سایت ایران صنعت
لوگوی سایت ایران صنعت

کــاربر مهمان گـــرامی خوش آمـــدید


با سلام و احترام ما در این آموزش قصد داریم نحوه شطرنجی کردن تصاویر در نرم افزار  فتوشاپ آموزش دهیم، که امیدوارم مورد توجه کاربران سایت ایران صنعت قرار گیرد آموزش فتوشاپ، شطرنجی کردن تصویر در فتوشاپ

آموزش فتوشاپ شطرنجی کردن تصویر در فتوشاپ

مرحله اول :


وارد نرم افزار فتوشاپ شوید و تصویر مورد نظر را انتخاب کنید ،  روی فرمان rectangle marquee tool   کلیک کنید و قسمت مورد نظر را که می خواهید شطرنجی کنید انتخاب نماید

آموزش فتوشاپ، شطرنجی کردن تصویر در فتوشاپ

مرحله دوم :


تهیه کننده مهندس محمدرضایی
منبع : ایران صنعت www.irsanat.com

برچسپ : آموزش فتوشاپ ، آموزش فتوشاپ، شطرنجی کردن تصویر در فتوشاپ


next

تاریخ ارسال :  1397/9/30     
تعداد مشاهده :73

3 نکته مهم در طراحی و ساخت لوگو3 نکته مهم در طراحی و ساخت لوگو

آموزش ساخت لوگو


لوگوها از چیزی که مشاهده می کنید فراتر بوده و صرفا یک تصویر و یا نوشته نیستند. یک لوگوی موفق برند شما و هدفی که به دنبال آن هستید را به تصویر می کشد.  اگر طراحی لوگو با رعایت اصول صحیح انجام شود، قدرت بسیار زیادی را به برند شما می بخشد.

 همانطور که هر کاری نیاز به تخصص و مهارت های خاص خود را دارد، طراحی لوگو نیز از مهارت های خاصی برخوردار است که با آگاهی از این مهارت ها می توان یک اثر به یادماندنی و قوی بر جای گذاشت .

 در این مقاله برای آشنایی با مراحل مختلف طراحی لوگو با ما همراه باشید:


1 - هر چیزی که به ذهنتان می رسد را روی کاغذ طراحی کنید

با انجام این کار مغز شما قادر به خلق ایده های جدید می شود همچنین شما می توانید هر چقدر که دوست دارید طرح خود را ادیت کرده و بهبود بخشید. هر چیزی که به ذهنتان می رسد را روی کاغذ بکشید اما چیزی را پاک نکنید حتی طرح هایی که به نظرتان مناسب نیستند. شاید یکی از همان طرح ها بتواند جرقه ی یک ایده ارزشمند را در ذهنتان روشن کند.

 پاکنویس کردن ایده های ذهن بر روی کاغذ مهمترین مرحله از طراحی یک لوگوی قوی و تاثیرگزار است. پس از کشیدن ایده های مختلف بر روی کاغذ از میان طرح ها و یا با ترکیب کردن چندین طرح با یکدیگر به ایده اصلی دست پیدا کنید. یک طراح موفق و حرفه ای وقت بیشتری را صرف این مرحله از طراحی خواهد کرد. شما یک طراح ناخن را در نظر بگیرید. اگر قرار باشد برای طراحی ناخن و کاشت آن از طرح های ثابتی که در ذهن یا الگو دارد مدام استفاده نماید دیگر هیچ خلاقیتی باقی نمی ماند!


3 نکته مهم در طراحی و ساخت لوگو

نکات طراحی لوگو


2 - حفظ تعادل در طراحی

طرحی که متقارن و دارای تعادل باشد گیرا و جذاب خواهد بود. برای طراحی یک لوگوی متعادل باید میان طرح های گرافیکی، نسبت طول و عرض، رنگ ها و سایزهای استفاده شده در لوگو تعادل خاصی برقرار باشد. هر از گاهی می توانید قانون تعادل را بشکنید تا متفاوت به نظر بیایید اما این نکته مهم را در نظر داشته باشید که لوگوی شما در معرض دید عموم افراد قرار خواهد گرفت نه فقط افرادی که لوگو شما را می پسندند، بنابراین سعی کنید با رعایت قانون تعادل اثری را خلق کنید که از دید عموم جذاب به نظر برسد.

 در طراحی لوگوهای کوتاه و پهن و یا باریک و بلند، قانون تعادل رعایت نشده است و این دسته از لوگو ها از نظر بصری خوشایند نیستند. از میان اشکال هندسی لوگوهایی که به شکل مربع و دایره هستند از سایر لوگوها جذابتر به نظر می آیند. به صورت مثال شما می توانید برای طراحی لوگو یک سایت فروش عکس از المان ی دوربین استفاده نمایید ولی سایز مورد نظر و نوع فرم آن بسیار مهم می باشد.


3 - سایزهای استاندارد لوگو

لوگو ها باید در هر سایز و اندازه ای که هستند زیبایی و خوانایی خود را حفظ کنند. لوگوها باید به گونه ای طراحی شوند که در مقیاس های کوچک تر مانند استفاده روی پاکت ها و یا در مقیاس های بزرگتر مثل زمانی که روی بیلبورد استفاده می شوند از کیفیت و زیبایی و خوانایی اولیه خود برخوردار باشند. از آنجایی که لوگوها در سایز های مختلف تولید می شوند اگر طرح خیلی پیچیده ای داشته باشند در مقیاس کوچک تر قابل تشخیص نخواهند بود. بنابراین سعی کنید که لوگو را در سایزهای متفاوت به مشتری ارائه دهید. 

