بستن

آموزش مسائل مالی به کودکان




آموزش مسائل مالی به کودکان

برای فرزندهایتان پاداش مالی قرار دهید 



وقتی نوبت به یاد دادن مسائل مالی به فرزندانمان می رسد، یک روش مشخص درست وجود ندارد. اگرچه کارهایی وجود دارند که والدین می توانند انجام دهند تا به آنها عادات مالی خوب را آموزش دهند.

7 اشتباه والدین در آموزش مسائل مالی به کودکان


اشباه مالی 1 : پول تو جیبی دادن

یکی از خطرهای دادن پول تو جیبی دائم این است که می تواند در ذهن آنها حقی را ایجاد کند. اگرچه اینکه جوانی خودش پول داشته باشد، مسئله مهمی است و می تواند پایه اولیه آموزش مالی، پس انداز، خرج کردن و بودجه بندی را برایش فراهم کند اما یکی از کارشناسهای مالی محبوبم، لورال لانژمیر گفته است: «هرگز به بچه هایتان پول تو جیبی ثابت ندهید.»


او می گوید که یکی از بهترین سرمایه گذاری هایی که می توانید به فرزندتان بیاموزید آموزش ارزش کارآموزی و روشی که اقتصاد در دنیا عمل می کند است. بنابراین به جای پرداخت پول تو جیبی هفتگی، تمرین ها و فعالیت هایی را طراحی کنید که بر روی اساس و پایه مالی تمرکز دارند. بهتر است برای فرزندهایتان پاداش مالی قرار دهید و به آنها یاد دهید که در ازای تلاشی که می کنند پول به دست می آورند.
 

اشتباه مالی 2: حرف نزدن درباره پول


یکی دیگر از اشتباهات این است که درباره پول و ارزش آن با فرزندهایتان صحبت نکنید. والدین اصلی ترین منبع اطلاعاتی مالیاتی کودکان هستند اما 74 درصد والدین نسبت به بحث های خانوادگی با فرزندان درباره پول بی میل هستند.

زمانی که والدین درباره مسائل مالی نگران هستند اما آن را با فرزندانشان درمیان نمی گذارند، بچه ها هم فقط اضطراب و نگرانی را از والدین دریافت می کنند و رفتار نامناسبی نشان می دهند و به جای اینکه درباره مسائل مالی و موقعیت های مختلف مالی اطلاعات درستی به دست آورند، در ناخودآگاه ذهنشان ثبت می شود که پول «اضطراب آور» و «بد» است.
 

اشتباه مالی 3: کارت های اعتباری جادویی


تحقیقات نشان داده است که افراد زمانی که از کارت اعتباری استفاده می کنند نسبت به پول نقد 30 درصد بیشتر خرج می کنند. زمانیکه از کارت استفاده می کنید نادیده گرفتن پولی که خرج می شود خیلی راحت تر است.


کارت های اعتباری نه تنها بودجه شما را کاهش می دهد بلکه الگوی نامناسبی هم برای فرزندانتان است. بچه ها فقط کارتی را می بینند که مدام کشیده می شود و خریدها در کیسه های خرید بیشتر می شوند و این حالت جادویی برایشان لذت بخش است.

لازم است آنها بیاموزند که وقتی چیزی می خریم، درواقع پولی که هزینه کرده ایم از بین می رود. در عوض، استفاده کردن از پول نقد برای آنها تصویر درست تری از پول خرج کردن را می سازد یا زمانی که از کارت استفاده می کنید برایشان توضیح دهید که در آن کارت پول مشخصی وجود دارد که ممکن است تمام بشود.
 

آموزش مسائل مالی به کودکان,آموزش مسائل مالی به بچه ها,آموزش مسائل مالی به فرزندان

ارزش پس انداز کردن را به کودکان نشان دهید

 
اشتباه مالی 4: الگوهای نامناسب

چگونه می توانیم انتظار داشته باشیم که فرزندهایمان پس انداز کردن را یاد بگیرند وقتی خودمان چنین کاری را انجام نمی دهیم؟ مهم است که به آنها ارزش پس انداز کردن را نشان بدهیم.

