اخبار اجتماعی
سایت ایران صنعت

کــاربر مهمان گـــرامی خوش آمـــدیدلوگوی سایت ایران صنعت

پزشک‌ها از همه افسرده‌ترند و بیشتر خودکشی می‌کننداخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی, پزشک
طبق گزارش های جدیدترین جلسه سالانه انجمن روان پزشکان آمریکا در سال 2018، در میان افرادی که اقدام به خودکشی می کنند تعداد افرادی که پزشک هستند بیشتر از هر شغل دیگری است.

به گزارش خراسان؛آمارهای جدید نشان می دهد که در قاره آمریکا از هر 100 هزار پزشک 28 تا 40 نفر آن ها اقدام به خودکشی می کنند. این آمار در حالی تعجب برانگیزتر می شود که این میزان در جمعیت عمومی به ازای هر 100 هزار نفر، تقریبا 12 نفر است. به عبارت دیگر، میزان خودکشی در بین پزشک ها، بیش از دو برابر آمارهای متوسط این اتفاق است. در ادامه، قسمت هایی از اطلاعات ارائه شده در این جلسه را خواهید خواند.

 موفقیت خودکشی پزشک ها، 4 برابر شاغلان دیگر

آمارهای جدید نشان می دهد که اگرچه پزشکان زن کمتر از سایر زن ها در مشاغل دیگر اقدام به خودکشی(در این حالت ممکن است به مرگ ختم نشود) می کنند اما میزان خودکشی منجر به فوت یا به عبارت دیگر میزان موفقیت شان در خودکشی، دو و نیم تا چهار برابر زنان دیگر است. این میزان برابر با میزان خودکشی منجر به فوت پزشکان مرد است.

 آمار بالای افسردگی در بین دانشجوهای پزشکی

آمارهای جدید نشان می دهد که ۱۲ درصد پزشکان مرد و ۱۹ و نیم درصد پزشکان زن دچار افسردگی هستند. این آمار شبیه جمعیت عمومی دنیاست اما عجیب تر این که در دانشجوهای پزشکی میزان ابتلا به افسردگی ۱۵ تا ۳۰ درصد است که تقریبا دو تا سه برابر میانگین جهانی به شمار می رود.

 روان پزشک ها در صدر خودکشی کننده ها

شاید برای شما جالب باشد که بدانید میزان اقدام به خودکشی در میان پزشکان، حتی بیشتر از سربازان است، با وجود این که به نظر می رسد استرس شغل سربازها بسیار بیشتر باشد. با این حال و در بین تخصص های مختلف پزشکی، روان پزشکی در صدر میزان خودکشی قرار دارد.

 احتمال بالای موفقیت خودکشی در پزشکان

مسمومیت و دار زدن، شایع ترین روش های خودکشی در پزشکان است. داشتن دانش و دسترسی به ابزار بالقوه کشنده، منجر به میزان بالاتر موفقیت خودکشی در بین پزشکان نسبت به بقیه مشاغل شده است. نتیجه 90 درصد اقدام کنندگان به خودکشی در بین پزشک ها، چیزی به جز مرگ نیست.

 دلایل بالا بودن میزان خودکشی در بین پزشکان

روان شناسان در این جلسه،صحبت هایی درباره دلایل بالا بودن میزان خودکشی در بین پزشکان مطرح کردند. طبق این اظهارت، دلایل اصلی این میزان خودکشی در بین پزشکان اختلالات خلق و خویی و مصرف مواد مخدر بوده است. همچنین پزشکانی که با خودکشی فوت می کنند، معمولا از افسردگی رنج می برند یا در حال درمان افسردگی هستند. به غیر از افسردگی عامل موثر دیگر، بیماری های روانی درمان نشده است. یکی از شرکت کنندگان می گوید: «میزان بالای خودکشی در پزشکان این روزها تبدیل به یک زنگ خطر شده است البته با توجه به استرس هایی که پزشکان روزانه با آن مواجه هستند، این موضوع چندان عجیب نیست. این استرس از دانشکده پزشکی شروع و با گذشت زمان به دلیل انتظارات زیاد، رقابت، ساعات کار طولانی و کمبود خواب شدت می یابد و این موارد گاهی باعث سوء مصرف مواد مخدر می شود و به خودکشی می انجامد.»