تاریخ ارسال :  1397/9/28     
تعداد مشاهده :22

فتوشاپ بسیاری از تکنیک های مختلف را برای حذف پس زمینه از یک تصویر ارائه می دهد. برای زمینه های ساده، با استفاده از ابزار سحر و جادو استاندارد برای انتخاب و حذف پس زمینه ممکن است از ابزار Eraser Background استفاده کنید.

ابزارهای حذف در فتوشاپ 

ابزار Background Eraser نمونه رنگی را در مرکز قلم مو قرار می دهد و سپس پیکسل هایی از رنگ های مشابه را همانند «رنگ» حذف می کند.

تمرین :یک پس زمینه را حذف کنید،

مرحله 1: تصویر خود را باز کنید

با گرفتن تصویری که می خواهید پس زمینه را از آن بردارید، شروع کنید. من از این تصویر استفاده خواهم کرد زیرا آن ویژگی هایی را دارد که از حذف آسان تا نقاط چالش برانگیز را در بردارد .

حذف یک پس زمینه: تصویر نمونه.

مرحله 2:


باسپاس  از بزل توجه شما تهیه کننده سایت ایران صنعت بخش آموزش نرم افزار فتوشاپ 

کپی مطلب با ذکر سایت و لینک به مطلب مجاز می باشد 

next

تاریخ ارسال :  1397/8/25     
تعداد مشاهده :56

یادگیری سریع فوتوشاپ

یادگیری فوتوشاپ برای بسیاری از مردم به معنای احراز شغلی ایده‌آل است. طراحی گرافیکی و عکاسی از جمله مشاغلی هستند که با فوتوشاپ عجین شده‌اند. حتی توسعه‌دهندگان فرانت‌اند نیز مجبور هستند متناسب با شغل خود مهارت‌های فوتوشاپ را یاد بگیرند. اما چگونه می‌توانیم مهارت‌های فوتوشاپ را در کوتاه‌ترین زمان یاد گرفته و در آن‌ها به سطح بالایی از مهارت دست پیدا کنیم؟

اگر بتوانید قدم اول در یادگیری فوتوشاپ را به درستی بردارید، در ادامه راه می‌توانید مفاهیم جدی و حرفه‌ای را سریع‌تر یاد گرفته و در دنیای فوتوشاپ غرق شوید.

next

تاریخ ارسال :  1397/2/31     
تعداد مشاهده :105دانلود نرم افزار فارسی کردن فتوشاپ ,  نرم افزار فتوشاپ

نحوه فارسی کردن فتوشاپ 

یکی از مشکلات مهم کاربران نحوه فارسی نویسی در برنامه فتوشاپ است ، که به راحتی حل می شود.

بدون شک یکی از مهمترین مهترین و پرکاربرد ترین نرم افزار های تدوین عکس برنامه قدرتمند فتوشاپ است.

کاربران ایرانی نیز علاقه بسیاری به این نرم افزار دارند ، اما در موارد متعدد با فارسی نویسی در این نرم افزار دچار مشکل میشوند.

برخی از ابتدا نمیتوانند از فونت های فارسی سیستم استفاده کنند و برخی نیز پس از مدتی با تغییراتی که ممکن است در تنظیمات نرم افزار به طور ناخواسته اتفاق بیفتد دچار مشکل میشوند.

در نتیجه بعضی کاربران رو به استفاده از نرم افزار های فارسی نویس می آورند. اما در اکثر موارد نیاز به این کار نیست.

زمانی فتوشاپ برای منطقه خاورمیانه با پسوند "me"  ارائه میشد اما از ابتدای نسخه cs دیگر این تفکیک از بین رفت و اکنون که فتوشاپ نسخه های CC را ارائه میکند به راحتی میتوانید در تنظیمات، امکان فارسی نویسی را فعال و  با استفاده از فونت های فارسی ویندوز بدون مشکل بنویسید.

اگر میخواهید فتوشاپ را در نسخه های CS و CC فارسی کنید  ، مراحل زیر را انجام دهید.

1- پس از باز کردن نرم افزار فتوشاپ  از منوی Edit به زیرشاخه Preferences  و سپس به گزینه Type بروید.


کلید واژه : آموزش فتوشاپ ، نحوه فارسی کردن فتوشاپ +آموزش

next

تاریخ ارسال :  1396/2/13     
تعداد مشاهده :332

 

آمار بازدید ها


وبگو | نمایش آمار بازدیدها بدون دیتابیس
» بازدید امروز: 1414
» بازدید دیروز: 6022
» افراد آنلاین این بخش: 13
» ورودی امروز موتور های جستجو: 336
» ورودی دیروز موتور های جستجو: 1499
» بازدید کل: 2059652

مجوز تجارت الکترونیک


مجوز تجارت الکترونیک

مجوز رسانه بر خط


logo-samandehi

ایران صنعت در شبکه های اجتماعی


پرداخت آنلاین شبکه اجتماعی یوتیوبشبکه اجتماعی تویترشبکه اجتماعی فیس بوک
رنگینگ سایت ایران صنعت
pr checker

ایران صنعت: 09106978820


تاریخ :1397/11/02  ساعت:  10:25:16

تمامي كالاها و خدمات اين سایت، داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است
تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به ایران صنعت میباشد.