می توانید یک قلک پس انداز به آنها بدهید و خودتان هم یکی در خانه قرار دهید و روی آن بنویسید «برای سفر» و هر روز مقداری پول در آن بیاندازید. بدین ترتیب می توانید الگوی مناسبی برایشان باشید.



اشتباه مالی 5: به آنها " نه " بگویید

یکی دیگر از اشتباههای بزرگ والدین این است که به خواسته های فرزندهایشان دائما پاسخ مثبت می دهند. بارها پیش آمده به خانه شخصی رفته ام که همچنان مشغول پرداخت قسط وام خانه اش است و در اتاق فرزندش بیش از حد اسباب بازی وجود دارد. این رفتار بچه هایی را بزرگ می کند که در زندگی «نه» نشنیده اند و وقتی بزرگ شوند همه چیز را خیلی سریع و بدون تلاش می خواهند.



اشتباه مالی 6 : اجازه نمی دهید شکست بخورند

چندبار پیش آمده که وقتی به مشکل مالی برمی خورند به آنها کمک کنیم؟ هیچ کس دوست ندارد زمین خوردن و شکست فرزندش را ببیند اما با حمایت های بیجا و نادرست مالی فرصت یادگرفتن استقلال مالی را از آنها می گیریم. پرداخت قبض تلفن شخصی، بیمه ماشین شخصی و حتی قسط های خانه شخصی اشان را به عهده خودشان بگذارید.



 
اشتباه مالی 7 : مراقب لحن حرف زدنتان باشید

بچه ها هر روز درخواست پول می کنند. والدین اغلب در برخی مواقع درخواست خریدی که از سمت بچه ها عنوان می شود را با گفتن «پول کافی همراهم نیست» یا «نمی توانیم این اسباب بازی را بخریم، گران است» رد می کنند. لحن حرف زدنتان در زمان گفتن چنین جملاتی خیلی مهم است.


داشتن یک مکالمه صادقانه با آنها نتیجه مثبتی دارد. توضیح دادن اینکه چرا برایشان خرید نمی کنید به آنها این امکان را می دهد تا درباره اولویت بندی های خرید و بودجه بندی فکر کنند و ایده به دست بیاورند.به جای استفاده از جمله «نمی توانیم آن را بخریم»، جمله «چگونه آن را بخریم» را به کار ببرید . این کار باعث می شود که آنها به اینکه چگونه آنچه می خواهند را به دست بیاورند بیشتر فکر کنند و کمتر احساس قربانی بودن داشته باشند.

گرد آورنده : irsanat.com :( ولی براتلو )

تاریخ ارسال :  1397/10/16     
تعداد مشاهده :7961

نحوه تدریس به کودکان


نحوه تدریس به کودکان

به کودکان کمک کنیم تا برای احساسات خود عناوینی انتخاب کنند

 

به عنوان والدین، مهارت های بسیاری وجود دارد که ما نیاز داریم و می خواهیم که به کودکانمان آموزش دهیم. اغلب ما بر موارد پایه ای مانند آموزش دادن به کودک که چگونه به تنهایی خودش غذا بخورد و یا لباس بپوشد، چگونه بند کفشش را ببندد، چگونه حساب کند، بخواند و یا بنویسد شروع می کنیم.

 با این همه، مهارت های پایه ای وجود دارند که برای کودکان ما ضروری هستند تا بتوانند هر چه بیشتر مستقل شوند. اما همانگونه که ناتالیا دنیلز، روانشناس کودک، مطرح می کند، همانطور که ما به کودکانمان مهارت های عملی را یاد می دهیم، ممکن است دیگر مهارت هایی را که به همان اندازه از اهمیت برخوردارند را فراموش کنیم مانند هوش عاطفی. "کودکان همواره به همراه همدلی، عطوفت و مهربانی متولد نمی شوند. این مهارت ها بایستی به آنها یاد داده شود، پرورانده شود و رشد داده شوند. دنیلز همچنین می گوید که ما می توانیم بذر این مهارات ها را هر چه زودتر در زمان نوزادی در آنها بکاریم.

