امروز :1395/11/05      ساعت :22:56:32
لطفا جهت مشاهده بهتر سایت از مرورگرهای گوگل کرم و فایرفاکس ابدیت شده استفاده نمائید

 
نحوه صرفه جویی در مصرف انرژی,طرز صرفه جویی در مصرف انرژی

درجه حرارت خانه را در زمستان و تابستان روی ۲۰ درجه تنظیم کنید

با گرم تر شدن کره ی زمین و تبدیل شدن تغییرات آب و هوایی به یک تهدید واقعی، تلاش برای کاهش مصرف انرژی و کاهش اتلاف انرژی در خانه و ادارات اهمیت روزافزونی یافته است. با کمی تغییر در خانه و محل کار می توانید تاثیری مثبتی در کاهش آلودگی و گرم شدن هوا و کاهش مصرف انرژی در جامعه داشته باشید.

صرفه جویی در محل کار


۱: در پایان شب تمام چراغ های دفتر خود را خاموش کنید

برای صرفه جویی در مصرف برق، خاموش کردن تمام چراغ ها از دستشویی تا دفاتر محل کارتان الزامی است. همچنین اگر قصد دارید بیش از چند دقیقه بیرون از اتاقی بمانید باید چراغ آن را خاموش کنید. در طول روز، می توانید از نور طبیعی خورشید استفاده کنید. به جای با استفاده از چراغ های فلورسنت پرده ها را باز کنید یا میز خود را زیر پنجره قرار دهید. خاموش کردن یک چراغ فلورسنت به مدت یک ساعت در روز می تواند ۳۰ کیلوگرم دی اکسید کربن کمتری در سال وارد هوای زمین کند. همچنین در صورتی که نور فضا کافی است می توانید از یک برق کار بخواهید تعداد لامپ ها را کمتر کند. علاوه بر این می توانید لامپ های خود را با لامپ های LED تعویض کنید تا در مصرف برق حداکثر صرفه جویی را داشته باشید.

۲: مانیتور کامپیوتر را در حالت ذخیره ی انرژی قرار دهیدتاریخ ارسال :  1395/10/26     نویسنده :   پیمان محمدرضایی
تعداد بار مشاهده :  30


کفش,کفش ورزشی,ویژگی های کفش ورزشی

کفش‌های ورزشی اختصاصا برای فعالیت‌های خاصی طراحی شده‌اند

نکاتی کاربردی در مورد کفش های ورزشی    
انتخاب یک جفت کفش مناسب ورزش، یعنی انتخاب بین رسیدن به هدف تناسب اندامتان، یا نشستن روی صندلی پزشک ارتوپد! اکثر فعالیت های ورزشی و تمرینات تناسب اندام، نیاز مبرمی به پاها، قوزک، ساق و ران پای شما دارند، و پوشیدن یک کفش ورزشی مناسب و اندازه‌ی شما می‌تواند فشار وارد شده بر پاها را کاهش داده و از بوجود آمدن آسیب‌های ورزشی پیشگیری کند. همچنین یک کفش ورزشی مناسب، می تواند راحتی و کارایی شما را نیز افزایش دهد.

در انتخاب کفش ورزشی نیازهایتان را بسنجید

اینطور فکر نکنید که یک جفت کفش کتانی تمام نیازهای ورزشی شما را پوشش می‌دهد! کفش‌های ورزشی اختصاصا برای فعالیت‌های خاصی طراحی شده‌اند. شما می‌توانید کفش‌هایی برای دویدن، پیاده روی، کوه پیمایی و بسکتبال و در عین حال کفش های میخ داری برای بیس بال، فوتبال و سافت بال پیدا کنید. اگر می خواهید فعالیتی را حداقل دو بار در هر هفته انجام دهید، به کفش طراحی شده مخصوص آن فعالیت احتیاج دارید.

