند معنا و مفهوم  مراسم آغاز سال تحصیلی جدید دانشگاه‌ها از نام آن مشخص است؛ مراسمی که باید برای دانشجویان باشد و بدون حضور آن‌ها معنایی ندارد.

وظیفه حمایتی که دانشجویان به وزیر علوم گوشزد کردند

  وزیر علوم تحقیقات و فناوری میزبان رئیس جمهور بود  وزیری که برای  کمک ، حل مشکل و رسیدگی به دغدغه دانشجویان تعیین می‌شود و  باید برای آن‌ها کار کنند او باید در مسیر دانشجویان باشد و از آنها حمایت کند ، این ها وظایفی است که وزیر علوم باید انجام دهد اما گویی فراموش کرده است که جز کارهای اجرایی دانشجویان به حمایت های معنوی هم احتیاج دارند.

در مراسم آغاز سال تحصیلی دیدیم که وزیر علوم  اول از همه به داخل سالن رفت و در کنار رئیس‌جمهور روی سن ایستاد و سخنرانی کرد و گویی صدای اعتراض دانشجویان به گوش اون نرسید و یا رسید و شنیده نشد هنگامی که رئیس جمهور و وزیر علوم در سالن همایش‌ها در حال صحبت برای دانشجویان بودند وضعیت در بیرون از سالن جور دیگری رقم می‌خورد مخاطب دانشجویان نه تنها رئیس جمهور بلکه وزیر او هم بود آن‌ها خطاب به غلامی از لازمه وجود حمایت‌ها  صحبت می‌کردند.

مراسمی به اسم دانشجویان اما به کام مسئولان/ جای خالی حمایت‌های آقای وزیر از دانشجویان

یکی از دانشجویان معترض در گفتگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛  گفت: وزیر علوم باید حامی دانشجویان باشد و از حق و حقوق ما دفاع کند، اما هنگامی که دانشجویان به برگزاری جلسه پشت در‌های بسته اعتراض کردند وزیر علوم هیچ حمایتی از ما نکرد.

وی ادامه داد: همه ما دانشجویان وزیر علوم را حامی خود می‌پنداشتیم، اما متاسفانه هیچ‌گاه حمایت جدی از او ندیدیم حتی امروز هم او برای صحبت با دانشجویان حاضر نشد.

عزمی برای شنیدن دغدغه دانشجویان وجود ندارد

دانشجویان معتقد بودند که وزیر علوم باید حداقل در روزی که برای آن‌ها و به نام سال تحصیلی جدید است برای دانشجویان صحبت کند و دغدغه آن‌ها را بشنود، اما او پس از پایان سخنرانی رئیس جمهور و اتمام مراسم دانشگاه تهران را ترک کرد و برای رویارویی با دانشجویان آماده نشد.

به طور کلی انتخاب وزیر برای دانشجویان به دلیل رسیدگی به دغدغه و حل مشکلات آن‌ها است وزیری که در شرایط سخت و بحرانی پشت و حامی دانشجویان نباشد چگونه می‌خواهد فضای دانشگاه‌ها را به سمت رشد و پیشرفت ببرد؟

مراسمی به اسم دانشجویان اما به کام مسئولان

۲۲ مهر بهترین زمان برای شنیده شدن دغدغه دانشجویان و دیدار وزیر علوم با جوانان این کشور بود اما غلامی آن را نادیده گرفت و فرصت طلایی را از دست داد،دانشجویان بیش از زیر ساخت و بودجه به حمایت های معنوی احتیاج دارند آنها در مراسم آغاز سال تحصیلی جدید چشم امیدشان را به وزیر علوم دوخته بودند و تقاضا داشتند تا او هم در کنار آنها برای گشوده شدن  درهای مراسم به روی دانشجویان ایستادگی کند اما غلامی هیچ ایستادگی برای حق دانشجویان نداشت و مراسم را بدون آنها در کنار مسئولان برگزار کرد و  باید دید که آقای وزیر چه زمانی به فکر حمایت های کامل از دانشجویان می‌افتد.

تاریخ ارسال :  1397/7/24     
تعداد بار مشاهده :  17

دوره‌های دکتری دانشگاه‌ها بازتعریف می‌شوند

کلاس

معاون آموزشی وزارت علوم از تدوین و ابلاغ طرح "جامع دوره‌ دکتری" تا دو ماه آینده خبر داد و گفت: در قالب این طرح شرایط عمومی توسعه دوره‌های دکتری باز تعریف می‌شود.

دکتر مجتبی شریعتی نیاسر در گفت‌وگو با ایسنا، ضمن بیان این مطلب به تشریح جزئیات "طرح جامع دوره دکتری" پرداخت و افزود: در حال حاضر این طرح در مرحله تدوین قرار دارد و پیش‌بینی می‌شود تا دو ماه آینده تصویب شود و بتوانیم آن را به دانشگاه‌ها ابلاغ کنیم.