برای شروع دنیلز پیشنهاد می کند که به کودکان کمک کنیم تا برای احساسات خود عناوینی انتخاب کنند (از کم تا زیاد)و به آنها یاد دهیم چگونه اعمالشان بر دیگران تاثیر می گذارد. به عنوان مثال، شما ممکن است بگویید: "هر زمانی که اسباب بازی هایت را با دوستت به اشتراک بگذاری، او را خیلی خوشحال کرده ای” یا "زمانی که تو آن اسباب بازی را از او می گیری، ممکن است ناراحت شود”. سوم اینکه، به علت اینکه کمک به دیگران روشی قدرتمند برای ایجاد مهربانی است، به کودک خود یاد دهید تا کارهایی مانند نگهداشتن در برای دیگران و کمک به خواهر و برادرهایشان را انجام دهند. در ذیل شما دروس ضروری دیگری برای شروع آموزش به کودک خود، از همین الان می توانید ببینید و همچنین جزئیاتی در مورد نحوه ی انجام آن.


به کودک خود یاد دهید که او توانمند با صلاحیت است. به فرزند خود اجازه دهید تا کارهای بیشتری را خودش به تنهایی انجام دهد. دکتر جان دلفی، یک روانشناس بالینی و نویسنده ی کتاب”پدر و مادر در دسترس” و همچنین تهیه کننده پادکست "بهتر” به همکاری همسرش، می گوید این به این علت است که هر چه شما کار کمتری برای آنها انجام دهید، آنها به همان اندازه بیشتر یاد می گیرند که خمیرمایه شان چیست.

"این هدیه هم ارزشمند و هم قابل تعویض است. کودکان حس صلاحیت و شایستگی را تا آخر عمر حفظ خواهند کرد. دلفی والدین را به ، به چالش کشاندن کودکان برای انجام چیزهایی که به طور معمول انجام نمی دهند، تشویق کرده است- مانند انجام کارهای خشک شویی، شست و شوی ظروف، مشارکت در مکالمات بزرگترها در مورد سیاست و یا مذهب، حل مشکلات  کامپیوتری و حتی کمک به تعمیر موتور یک ماشین. "آنها را به این فضاها دعوت کنید. شما از آنچه که قادر هستند انجام دهند، شگفت زده خواهید شد”.

ناتالیا ون ریکورت، MSW، ACC، یک مددکار اجتماعی و مربی دوره های زندگی که در مربی گری ADHD و خانواده متخصص است گفته است که به کودکان خود یاد دهید احساسات خود را بفهمند و با آن کنار بیایند. والدین اغلب به کودکان خود می گویند آرام باش، درست رفتار کن یا بهتر رفتار کن و وقتی که کودکان به طرز اجتناب ناپذیری این کارها را انجام نمی دهند، خسته و دلسرد می شوند. "آنچه که کودکانتان به شما نمی گویند این است که آنها در مورد این که این چیزها واقعا به چه مفهومی هستند، هیچ ذهنیتی ندارند، چه برسد به اینکه این کارها را به مرحله ی عمل برسانند”. دوباره، به کودکتان لغاتی برای احساساتشان بددهی. اگر انها شروع به برون ریزی کنند، روی دو زانوی خود نشسته و به آنها بگویید "من می توانم ببینم که تو واقعا خسته هستی"یا"من می دانم که جدا ناامید شده ای” یک نمودار احساسات را زمانی که آرام هستند با آنها مرور کنید.


نحوه تدریس به کودکان

مطالعه کردن و تماشای تلویزیون فرصت های خوبی برای شناسایی احساسات هستند


جنین هالوران، یک مشاور بهداشت روانی و بنیانگذار مهارت های مقابله برای کودکان، همچنین بر اهمیت آموزش در مورد احساسات تاکید می کند. کودکانتان را تشویق کنید تا تشخیص دهند که چه زمانی احساس شادی، و یا غم دارند "چه چیزی باعث وشحالی تو می شود؟ زمانی که چنین حسی داریف بدنت چه احساسی دارد؟ چهره ات چگونه می شود؟”. 

