سایت ایران صنعت
بستن
لوگوی سایت ایران صنعت

کــاربر مهمان گـــرامی خوش آمـــدید ورودشاخص های کیفیت آب:  دما و اکسیژن حل شده در آب

شاخص های کیفیت آب:  دما و اکسیژن حل شده در آب


دما و میزان اکسیژن حل شده در آب یکی از ساخص های کیفی آب می باشد .


دماي آب يكي از مهم ترين ويژگي هاي يك سيستم آبي است كه تحت تأثير موارد زیر است:     سطوح اکسیژن حل شده  : حلالیت اکسیژن به دلیل افزایش دمای آب کاهش می یابد.
     فرایندهای شیمیایی:  دما بر میزان حلالیت و میزان واکنش مواد شیمیایی تاثیر می گذارد. به طور کلی میزان واکنش های شیمیایی با افزایش دمای آب افزایش می یابد.
     فرآیندهای بیولوژیکی:  دما بر متابولیسم، رشد و تکثیر اثر می گذارد.
     ترکیب گونه های اکوسیستم آبزی :  بسیاری از گونه های آبزی می توانند در محدوده دمایی مشخص قرار بگیرند.
     چگالی و طبقه بندی.آب :  آب در دمای 4 درجه سانتی گراد متراکم است. تفاوت در درجه حرارت آب و تراکم بین لایه های آب در دریاچه منجر به طبقه بندی و گردش فصلی می شود.
     نشانه های محیطی برای مراحل زندگی:  تغییرات در دمای آب ممکن است به عنوان یک سیگنال برای حشرات آبزی یا برای ماهی ایجاد شود.

next

تاریخ ارسال :  1397/8/04     
تعداد مشاهده :99

تعاريف متعددي از دولت الکترونيک مطرح شده است که در هريک از تعاريف به نوعي ارتباط با دولت همراه است

دولت الكترونيك

1- اولين دسته بندي از تعاريف دولت الکترونيکي بستگي به نوع ارتباط دولت با شهروندان ، کسب و کار و دولتها مي باشد :

برنامه هاي دولت الكترونيكي ميتوانند به سه گروه اصلي تقسيم شوند:

دولت به شهروندان (G2C)

مؤسسات دولتي بسياري از اينترنت براي ارائه سرويس هاي مختلف به شهروندان استفاده مي كنند.  مثالآن واگذاري منافع الكترونيكي استكه در آن دولت ها منافعي مثل امنيت اجتماعي و منافع بازنشستگي، را مستقيماً به شماره حساب بانكي گيرنده يا به كار تهاي هوشمند آنها مي فرستند.

 دولت به دولت (G2G)

شامل مبادلات ميان دولتها يا درون دولتها است. به عنوان مثال فعاليتهاي گمرکي را شامل مي شود

  دولت به تجارت (G2B)

دولت ها از اينترنت براي فروش يا خريد از شركتها استفاده ميكنند . به عنوان مثال، سيستمهاي عرضة الكترونيكي كه از مناقصه ها استفاده ميكنند ، روشيهستند تا بهترين قيمت براي تدارك كالاها و سرويس هاي دولتي را تضمين كنند.

 2- در دسترس بودن دولت براي شهروندان در ۲۴ ساعت و هفت روز هفته جهت ارائه خدمات ارتباط تمامي نهادهاي دولتي با مردم از طريق بسترهاي مناسب مخابراتي و اينترنت

 3- براي درک دولت الکترونيک ابتدا بايد دولت را در حالت کلي درک کنيد ، دولت در واقع ترکيبي است پويا از اهداف ، ساختارها و توابع (Pardo, 2000) . دولت اکترونيک بيش از يک وب سايت ، پست الکترونيک ، و يا پردازش تعاملات از طريق اينترنت مي باشد دولت الکترونيک  قالب طبيعي از انقلاب تکنولوژيکي است که با دانش افزائي همراه است دولت شامل مفاهيم جديد مانند شفافيت ، پاسخگوئي ، مشارکت شهروندان در ارزيابي از عملکرد دولت مي باشد (Mohammad,2009).

 4- تعاريف زياد است اما تعريفي که مي توان بر آن به توافق رسيد استفاده دولت از فن آوريهاي ارتباطي و اطلاعاتي براي شهروندان و انواع کسب و کار با استفاده از رسانه هاي مختلف الکترونيکي مانند پد لمسي تلفن ، فاکس ، کارتهاي هوشمند ، کيوسک سلف سرويس ، ايميل ،  اينترنت و  EDI  (تبادل الکترونيکي داده ها)

 5-يکي ديگر از تعاريف دولت الکترونيک در سازمان ملل متحد ارائه شده ، استفاده از فناوري اطلاعاتي و ارتباطي (ICT) از قبيل شبکه هاي گسترده ، اينترنت و وسايل ارتباطي ديگر (OECD, 2003).