 مانع جالب در سر راه درمان پزشکان

خجالت، مهم ترین مانع در سر راه درمان اختلالات روانی پزشکان محسوب می شود. نتایج یک تحقیق که در همین جلسه اعلام شده، نشان می دهد که 50 درصد از 2106 زن پزشک که پرسش نامه ای را در فیس بوک پر کرده اند، مبتلا به یک اختلال روانی هستند اما به دلیل ترس و خجالت به دنبال درمان بیماری های خود نمی روند!

تاریخ ارسال :  1397/8/01     
تعداد بار مشاهده :  25

نحوه گذراندن سربازی با انجام پروژه تحقیقی 

نحوه گذراندن سربازی با انجام پروژه تحقیقی + جزئیات


رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیرو‌های مسلح جزئیات نحوه گذراندن مدتی از خدمت سربازی با انجام پروژه تحقیقاتی را شرح داد.


سردار موسی کمالی رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیرو‌های مسلح در گفتگو با خبرنگار حوزه نظام وظیفه گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در رابطه با انجام پروژه تحقیقاتی به جای خدمت سربازی اظهار کرد: برابر مقررات، مشمولان کارشناسی ارشد و بالاتر می‌توانند پروژه تحقیقاتی در مورد مسائل دفاعی و امنیتی انجام دهند و این پروژه به عنوان مدتی از خدمت سربازی آنان محاسبه می‌شود.

وی در ادامه افزود: مدت فوق به عنوان خدمت در کارت درج می‌شود. توجه داشته باشیم که انجام پروژه تحقیقاتی کسری خدمت نبوده و این روش رویکرد جدیدی از نحوه خدمت است.

سردار کمالی در پاسخ به این سوال که مشمولان چه زمانی می‌توانند پروژه تحقیقاتی را انتخاب و انجام دهند؟، گفت: باید سعی شود پروژه در زمان دانشجویی یا همان ابتدای فراغت از تحصیل انتخاب شود تا افراد فرصت کافی برای تحقیق داشته باشند.

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیرو‌های مسلح درباره نحوه انتخاب پروژه تصریح کرد: سربازان برای انجام پروژه تحقیقاتی باید به یکی از دانشگاه‌ها، مراکز تحقیقاتی نیرو‌های مسلح و یا به سایت این مراکز مراجعه کنند.

وی درباره موضوع پروژه گفت: پروژه حتما باید در مورد نیرو‌های مسلح و مسائل دفاعی و امنیتی باشد.

سردار کمالی در ادامه افزود: افراد باید توانایی انجام پروژه را داشته باشند و اگر نتوانند پروژه را انجام دهند، زمانی به عنوان مدت خدمت برای آنان محاسبه نخواهد شد.

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیرو‌های مسلح با تاکید بر ثبت پروژه در سامانه وظیفه عمومی گفت: افراد پس از انتخاب پروژه، حتما به مرکزی که پروژه را از آن دریافت کرده اند، تاکید کنند تا موضوع پروژه در سامانه وظیفه عمومی ثبت شود.

سردار کمالی درباره‌ تعداد پروژه‌هایی که هر فرد می‌تواند انجام دهد، بیان کرد: هر فرد حداکثر دو پروژه می‌تواند انجام دهد و اگر فردی دوپروژه انتخاب کرد، هر دو باید برای یک نهاد نظامی باشد.

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیرو‌های مسلح با اشاره به کسانی که سابقه خدمت قبلی دارند، گفت: این افراد باید پروژه را برای سازمانی که در آن خدمت می‌کردند، انجام دهند.

وی افزود: افرادی که پروژه می‌گیرند سعی کنند به محض فراغت از تحصیل، برگ اعزام بگیرند و تقاضای اعزام به خدمت را بعد از پایان یک سال بدهند. کسانی که ۸ ماه از فراغت از تحصیل آنان گذشته و در ۴ ماه آخر مهلت خود هستند، نباید تقاضای پروژه بدهند.

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیرو‌های مسلح با تاکید بر اینکه انتخاب پروژه در حین خدمت ممنوع است، گفت: اصل بر این است که مشمول قبل از تاریخ اعزام مندرج در برگ اعزام، پروژه‌های خود را به اتمام برساند، اما در موارد خاص ممکن است با تشخیص سازمان بکارگیرنده، تقاضای تعویق اعزام مشمول مورد موافقت قرار گیرد.