 هالورن، نویسنده کتاب کار مهارت های مقابله برای کودکان، همچنین گفته است که مطالعه کردن و تماشای تلویزیون فرصت های خوبی برای شناسایی احساسات هستند. ممکن است شما سوالاتی نظیر این بپرسید: "به نظر تو زمانی که این اتفاق افتاد، الینا چه احساسی داشت؟ اگر این اتفاق برای تو می افتاد چه حسی به تو دست می داد؟ در مورد چهره و بدن کوانتین چه فکری می کنی؟ در مورد احساسات او چه فکری می کنی؟”. به کودک خود مهرات های مقابله را آموزش دهید. اقدامات مختلفی را بر روی نمودار و کارت های فهرست قرار دهید به طوری که کودکتان اینها را آرامش بخش و یا لذت بخش بداند مانند انجام کارهای پرشی، یک برنامه تفریحی کوتاه، بازی با حیوانات خانگی، بیرون رفتن و گوش دادن به موسیقی. "زمانی که حس می کنید کودکتان زیاد از حد تحت تاثیر قرار گرفته و آشفته شد، او را ملزم کنید تا یک مهارت مقابله را برای بکارگیری انتخاب کند.

زمانی که کودکتان دچار آشفتگی می شود، ون ریکورت پیشنهاد می کند که بر آن چیزی که رفتارشان منتقل می کند و یا مهارتی که آنها کم دارندف تمرکز کنید. به عنوان مثال، زمانی که شما از آنها می خواهید تا اسباب بازی هایشان را تمیز کنند، ناراحت می شوند. شاید علت این است که آنها با انجام چنین کار بزرگی مواجه شده اند و هیچ سر نخی ندارند که چگونه می بایست شروع به این کار کنند.

اگر کودکتان کمی بزرگ تر است، می توانید با او در مورد این که چه چیزی باعث سختی تمیزکاری می شود و این که چه کاری ممکن است برای آسان تر کردن آن انجام داد، می توانید صحبت کنید و همچنین شما می توانید تقسیم کارها را به گام های کوچک تر مانند تمیزکاری قطعات در ابتدا و سپس جمع و جور کردن وسایل هنری را برای او مدلسازی کنید.

همچنین آموزش به کودکتان برای کمک گرفتن ممکن است کمک کننده باشد- چیزی کهون ریکورت قبلا هم با کودک ۲ ساله ی خود شروع کرده بود. زمانی که دختر او خسته می شود، او می گوید” لطفا کمک کن”. حالا زمانی که یکی از اسباب بازی های او زیر مبل می افتد، به جای اینکه دچار اشفتگی و یا عصبانیت شود، کمک می گیرد. کودکان اغلب زمانی که به کمک نیاز دارند، از کمک گرفتن خیلی خجالت می کشند و یا می ترسند، بنابراین، مهم است که به کودک خود اجازه دهید بداند که کمک گرفتن هیچ  موردی ندارد.

در نهایت، احساسات خود را هم برچسب گذاری کنید. هالورین می گوید ممکن است بگویید” من خیلی احساس خوشحالی می کنم چون …” و یا ” من کمی غمگین هستم به علت اینکه…”، زمانی که والدین احساسات چالش برانگیز زیادی دارند، می توانند نشان دهند که ایجاد تغییر در احساس چگونه ممکن است، مانند "من احساس عصبانی بودن می کنم، پس من قصد دارم یک جرعه آب خنک بخورم و کمی تنفس عمیق داشته باشم تا بتوانم آرام بگیرم”.

قانون طلایی را به کودکان خود یاد دهید. این قانونطبق نظر کاترین اوبرین، درمانگر خانواده و ازدواج در ساکرمنتو، کالیفرنیا، که والدین جدید را در مورد والد بودن راهنمایی می کند، همه چیز را از محبت تا همکاری و حتی بخشش در بر می گیرد. همچنین می گوید که این قانون اساسی است برای مکالمات ضروری مانند درک عدل و عدالت و ایجاد ارتباطات با دیگران. گام اول مدلسازی قانون طلایی برای خودمان است و اینکه با کوکانمان به عنوان والدین با احترام رفتار کنیم، به عنوان والدین ممکن است فکر کردن به خودمان صرفا در جایگاه والدین و آنها در جایگاه کودک، آسان باشد. اوبرین می گوید که”این روش یک افتراق و جدایی نامرئی بین ما و آنها ایجاد میکند. اما همه ما انسان هستیم و سزاوار این هستیم که با ما چنان رفتاری شود”.