تاریخ ارسال :  1397/7/29     
تعداد مشاهده :116

مفاهيم اوليه آينده پژوهي

آينده پژوهيحكيمي گفت :

 اگريك موضوع در جامعه اي مهم باشد همانا ” تفكر در خصوص آينده است ” .

    زيرا مي خواهيم آينده مطابق ارزشهاي خودمان شكل بگيرد .

    البته تا حد ممكن .

     لذا آينده پژوهي يك ضرورت در جامعه است .

next

تاریخ ارسال :  1397/7/28     
تعداد مشاهده :163

عناوین امتحان نهایی پایه دوازدهم اعلام شد 

شورای عالی آموزش و پرورش جدول دروس نهایی پایه دوازدهم شاخه نظری را اعلام کرد.

عناوین امتحان نهایی دوازدهم تعیین شد + فهرست دروس


به گزارش خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ استقرار پایه دوازدهم در نظام جدید آموزشی اما واگرهای بسیاری را در پی داشت و علی رغم اینکه آموزش و پرورشی‌ها از آمادگی کامل برای  استقرار این پایه تحصیلی خبر داده بودند اما هنوز کمبودهایی در این پایه وجود دارد و دانش آموزان این پایه تحصیلی در مورد وضعیت ساعات دروس در طول هفته و برگزاری امتحانات پایان ترم و تعیین وضعیت نهایی بودن یا نبودن آن  دچار بلاتکلیفی هستند.

دانش آموزانی که علاوه بر گذراندن این پایه تحصیلی حالا باید به طور همزمان خود را برای بزرگترین ماراتن علمی کشور هم آماده کنند به جای تمرکز کامل بر درس خواندن، در استرس و تشویش ناشی از برنامه‌ریزی نامناسبی هستند که تکلیف آنها را به درستی مشخص نمی‌کند و هر روز نتیجه قطعی  را به روزهای آینده موکول می‌کنند.

تعیین تکلیف دروس امتحان نهایی موضوعی است که بنابر اظهارات مسئولان مربوطه در آموزش و پرورش قرار بود تا آغاز سال تحصیلی به نتیجه برسد اما بنا بر گفته سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در نخستین هفته مهرماه،  عناوین دروس امتحان نهایی مشخص شده است اما همچنان منتظر امضای رئیس جمهوری، رئیس شورای عالی آموزش و پرورش،  است.


انتظار برای تائید عناوین دروس امتحان نهایی به وسیله رئیس جمهوری


طبق دیگر گفته‌های بطحایی قرار بر این است که در هر رشته حدود ۱۰ یا ۱۱ درس  پایه دوازدهم نهایی شود  البته دروسی که در پایه دهم و یازدهم جز امتحانات نهایی باشد برای دوازدهم نهایی نخواهد بود.

این موضوع در حالی مطرح می‌شود که عناوین دروس امتحان نهایی پایه دوازدهم شاخه نظری در جلسه 959 شورای عالی آموزش و پرورشمورخ 26 شهریور امسال به تصویب رسیده و همچنان علی رغم گذشت یک ماه از این تاریخ در انتظار امضای رئیس جمهوری است.

البته علاوه بر امتحانات پایه دوازدهم  بنابر اظهارات قبلی آموزش و پرورشی ها در پایه های دهم و یازدهم هم دروس نهایی وجود خواهد داشت که هنوز در این مورد هم شفاف سازی نشده است.

جدول عناوین دروس در این مصوبه آمده است که مشروح آن به شرح زیر است:

به استناد بند یک ماده واحده قانون اصلاح قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور، مصوب 26/2/95 مجلس، شورای عالی آموزش و پرورش مقرر می‌کند که آزمون پایانی دروس پایه دوازدهم شاخه نظری به شرح زیر و به صورت نهایی برگزار می‌شود:


عناوین امتحان نهایی دوازدهم تعیین شد + فهرست دروس


تاریخ ارسال :  1397/7/28     
تعداد مشاهده :66

حال وخیم مدارس پایتخت؛ جا خوش کردن غیرقانونی پمپ بنزین در یک قدمی کلاس درس

مدارس پایتخت علی رغم امکانات موجود در این شهر حال وخیمی دارند به گونه‌ای که دانش آموزان یک مدرسه را دیوار به دیوار پمپ بنزین کرده است.