وی در ادامه بیان کرد: تقاضای تعویق اعزام باید حداقل یک ماه مانده به اعزام صورت گیرد.

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیرو‌های مسلح درباره انتخاب موضوعات تحقیقی تصریح کرد: تحقیق یک کار تخصصی است، لذا موضوع تحقیق باید متناسب با رشته تحصیلی آن‌ها باشد. کسانی که برای سازمانی پروژه انجام دادند حتما باید در همان سازمان خدمت کنند.

سردار کمالی گفت: کسانی که اقدام به دریافت پروژه کرده‌اند نباید برای دریافت امریه به دستگاه‌های غیر نظامی مراجعه کنند، مگر اینکه سازمان امریه را بپذیرد.


تاریخ ارسال :  1397/7/24     
تعداد بار مشاهده :  23

معاون رئیس جمهوری:

هیچ راهی بجز کم کردن مصرف آب در کشور نداریم

زاهدان- ایرنا- معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با تاکید بر صرفه جویی در مصرف آب گفت: هیچ راهی بجز جلوگیری از اسراف و کم کردن مصرف آب در کشور نداریم.

مصرف آب

به گزارش ایرنا عیسی کلانتری یکشنبه شب در نشست کارگروه احیای تالاب هامون و مقابله با گرد و غبار سیستان و بلوچستان اظهار داشت: کشور درگیر مشکل خشکسالی است که بدترین آن در سیستان و بلوچستان رخ داده است.
وی ادامه داد: یکی از قربانیان تغییر اقلیم استان گیلان است به طوری که با وجود برخورداری از بالاترین بارش های کشور آب شالیکاری در این استان از استان هایی نظیر زنجان و آذربایجان شرقی که دیم کار هستند تامین می شود.
معاون رئیس جمهوری با بیان اینکه تغییر اقلیم را باید به عنوان یک واقعیت پذیرفت، گفت: تغییر اقلیم در منطقه و کشور سبب اثرات نامطلوب شده به طوری که میانگین بارش های کشور از 250 میلی متر با کاهش 25 درصدی به 190 میلی متر رسیده است.
کلانتری با بیان اینکه جهان درگیر مشکل گرم شدن زمین است اظهار داشت: در 20 سال اخیر ایران 2 درجه گرمتر شده است که این پدیده افزایش تبخیر حدود 240 میلی متری را به همراه دارد یعنی در کنار معادن نفت و گاز بلای تبخیر نصیب کشور شده است.
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور ادامه داد: انسان ها در زمان محدودیت باید بهتر فکر کنند و از افکار پوسیده قدیمی در بخش های مختلف فنی و غیره دست بردارند.
وی تصریح کرد: یک سری سیاست هایی وجود دارد که رها نمی کنیم درصورتی که کارایی ندارند.
وی گفت: با وجود کاهش بارندگی ها، در برنامه ششم توسعه تصویب می شود که در زمینه تولید محصولات کشاورزی 95 درصد خودکفا شویم یعنی 35 و نیم میلیارد مترمکعب آب اضافی باید در کشور مصرف شود که این آب از کجا باید تامین شود.
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: در حدود 35 سال پیش کمتر از 200 میلیون تن کربن در کشور تولید می شد اما امروز سالانه در حدود 730 میلیون تن تولید می شود که این موارد به عنوان تغییر اقلیم مورد توجه است.
معاون رئیس جمهوری توجیه اقتصادی، برهم نخوردن نظم جامعه، پرهیز از تخریب و نظم محیط زیست را از مسایل مطرح در توسعه پایدار ذکر کرد.
وی اظهار داشت: امروز به دلیل برخی اقدامات و دخالت های انسانی شاهد خشک شدن بسیاری از منابع آب در استان های مختلف کشور هستیم به طوری که دلایل ایجاد مشکل برای دریاچه ارومیه 18 درصد از اقلیم و 82 درصد مشکلات آن مربوط به دست کاری انسان هاست.
کلانتری با بیان اینکه ایران رتبه نخست فرسایش خاک در دنیا را به خود اختصاص داده است گفت: سالانه 2 میلیارد تن خاک در کشور از دست انسان ها خارج می شود درصورتی که برای هر سانتی متر خاک سالهای متمادی زمان نیاز است.
وی تصریح کرد: ما زیاده خواه هستیم و به عنوان انسان، دشمن سرزمین شده ایم به طوری که همه چیزها را برای عصر خود می خواهیم و برای نسل های آینده ارزش قایل نیستیم.
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور با بیان اینکه در جهان تصویب شده که کشور ها حداکثر40 درصد آب تجدید پذیر خود را باید استفاده کنند، گفت: در سال آبی 96- 97 آب تجدید پذیر کشور حدود 74 میلیارد متر مکعب و مصرف ما 90 میلیارد متر مکعب بود یعنی 120 درصد آب خود را استفاده کردیم درحالی که سقف ما 40 درصد است.
وی با بیان اینکه بالاترین نشست دشت های دنیا در نقاطی از ایران نظیر تهران رخ داده است، گفت: اقدامات مخربی که ما در طبیعت انجام می دهیم در جاهای مختلف اثرات خود را نشان می دهد.
کلانتری تصریح کرد: ما باید خودمان را تغییر دهیم یعنی در سقف خواسته هایمان مصرف آب کشور را باید پایین بیاوریم زیرا این سرزمین نمی تواند سالی 90 میلیارد متر مکعب آب مصرف کند و تحمل فشار را ندارد.
وی با اشاره به مشکلات تالاب بین المللی هامون و مشکلات مردم منطقه سیستان گفت: مهمترین اقدام در این حوزه برای رفع مشکل اصلاح ساختار مدیریت است یعنی برنامه های تمامی نهادها و سازمان ها در قالب مدیریت یکپارچه عمل شود.
معاون رئیس جمهوری بیان کرد: سیستان با توجه به شرایط حاکم ناشی از خشکسالی های پی درپی و عواقب آن به منطقه ای خاص از نظر زندگی و غیر قابل تصور در جهان از نظر دوام انسان ها تبدیل شده به طوری که درصورت فراهم نشدن امکانات و نرسیدن به این منطقه، مردم دوام نمی آورند.
وی افزود: ضروری است که مردم منطقه از سوی دولت، حکومت و رهبر معظم انقلاب مورد حمایت قرار گیرند.