زمانی که کودکان شروع به صحبت می کنند، بدون هیچ دخالت و یا قضاوتی به کودکان خود گوش فرا دهید. اوبرین می گوید زمانی که آرامش خود را از دست می دهید، مسئولیتش را بپذیرید و معذرت خواهی کنید. این نشان می دهد که خسته شدن ایرادی ندارد و شما می توانید از این درگیری گذر کرده و این که هر کسی مسئول اقدامات خودش است. و می گوید یک استراتژی دیگری هم وجود دارد: به جای مجبور کردن کودکتان به معذرت خواهی برای گرفتن اسباب بازی یک کودک دیگر، از آن کودک دیگر بخواهید تا بگوید که این کار کودکتان چه احساسی به او داد و سپس از کودک خود بپرسید که آنها چگونه می توانند کمک کنند تا همه چیز عادلانه تر و یا بهتر شود (اگر شما برای معذرت خواهی گرفتن عجله کنید، ممکن است آنها تشخیص ندهند که واقعا چه کار اشتباهی انجام داده اند و ممکن است یاد بگیرند که بعدها با گفتن یک معذرت می خواهم، می توانند هر آن چیزی را که دلشان می خواهد، انجام دهند.

اوبرین همچنین بر اهمیت آموزش به کودکان به اینکه برای بغل کردن و یا بوسیدن دیگران به اجازه آنها نیاز دارند، تاکید کرد. هر کسی متفاوت از دیگری است: برخی از کودکان فیزیکی هستند، اما در حالی که دیگر کودکان ممکن است زمانی که بوس و یا بغل می شوند، در جای خود خشک شوند. او می گوید که به طور مشابه، کودکتان را مجبور نکنید هر کس دیگری را بوس کند و یا بغل کند "چرا که انتظار این کار می رود، پدربزرگ و مادربزرگ، عمه عمو و یا دوست خانوادگی”.

همان طور که دنیلز اشاره کرده است "صرف نظر از چیزی که ما یاد می دهیم، اقدامات و اعمال ما همیشه بزرگترین آموزگار کودکان هستند، بنابراین هر آنچه را که می خواهید کودکتان یاد بگیرد، آن را انجام دهید. چرا که آنها این را تقلید خواهند کرد. البته ما همچنین انسان هستیم و ممکن است اشتباهات زیادی مرتکب شویم. و این موردی ندارد. چرا که ما می توانیم همچنین کامل نبودن، پذیرش خود و چگونگی جمع و جور کردن خود را هم مدلسازی کنیم.

گرد آورنده : irsanat.com :( ولی براتلو )

تاریخ ارسال :  1397/9/27     
تعداد مشاهده :8078

نکاتی برای مراقبت از موی کودکان



مراقبت از موی کودکان,موی کودک,موی بچه ها

مراقبت از موی کودکان دارای موهای ضخیم نیاز به دقت بیشتری دارد

 

 روشهایی برای مراقبت از موی کودکان


همان‌طور که موی بزرگسالان به مراقبت نیاز دارد، مراقبت از موی کودکان هم به رعایت نکات مهمی نیازمند است. در این مقاله با این نکات ضروری آشنا می‌شوید و می‌توانید از موهای زیبای فرزندتان بهتر مراقبت کنید. مراقبت از موی نازک و کم‌پشت، موی ضخیم و صاف و موی فر و ضخیم از نکاتی است که در این مقاله درباره‌شان خواهید خواند.


مراقبت از موی کودکان؛ اگر فرزندتان کم‌مو است


بعضی از بچه‌ها با موهای کم به دنیا می‌آیند. در مورد مراقبت از موی کودکان این دسته، نباید فکر کنید نداشتن مو یا کم‌پشت بودن آن باعث می‌شود نیازی به شامپو کردن سرشان نداشته باشند. اگر موهای این بچه‌ها دو بار در هفته شامپو نشود، سبیوم یا چربی کف سر تجمع کرده و باعث ایجاد نقاط زرد، لکه‌های قهوه‌ای و پوسته ریزی خواهد شد. همچنین شامپو کردن مانع از ایجاد فضای مناسب برای رشد شپش سر کودکان خواهد شد.