دولتیاری///گزارش مدارس


به گزارش خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ کمبود فضای آموزشی یکی از دغدغه‌هایی است که این روزها نه تنها دانش آموزان بلکه آموزش و پرورشی‌ها به شدت از آن شکایت دارند و تأمین فضای مناسب را منوط به داشتن بودجه لازم و همکاری نهادهای مربوطه می‌دانند هرچند خیرین مدرسه ساز برای کمک به پوشش تحصیلی و عدالت آ‌موزشی وارد عمل شده‌اند اما کمبودها به اندازه‌ای است که هنوز هم دانش آموزان در کلاس‌های پر تعداد و فضای آموزشی نامناسب تحصیل می‌کنند.

در این میان و با وجود امکانات پایتخت،  مدارس این منطقه  از اوضاع نامناسب فضای آموزشی مستثنی نیستند و  به دلیل جمعیت بالای پایتخت نشین،  دانش آموزان با مشکل فضا دست و پنجه نرم می کنند و ناگزیرند در کلاس‌های پر تعداد ناایمن به تحصیل بپردازند که گاه این کلاس‌های نا ایمن و فرسوده خطرآفرین هم می‌شوند؛  همان طور که سال گذشته در نخستین روزهای سال تحصیلی به دلیل فرسوده بودن یکی از مدارس منطقه 7 آتش سوزی به وقوع پیوست و خوشبختانه به دلیل آن که پیش از شروع کلاس‌های درس بود دانش ‌آموزان آسیبی ندیدند از این حوادث بگذریم اخبار تلخ مدارس نا ایمن نه تنها در تهران بلکه در سایر استان‌های کشور هم خطرآفرین شدند و حتی جان دانش آموزان را گرفتند موضوعی که مهمترین عامل آن نبود فضای مناسب و تأمین اعتبار برای جبران این خلأ است.

فقر فضای آموزشی گریبانگیر مدارس پایتخت

مهراله رخشانی‌مهر رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس درباره وضعیت فضای آموزشی مدارس بارها هشدار داده است  که 30 درصد مدارس نیازمند نوسازی هستند و 12 استان کشور سرانه آموزشی پایین‌تر از استاندارد لازم را دارند که در این میان مدارس پایتخت علی رغم تصور جامعه جزء همین استان‌هایی است که نیازمند توجه ویژه‌ای بوده تا فضای آموزشی ساماندهی شود.

شرایط بد پایتخت که روز به روز به تعداد دانش آموزان آن افزوده می‌شود باعث شده تا گاهی آموزش و پرورش از هر فضایی برای برپایی کلاس‌های درس و راه اندازی مدرسه استفاده کند و خطرات احتمالی که جان دانش آموزان را تهدید می‌کند، نادیده بگیرند.

یکی از مصادیق وجود مدارس ناایمن که حالا والدین دانش آموزان را در منطقه 14 به شدت نگران کرده هنرستان پسرانه‌ای حوالی اتوبان امام علی تهران است که پمپ بنزینی شلوغ را در مجاورت و دیوار به دیوار خود دارد.

والدین دانش آموزان این مدرسه در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ درباره این مشکل می‌گویند: سه سالی است که جایگاه سوخت در کنار هنرستان راه اندازی و مخزن این جایگاه درست زیر دیوار مدرسه تعبیه شده است که این موضوع علاوه بر خطرآفرین بودن آن باعث ناراحتی تنفسی و مشکلات سلامتی دانش آموزان می‌شود چرا که با هر بار وجود تانکر بنزین در این جایگاه بخارات و گازهای حاصل از آن دانش آموزان دچار مشکل می‌شوند.

آنها اظهار می‌کنند از سه سال پیش تاکنون این موضوع را با مدیر مدرسه در میان گذاشتند و مدرسه هم به دنبال راهکاری برای رفع این مشکل هستند اما گویا آموزش و پرورش منطقه کاری از پیش نبرده است و  خانواده‌ها و دانش آموزان همچنان با این مشکل دست و پنجه نرم می‌کنند.

پمپ بنزینی که جایگزین فضای سبز شد

خانواده‌ها با توجه به پیگیری‌هایی که داشتند و به ثمر نرسیده است به شدت نگران سلامت فرزندانشان هستند چرا که هرگونه جرقه و شعله‌ای می‌تواند اتفاق ناگواری را برای مدرسه و دانش آموزان رقم بزند.