** هامون دیگر هامون نمی شود
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست دروغ نگفتن به مردم منطقه در زمینه تالاب را مهمترین گام در حمایت عنوان کرد و افزود: مردم باید قبول کنند که هامون دیگر آن هامون پر آب سالهای گذشته نخواهد بود و این اتفاق هیچ زمان نمی افتد.
وی تصریح کرد: در سیستان بالاتر از آب باید بعد معیشت مردم مورد توجه قرار گیرد به طوری که در این منطقه اگر محیط زیست آن درست شود اما مردم معیشت نداشته باشند نمی توانند دوام آوردند.
معاون رئیس جمهوری افزود: موضوع معیشت از مسائل مهمی است که به موازات آب و محیط زیست در این منطقه از ایران اسلامی باید پیش رود.
کلانتری اضافه کرد: در سیستان دیگر کشاورزی نمی تواند تامین کننده معیشت کل باشد زیرا آبی وجود ندارد و نخواهد داشت.
وی جدی شدن دیپلماسی آب با کشور افغانستان را از مسائل مهم در شمال سیستان و بلوچستان عنوان کرد و افزود: برای تامین افزون بر 820 میلیون متر مکعب آب از آن سوی مرز در سیستان نباید برنامه ریزی کرد.
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست تصریح کرد: ضروری است در مدت باقی مانده از سالجاری برای تصویب بودجه در سال آینده مسئولان استان با کمک دانشگاهیان طرحی جمع بندی و طرح ریزی کنند.
وی ادامه داد: اگر قرار است سازمان عمران سیستان مجددا احیا شود نیازمند یک مدیریت متمرکز است.
کلانتری تصریح کرد: احیای تالاب بین المللی هامون در کوتاه مدت از اولویت های سازمان محیط زیست کشور است.

تاریخ ارسال :  1397/7/23     
تعداد بار مشاهده :  15

گسترش سامانه بارشی به مرکز و جنوب کشور


بارش شدید باران در ساری

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به تداوم سامانه بارشی در نوار شمالی کشور از بارش باران در مرکز و بخش‌هایی از جنوب کشور از جمله استان‌های فارس، هرمزگان و کرمان خبر داد.