وی در ادامه تصریح کرد: برنامه وزارت علوم این بود که "طرح جامع دوره دکتری" تا پایان مهرماه جاری ابلاغ شود اما هنوز شورای گسترش معاونت آموزشی این وزارتخانه درخصوص آن تصمیم گیری نهایی را انجام نداده چرا که ایرادات تدوین این طرح باید در این شورا اصلاح شود.

معاون آموزشی وزارت علوم خاطر نشان کرد: طرح جامع دوره دکتری نوعی ساماندهی دوره‌های دکتری به شمار می‌رود که ما با ابلاغ آن بتوانیم شرایطی را فراهم کنیم که رشد بی رویه دوره دکتری در دانشگاه‌ها کنترل شود. البته فعلا در قالب این طرح بحث کاهش ظرفیت پذیرش دانشجو در این دوره را مطرح نمی‌کنیم اما تلاش داریم شرایطی را فراهم کنیم که رشد بی رویه پذیرش در این دوره کنترل و کیفیت آموزش دانشجویان این مقطع افزایش پیدا کند.

دکتر شریعتی خاطر نشان کرد: در قالب تدوین طرح فوق تلاش داریم جلوی رشد بی رویه و کمی دانشجویان دکتری کاهش یابد و ما بتوانیم دوره‌های دکتری را هدفمند کنیم و همچنین توسعه دوره‌های دکتری را با نیاز بازار منطبق کنیم. ضمن اینکه سطح نقش آفرینی این دوره‌ها در رفع مشکلات کشور را ارتقا بدهیم و این اهدافی است که در قالب طرح ساماندهی دوره‌های دکتری دنبال می‌شود.

معاون آموزشی وزارت علوم خاطر نشان کرد: طرح ساماندهی دوره‌ دکتری یکی از طرح‌هایی است که در قالب برنامه ساماندهی آموزش عالی تدوین می‌شود و هدف ما این نیست که ظرفیت پذیرش دانشجویان دکتری در برخی از دانشگاه‌های زیر نظام‌های آموزشی را کاهش بدهیم و هیچ دانشگاهی در قالب این طرح هدف گذاری نشده است اما شرایط عمومی توسعه دوره‌های دکتری باز تعریف می‌شود.

تاریخ ارسال :  1397/7/24     
تعداد بار مشاهده :  13

فردا؛ آزمون MHLE برگزار می‌شود

فردا؛ آزمون mhle برگزار می‌شود

مرکز سنجش آموزش پزشکی با بیان اینکه آزمون MHLE به دو صورت کاغذی و الکترونیک برگزار می‌شود، گفت: این آزمون از ساعت 8:30 روز پنجشنبه، 19 مهر 97 در سراسر کشور به صورت همزمان برگزار می‌شود.

دکتر آبتین حیدرزاده در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه در آزمون زبان وزارت بهداشت (MHLE) یک هزار و 571 نفر شرکت کرده‌اند که 942 نفر زن و 629 نفر مرد هستند، افزود: این آزمون از ساعت 8:30 روز پنجشنبه، 19 مهر 97 در سراسر کشور به صورت همزمان برگزار می‌شود.

 وی با بیان این مطلب که این آزمون به دو صورت کاغذی و الکترونیک برگزار می‌شود، اظهار کرد: 701 نفر به صورت کاغذی و 870 نفر به صورت الکترونیک امتحان خواهند داد.

 رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی با اشاره به اینکه آزمون الکترونیک در 13 حوزه و آزمون کاغذی در 4 حوزه برگزار می‌شود، گفت: در آزمون الکترونیک قزوین با ۲۲ شرکت‌کننده، گیلان ۴۲ نفر، گلستان ۴۶ نفر، همدان ۴۳ نفر، کرمان ۶۶ نفر، کرمانشاه ۶۸ نفر، تبریز ۶۰ نفر، تهران ۳۸۰ نفر، یزد ۳۲ نفر، زاهدان ۳۴ نفر، زنجان ۳۱ نفر و مشهد ۴۵ نفر شرکت‌کننده خواهند داشت.

 وی ادامه داد: آزمون کاغذی در حوزه دانشگاه‌های علوم پزشکی مشهد ۱۱۳ نفر، اصفهان ۱۴۴ نفر، شیراز ۲۰۱ نفر و ایران ۲۴ نفر داوطلب است.

 

تاریخ ارسال :  1397/7/22     
تعداد بار مشاهده :  12

ابلاغ ضوابط ثبت‌نام دانشجویان مشمول خدمت وظیفه عمومی
اخبار دانشگاه ,خبرهای دانشگاه, دانشجویان
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی ضوابط ثبت نام دانشجویان مشمول قانون خدمت وظیفه عمومی را به روسای واحدها، مراکز آموزشی و سازمان سما ابلاغ کرد. 

به گزارش ایسنا، دکتر علیرضا رهایی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی در دستورالعمل اجرایی ضوابط ثبت نام دانشجویان مشمول قانون خدمت وظیفه عمومی آورده است: با توجه به آغاز سال تحصیلی دانشگاه ها و ثبت نام دانشجویان جدیدالورود، ضوابط ثبت نام دانشجویان مشمول قانون خدمت وظیفه عمومی به منظور اجرای دقیق آن ابلاغ می شود.