یکی از اولیای دانش آموزان با اشاره به اینکه موضوع را از آتش نشانی پیگیری کرده است، بیان می‌کند: با توجه به پیگیری‌ها متوجه شدیم که آتش نشانی از نظر ایمنی به این پمپ بنزین مجوز نداده است اما گویا با توجه به مذاکرات و توافقاتی که بین شهرداری و آموزش و پرورش بوده است این پمپ بنزین به فعالیت ادامه می‌دهد.

این ولی دانش آموز می‌گوید: پیش از وجود این پمپ بنزین در کنار هنرستان،  مدرسه‌ ابتدایی وجود داشت اما مدرسه را تخریب کردند و قرار بود تا فضای سبزی را در این قسمت طراحی و احداث کنند اما به جای فضای سبز پمپ بنزین جایگزین شد و با توجه به موقعیت این منطقه، پمپ بنزین مشتری‌ بسیاری دارد و جزء جایگاه‌های پرتردد محسوب می‌شود.

ضوابط فنی که زیر آوار بی قانونی مدفون شدند

این هنرستان در حالی فعالیت می‌کند که بارها مسئولان آموزش و پرورش به حفظ ایمنی در مدارس تأکید کرده‌اند و حتی حدود یک سالی است که سازمان نوسازی مدارس بیش از پیش  به مکان یابی مناسب فضای آموزشی اشاره می‌کنند اما گویا هنوز این صحبت‌ها تا رسیدن به مرحله عمل فاصله بسیاری دارد.

علی شهری رئیس سازمان نوسازی مدارس استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ درباره وجاهت قانونی فعالیت پمپ بنزین در مجاورت مدرسه اظهار کرد: با توجه به ضوابط قانونی و استانداردهای موجود برای مدارس، وجود چنین اماکنی در همسایگی مدرسه کاملا غیرقانونی است و به هیچ وجه اجازه به فعالیت به چنین نهادی داده نمی شود.

وی ادامه داد: وجود این پمپ بنزین هم در نزدیکی مدرسه به هیچ وجه پدیرفته شده نیست و باید بررسی های لازم را برای این مدرسه انجام دهیم هرچند تاکنون گزارشی از این تخلف به اداره کل سازمان نوسازی نرسیده است ولی با این وجود باید شرایط را بررسی کنیم و حتی موضوع از سوی بخش حقوقی آموزش و پرورش پیگیری شود.

کمبود فضای آموزشی و نادیده گرفتن شدن حقوق دانش آموزان باعث شده تا در هر شرایطی کلاس‌های درس برگزار شود و ارزش های مهمی چون ایمنی به بهای پوشش تحصیلی و برپای مدارس، کاملا زیر پا گذاشته شده است.

حال منتظر هستیم تا مسئولان مربوطه در آموزش و پرورش و شهرداری پاسخ ها و توضیحات خود را در برابر چنین بی قانونی و به بازی گرفتن جان دانش آموزان ارائه کنند.

تاریخ ارسال :  1397/7/27     
تعداد مشاهده :48

 

دستگاه تی دی اس متر(TDS)

دستگاه پی اچ متر دیجیتال

دستگاه الکترولیز

هدایت سنج آب,EC متر

محافط برق ساختمان

دستگاه تصفیه آب

فیلتر های دستگاه تصفیه آب

رسوب گیر پکیج، آبگرمکن

فتومتر پرتابل دیجیتال

دماسنج دیجیتال

تصفیه آب آکوا لایف

تی دی اس متر مدل HM

مولتی متر دیجیتال

فیلتر این لاین تصفیه آب

ph متر خاک

ph متر، ph سنج

تعمیر یخچال،تعمیرات یخچال

ابزارآلات صنعتی

تصفیه آب،تصفیه آب RO

قطعات برق و الکترونیک

Tds متر


آمار بازدید ها


وبگو | نمایش آمار بازدیدها بدون دیتابیس
» بازدید امروز: 3934
» بازدید دیروز: 6673
» افراد آنلاین این بخش: 27
» ورودی امروز موتور های جستجو: 730
» ورودی دیروز موتور های جستجو: 1631
» بازدید کل: 2254511

مجوز تجارت الکترونیک


مجوز تجارت الکترونیک

مجوز رسانه بر خط


logo-samandehi

ایران صنعت در شبکه های اجتماعی


پرداخت آنلاین شبکه اجتماعی یوتیوبشبکه اجتماعی تویترشبکه اجتماعی فیس بوک

ایران صنعت: 09106978820


تاریخ :1397/12/01  ساعت:  17:14:26

تمامي كالاها و خدمات اين سایت، داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است
تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به ایران صنعت میباشد.