احد وظیفه در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: براساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی با ادامه‌ فعالیت سامانه بارشی طی امروز ( ۲۲ مهرماه) برای استان‌های واقع در غرب ، شمال غرب، مرکز و بخش‌هایی از جنوب کشور شامل استان‌های فارس، هرمزگان، کرمان و دامنه‌های زاگرس مرکزی ابرناکی، بارش باران، گاهی همراه با رعد و برق پیش‌بینی می‌شود که شدت بارش در ارتفاعات و بخش‌های جنوبی استان کرمان خواهد بود.

وی با بیان این‌که فردا (۲۳ مهرماه) فعالیت سامانه بارشی علاوه بر این مناطق، بخش‌هایی از جنوب غرب و شرق کشور را در بر می‌گیرد، اظهار کرد: فردا برای استان‌های واقع در سواحل دریای خزر و خراسان شمالی ابرناکی همراه با بارش باران پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ادامه داد: پس‌فردا (۲۴ مهرماه) در غرب، شمال غرب، مرکز و بخش‌هایی از جنوب و جنوب شرق کشور شامل استان‌های فارس، هرمزگان، کرمان همچنین در سواحل دریای خزر و خراسان شمالی ابرناکی، بارش باران، گاهی همراه با رعد و برق رخ خواهد داد.

به گفته وظیفه در ساعات بعد از ظهر فردا (۲۳ مهرماه) در جنوب غرب کشور وزش باد شدید موقتی در برخی مناطق می‌تواند با ایجاد گرد و خاک محلی همراه باشد.

این کارشناس سازمان هواشناسی در پایان با اشاره به شرایط جوی پایتخت طی دو روز آینده اظهار کرد: آسمان تهران فردا ( ۲۳ مهرماه) کمی ابری گاهی همراه با وزش باد، در بعد از ظهر همراه با افزایش ابر خواهد بود. بیشترین و کمترین دمای تهران در این روز ۲۳ و ۱۳ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود. همچنین وضعیت جوی تهران در روز سه‌شنبه (۲۴ مهرماه) کمی ابری در بعد از ظهر همراه با افزایش ابر و رگبار و رعد و برق و وزش باد با بیشترین  و کمترین ۲۱ و ۱۴ درجه سانتیگراد خواهد بود.

تاریخ ارسال :  1397/7/22     
تعداد بار مشاهده :  12


واژگوني اتوبوس در مرودشت  /  5 كشته و 15 مصدوم


واژگونی اتوبوس در مرودشت
رئیس مرکز اورژانس استان فارس از واژگونی یک دستگاه اتوبوس در محور سعادت شهر مرودشت خبر داد و گفت: در این حادثه 5 نفر کشته و 15 نفر مصدوم شدند.

‌محمدجواد مرادیان در گفت و گو با ایسنا، گفت: ساعت 5 و 45 دقیقه صبح امروز شنبه 21 مهر، یک دستگاه اتوبوس که از اصفهان عازم شیراز بوده، در محور سعادت شهر به مرودشت واژگون شده است.

وی گفت: بلافاصله 5 دستگاه آمبولانس و یک اتوبوس آمبولانس به محل حادثه اعزام شده است.

مرادیان با یادآوری اینکه دکتر بهادر رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز به محل عزیمت کرده است، گفت: در این حادثه 15 نفر مصدوم و 5 نفر در دم کشته شدند.

رئیس مرکز اورژانس فارس اضافه کرد: یازده مصدوم با استفاده از آمبولانس به بیمارستان‌های علوم پزشکی اعزام شده اند .


تاریخ ارسال :  1397/7/21     
تعداد بار مشاهده :  20


ارسال رایگان محصولات در فروشگاه ایران صنعت
 

آمار بازدید ها


وبگو | نمایش آمار بازدیدها بدون دیتابیس
» بازدید امروز: 2307
» بازدید دیروز: 6731
» افراد آنلاین این بخش: 62
» ورودی امروز موتور های جستجو: 365
» ورودی دیروز موتور های جستجو: 1940
» بازدید کل: 1359324

مجوز تجارت الکترونیک


مجوز تجارت الکترونیک

مجوز رسانه بر خط


logo-samandehi

ایران صنعت در شبکه های اجتماعی


پرداخت آنلاین شبکه اجتماعی یوتیوبشبکه اجتماعی تویترشبکه اجتماعی فیس بوک

ایران صنعت: 09106978820


تاریخ :1397/8/01  ساعت:  11:41:38

تمامي كالاها و خدمات اين سایت، داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است
تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به ایران صنعت میباشد.