نکته: اگر دوست دارید علاوه بر مراقبت از موی کودکان، استایل فرزندتان را بدون مو هم زیبا کنید بهتر است سراغ کلاه بروید. استفاده از کلاه دخترانه و پسرانه به تشخیص جنسیت فرزندتان توسط غریبه‌ها کمک می‌کند و تا رویش موهای فرزندتان ظاهر زیباتری به او خواهد داد.

 

مراقبت از موهای ضخیم اما صاف


شانه یا بُرسی که برای مراقبت از موی کودکان با موهای ضخیم و صاف استفاده می‌شود، باید بسیار نرم باشد. برای این موها بهتر است از نرم کننده استفاده نکنید چون معمولا باعث ایجاد الکتریسیته ساکن در موها می‌شود. شامپو کردن موهای صاف و پر را با استفاده از شامپوی بچه انجام دهید و اگر متوجه شدید موهای فرزندتان زیاد گره می‌خورد می‌توانید با توجه به سن او از اسپری ضد گره مو استفاده کنید.

 

مراقبت از موی کودکان,موی کودک,موی بچه ها

کوتاه کردن مو می تواند به رشد موی کودک کمک کند

 

اگر موهای کودکتان نازک و پرمانند است

بعد از رعایت نکات مربوط به اولین آرایشگاه فرزندتان می‌توانید بعضی کارها را خودتان برای او انجام دهید. اگر موهای فرزندتان شبیه پر سبک است و تارهای نازکی دارد؛ با استفاده از شانه و قیچی، قسمتی از موها را که روی گوش‌ها یا چشم می‌رود، کوتاه کنید. این موها را هم حداقل هفته‌ای دو بار شامپو کنید.


مراقبت از موهای فر و ضخیم کودکان

مراقبت از موی کودکان دارای موهای ضخیم یا فر نیاز به دقت بیشتری دارد. از آنجایی که معمولا جنس موهای این بچه‌ها خشک است، بهتر است هفته‌ای یک بار موهایشان را با شامپو بشویید تا زیاد خشک نشود. سپس کمی نرم کننده روی دست‌هایتان پخش کنید، به موهای فرزندتان بزنید و آب بکشید. این کار مانع از خشکی بیش از اندازه موها خواهد شد. آرام شانه کردن موها را به بعد از استفاده از نرم کننده موکول کنید. یادتان باشد باید موهای بچه‌ها را از ریشه تا نوک ساقه و به آرامی شانه کنید، در غیر این صورت باعث گره خوردنشان خواهید شد.

گرد آورنده : irsanat.com :( ولی براتلو )

تاریخ ارسال :  1397/8/20     
تعداد مشاهده :8880

زنگ تئاتر در مدارس بهترین معلم هنر برای دانش‌آموزان است

مدرس و پژوهشگر عرصه هنرهای نمایشی کشورمان با تاکید بر لزوم استفاده از زبان هنر برای انتقال مفاهیم علمی و آموزشی به دانش‌آموزان، گفت: زنگ تئاتر در مدارس می‌تواند به عنوان بهترین معلم برای آموزش مفاهیم هنری به دانش‌آموزان شناخته شود.

زنگ تئاتر در مدارس بهترین معلم هنر برای دانش‌آموزان است

اردشیر صالح پور روز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا از هنر به عنوان زبان جهانی برای برقراری ارتباط تمام مردم یاد کرد و گفت: با گوش دادن یک قطعه موسیقی یا تماشای یک اثر سینمایی، فارغ از مفهوم کلامی یا زبانی آن اثر، با نگاه هنرمند خالق آن می‌توانید سفری عمیق به مفاهیم مورد استناد آن هنرمند در خلق اثر هنری داشته باشید.

وی ادامه داد: بر اساس تحقیقات یک دهه اخیر در دانشگاه‌های معتبر هنر جهان مانند «یو سی ال ای» و «استنفورد»، مشخص شده دانش‌آموزانی که در کنار آموزش علوم و مفاهیم درسی مدنظر در مقاطع مختلف تحصیلی از زنگ‌های متعدد هنری و یا از شیوه‌های هنری برای آموزش مطالب درسی کمک می‌گیرند، 20 درصد بیشتر از دیگر دانش‌آموزانی که از چنین شیوه‌های آموزشی بهره نمی‌برند در درک و یادگیری مفاهیم علمی موفق‌تر هستند.