 دستورالعمل فوق براساس نامه اداره تحصیلی معاونت مشمولان و امور معافیت های سازمان وظیفه عمومی ناجا تهیه شده است.

 در نامه سازمان وظیفه عمومی ناجا آمده است: برای ثبت نام مشمولان قانون خدمت وظیفه عمومی، دانشگاه ها موظف هستند ظرف حداکثر یک ماه دانشجویان را با فرم مربوطه جهت اخذ مجوز ثبت نام به یکی از دفاتر خدمات الکترونیک پلیس+10 شهرستان محل استقرار دانشگاه ارجاع دهند.

 طبیعتاً دانشجویان مشمول در صورت ارائه مجوز موقت ثبت نام، می توانند به صورت موقت در دانشگاه ها ثبت نام کرده و سپس تا قبل از پایان نیمسال اول تحصیلی، اصل معافیت تحصیلی را دریافت کنند. افرادی که دارای کارت پایان خدمت یا معافیت دائم هوشمند هستند نیازی به اخذ معافیت تحصیلی نخواهند داشت.

 براساس نامه اداره تحصیلی معاونت مشمولان و امور معافیت های سازمان وظیفه عمومی ناجا، دارندگان برگه اعزام به خدمت بدون غیبت موظف هستند با مراجعه به پلیس +10 نسبت به ابطال برگ اعزام و اخذ مجوز معافیت تحصیلی اقدام کنند. همچنین مشمولان غایب مجاز به ادامه تحصیل نیستند و در صورت شرکت در آزمون و قبولی در آن معافیت تحصیلی برای آنها صادر نشده و دانشگاه ها به هیچ وجه مجاز به ثبت نام آنها نیستند.

 طبق بندهای نامه اداره تحصیلی معاونت مشمولان و امور معافیت های سازمان وظیفه عمومی ناجا، معافیت تحصیلی برای هر مقطع فقط یک بار صادر می شود، بنابراین فارغ التحصیلان هر مقطع مجاز به تحصیل مجدد در همان مقطع نیستند. ترخیص سربازان حین خدمت صرفاً جهت ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی و بالاتر مجاز بوده و ترخیص آنان جهت تحصیل در مقطع کاردانی مجاز نیست.

 کارکنان وظیفه (سربازان حین خدمت) مجاز به تحصیل همزمان با انجام خدمت نیستند. این افراد در صورت قبولی در دانشگاه و داشتن شرایط ادامه تحصیل، از خدمت ترخیص خواهند شد.

 به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، جزئیات کامل ضوابط ثبت نام دانشجویان مشمول قانون خدمت وظیفه عمومی در اختیار تمامی واحدها و مراکز آموزشی و سازمان سما دانشگاه آزاد اسلامی قرار گرفته است.

 

تاریخ ارسال :  1397/7/18     
تعداد بار مشاهده :  97


ثبت نام  آزمون EPT دانشگاه آزاد آغاز شد .


اخبار,اخبار آزمون

ثبت‌نام آزمون EPT مهر ماه دانشگاه آزاد اسلامی از امروز 7 مهر آغاز شد و تا ساعت 24 پنج‌شنبه 12 مهر ماه ادامه خواهد داشت.

به گزارش ایسنا، آزمون EPT در روز جمعه، 20 مهر ماه 97 به طور همزمان در شهرهای تهران، شیراز، تبریز، مشهد، اصفهان، اهواز، کرج، کرمان ، کرمانشاه ، رشت و اردبیل برگزار خواهد شد. زمان دریافت کارت ورود به جلسه از روز چهارشنبه  18 مهر ماه می باشد .

 

بر اساس اعلام روابط عمومی مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد، داوطلبان می‌توانند با مراجعه به سامانه مرکز سنجش و پذیرش به نشانی english.iau.ac.ir/ept نسبت به ثبت نام اقدام کرده و همچنین از منابع و بودجه‌بندی سوالات این آزمون آگاهی یابند.

 


تاریخ ارسال :  1397/7/11     
تعداد بار مشاهده :  120


ارسال رایگان محصولات در فروشگاه ایران صنعت
 

آمار بازدید ها


وبگو | نمایش آمار بازدیدها بدون دیتابیس
» بازدید امروز: 803
» بازدید دیروز: 5984
» افراد آنلاین این بخش: 9
» ورودی امروز موتور های جستجو: 134
» ورودی دیروز موتور های جستجو: 1645
» بازدید کل: 1338239

مجوز تجارت الکترونیک


مجوز تجارت الکترونیک

مجوز رسانه بر خط


logo-samandehi

ایران صنعت در شبکه های اجتماعی


پرداخت آنلاین شبکه اجتماعی یوتیوبشبکه اجتماعی تویترشبکه اجتماعی فیس بوک

ایران صنعت: 09106978820


تاریخ :1397/7/28  ساعت:  05:55:51

تمامي كالاها و خدمات اين سایت، داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است
تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به ایران صنعت میباشد.