مشاور جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان با تاکید بر اینکه دامنه نگاه خلاقه و ذهن توأم با فانتزی کودکان و نوجوانان یکی از مهم‌ترین بسترها برای رشد خلاقیت و بازتاب توانایی‌های فردی و تقویت توانایی‌های اجتماعی آنها به شمار می‌رود، افزود: اگر مفهوم آموزش برای گروه‌های سنی کودک و نوجوان متکی بر شیوه‌های نوین باشد، می‌توانیم نسبت به تربیت نسلی خلاق و درعین‌حال فرهنگی برای فردای کشور و جامعه‌مان امیدوارتر باشیم.

وی با اشاره به بهره بردن وزارت آموزش و پرورش از فارغ‌التحصیلان جوان و تحصیلکرده حوزه هنرهای نمایشی در دانشگاه‌های کشور برای اجرایی کردن زنگ تئاتر در مدارس گفت: استفاده از این نیروهای جوان در همان نخستین گام دارای دو نکته مهم است؛ نخست آنکه آنها از دانش و علم کافی در زمینه هنر نمایش و شیوه‌های مختلف اجرای این هنر برخوردارند و دو دیگر آنکه، به دلیل تفاوت سنی کمتری که دانشجویان جوان فارغ‌التحصیل با کودکان و نوجوانان دانش‌آموزان دارند در شکل ارتباط‌گیری با آنها موفق‌تر عمل خواهند کرد.

صالح پور ضمن قدردانی از مسئولان فرهنگی وزارت آموزش و پرورش برای احیای زنگ تئاتر در مدارس خاطرنشان کرد: وقتی از تئاتر به عنوان هنری زنده، پویا و در ارتباط مستقیم با مخاطب صحبت می‌کنیم و شاهد بهره بردن از این هنر با تمام ظرفیت‎هایش در مدارس هستیم؛ در کنار انتقال مفاهیم آموزشی و علمی می‌توانیم به شکل توامان به تقویت و انسجام رفتارهای فردی دانش‌آموزان مانند روحیه تعامل، همکاری، اعتماد به نفس و قدرت فعالیت اجتماعی آنها یاری رسانیم.

وزارت آموزش و پرورش در سال 1397 قانونی را برای ایجاد و افتتاح زنگ تئاتر در مدارس تصویب کرده است و بنا دارد به واسطه این اتفاق مساله آموزش دروس علمی به واسطه هنر به ویژه هنر خلاق، زنده و پویا تئاتر را در مدارس، بار دیگر احیا کند.

گرد آورنده : irsanat.com :( ولی براتلو )

تاریخ ارسال :  1397/8/19     
تعداد مشاهده :7919

هنر مذاکره؛ آموزشی که حتما باید به فرزندمان بدهیم

اسماعیلی گفت: روش مذاکره کردن را به کودک خود آموزش دهید تا اگر با کسی مشکل پیدا کرد، خودش آن را حل کند.

هنر مذاكره

سمیرا اسماعیلی روانشناس و مشاوره خانواده در گفتگو با خبرنگار حوزه ازدواج و خانواده گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اظهار کرد: به فرزندتان روش مذاکره کردن را یاد دهید تا اگر در آینده با کسی مشکلی پیدا کرد، خودش آن را حل کند.  به کودک خود بگویید که باید گفتگو کردن را یاد بگیرد، (گفتگو کردن یعنی اینکه کاری را انجام دهی تا مشکلی که بین تو و فرد دیگر پیش آمده است حل شود وهر دو طرف راضی و خوشحال باشند.)

وی در ادامه بیان کرد: سپس به فرزندتان چند شیوه  قدیمی را بیاموزید، برای مثال روش های گشودن گره ها، روش هایی مثل سنگ، کاغذ، قیچی، کشیدن یک کارت، شیر یا خط کردن، یا استفاده از این قانون که ”هرکس که اولین نفر رفته، دفعه بعد آخرین نفر می رود“. همچنین استفاده از زمان سنج نیز می تواند به حل برخی از مشکلات بین کودکان کمک کند، فقط کافی است که به فرزندان نشان دهید که چطور از آن استفاده کند. به طور مثال به او بگویید من زمان سنج را برای ۵ دقیقه تنظیم می کنم؛ وقتی که این زمان تمام شد، نوبت من است که بازی کنم.

اسماعیلی با تاکید بر اینکه باید اصول مذاکره را برای کودک توضیح داد، گفت: اصول مذاکره را برای کودک توضیح دهید. به طور مثال به او یاد دهید بدون اینکه میان حرف دوست خود بپرد، به حرفهای او گوش کند همچنین با لحن آرام صحبت کند و مهارتهایی که به فرزندتان آموختید را در خانه تمرین کنید.

این روانشناس عنوان کرد: درمورد آینده کودک با او صحبت کنید. فرزندتان را تشویق کنید تا فراتر از حال رفته و به آینده خودش فکر کند. به رفتن اردو از طرف مدرسه ، تغییر مدرسه ، گرفتن دیپلم ، رفتن به دانشگاه ، زندگی در یک آپارتمان ، انتخاب حرفه و شغل و مواردی ازاین قبیل فکر کند، این بحث ها به او کمک خواهد کرد تا به روزهایی که باید بدون شما زندگی کند، فکر کند و کم کم خودش را برای چنین شرایطی آماده کند.

گرد آورنده : irsanat.com :( ولی براتلو )

تاریخ ارسال :  1397/7/30     
تعداد مشاهده :3862
دیگر مطالب مرتبط با موضوع : آموزش برای کودکان


آخرین مقالات ارسالی

دستگاه تی دی اس متر(TDS)

دستگاه پی اچ متر دیجیتال

هدایت سنج آب,EC متر

فتومتر پرتابل دیجیتال

دماسنج دیجیتال

مولتی متر دیجیتال

ph متر خاک

ph متر، ph سنج

Tds متر

آمونياك سنج

سنسور ph سنج ، پراپ ph سنج

EC متر ، EC سنج

ph سنج هانا ، تستر ph هانا

رفرکتومتر ، قند سنج

EC/TDS متر ، هدایت تی دی اس سنج

EC/TDS/PH متر ، تستر های مولتی پارامتر آب

ترازو آزمایشگاهی

اکسیژن متر آنلاین

پی اچ ph سنج آنلابن

هدایت و تی دی اس سنج آنلاین ،EC/TDS تابلویی انلاین

اکسیژن سنج DO متر آنلاین تابلویی

محصولات شرکت آدوا ADWA -ADWA

تجهیزات کنترل و اندازه گیری آنلاین

کلر سنج

فروش فوق العاده تجهیزات آنلاین تابولویی

محصولات شرکت ای زد تایوان AZ

فلکسی تستر، کلر، کلراید، سختی، سختی کلسیم، مس، روی،سیلیسم



فروشگاه ایران صنعت ،بررسی انتخاب و خرید آنلاین

فروشگاه ایران صنعت در سال 1388 تاسیس گردید، که مفتخر است ، با عرضه محصولات ابزاردقیق ، برق الکترونیک ، ابزارآلات و تجهیزات صنعتی در سراسر کشور با بهترین کیفیت و قیمت رقابتی در خدمت هموطنان گرامی باشد .
ENAMAD logo-samandehi

آدرس : کرج چهار راه کارخانه قند به سمت میدان هفت تیر خیابان پناهی کوچه پناهی 1 پلاک 61 ساختمان اهورا واحد یک
شماره تلفن : 02691300551
شماره همراه : 09106978820 واتساپ ، تلگرام ، ایتا ، روبیکا ، ای گپ روی این شماره می باشد
شماره نمابر : 30008666850361
افراد آنلاین: 53
تاریخ :1403/1/25
پرداخت آنلاین شبکه اجتماعی یوتیوب اینستاگرام شبکه اجتماعی فیس بوک

تمامي كالاها و خدمات اين سایت، داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه میاشند و فعاليتهاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است
تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به ایران صنعت میباشد.