خرید کفش ورزشی

تاریخ ارسال :  1395/9/17     نویسنده :   پیمان محمدرضایی
تعداد بار مشاهده :  181


انتخاب شغل مناسب

کار کردن با درس خواندن منافات ندارد‎

معمولا افرادی که قصد ادامه تحصیل دارند، همیشه با یک دغدغه بزرگ مواجه هستند و آن نیز این است که چگونه هم کار کنند و هم ادامه تحصیل دهند. اگر شما نیز به فکر اشتغال در زمان تحصیل هستید بهتر است بدانید هیچ قانون و قول و قراری نمی‌گوید که دانشجو باید حتما درس بخواند. اصلا چه کسی گفته است که کار کردن با درس خواندن منافات دارد؟

اگر تصمیم گرفته اید در دوران دانشجویی، کار کنید و دنبال کار پاره وقت می گردید، این مطلب را تا انتها بخوانید تا بتوانید تصمیم درستی در این باره بگیرید.‌

کمک گرفتن از دوستان و خانواده  

اولین و مهمترین گام طرح نمودن این موضوع با خانواده است. این کار می تواند چند مزیت بزرگ داشته باشد. اول اینکه خانواده و دوستان شما به این موضوع آگاه خواهند شد که شما زمان کمتری را برای گذراندن با آنها دارید. بنابراین بعد از مدت زمانی از حضور کمرنگ شما در جمع های خود ناراحت نخواهند شد.

 با کارفرمای خود صحبت کنید 

این موضوع می تواند به شما کمک بزرگی نماید. اغلب کارفرمایان از افزایش تحصیلات و مهارت های کارکنان شان حمایت می کنند. بنابراین بهتر است با مطرح نمودن این مسئله با کارفرمای تان، این شانس را به خود بدهید که برنامه کاری منعطف تری داشته باشید.

 اغلب کارفرمایان در چنین شرایطی  حجم کاری را کاهش می دهند و برای شما مرخصی های بیشتری در طول سال در نظر می گیرند. به هر حال، حتی اگر شما تحصیلات خود را با هزینه و تلاش های خودتان ادامه می دهید، کارفرمای خود را نسبت به برنامه و اهداف خود مطلع کنید.

زمان را کنترل کنید

شاید به نظر برسد ایجاد تعادل میان کار و درس بسیار سخت بوده و نتوانید از پس آن برآیید اما به شما اطمینان می دهیم در صورتی که برنامه ریزی دقیق و صحیحی داشته باشید خواهید توانست کار را پیش برده و به هیچ کدام نیز لطمه ای وارد نکنید.

این برنامه می تواند شامل تمامی وجوه زندگی شما شود به طور مثال می توانید از زمان های رفت و آمد و حضور در سرویس های حمل و نقل عمومی برای مرور درس های خود استفاده نمایید. 

تمرکز بر نقاط قوت خود تمرکز  

در اغلب افراد روش های مطلوب و کارآمد مطالعه و زمان هایی که فرد تمرکز و قدرت فهم بیشتری دارد متفاوت است. از این رو با دقت به ویژگی های شخصیتی خود برنامه مطالعه خود را به درستی تنظیم نمایید تا بتوانید بهترین بهره وری را از آن کسب کنید.

محدوده مشخص برای مطالعه 

یک محدوده زمانی و مکانی مناسب برای مطالعه خود مشخص نموده و این مطلب را به خانواده نیز اطلاع دهید. این موضوع می تواند باعث شود تا در زمان های تعیین شده خانواده زمان کمتری را از شما درخواست نمایند و شما را با کتابهایتان تنها بگذارند. 

شغل مناسب برای جوانان

بسیاری از فرصت‌های شغلی در دانشگاه خود وجود دارد‎

*اما قبل از شروع کار می بایست به این نکات توجه کرد:

اولین نکته مهم 

اگر شما دانشجویید و به دنبال شغل دانشجویی یا کار پاره وقت هستید، بهترین جا برای شروع جستجو، دانشگاه خودتان است. بسیاری از فرصت‌های شغلی در همین دانشگاه خودتان وجود دارد. در دوره دانشگاه، زمان کم است و به همین خاطر،  بسیار گرانبهاست و در همین حین، مخارج دانشگاه هم به طرز شگفت‌انگیزی بالا می‌رود. یک شغل پاره وقت، تا وقتی که به زمان مطالعه و فعالیت‌های فوق‌العاده شما لطمه نزند، راه بسیار خوبی برای کاهش هزینه‌هاست.

- کار در دانشگاه

تاریخ ارسال :  1395/8/17     نویسنده :   پیمان محمدرضایی
تعداد بار مشاهده :  248الكترو شوكر دفاعي چيست؟  معرفي بهترين الكترو شوكرها موجود در بازار
آشنایی با دستگاه الکتروشوکربرقی یا همان STUN GUNوحالت پرتابی یا همانTASER GUN.از قطعات سازندش میتوان از مقاوت خازن دیود ترانزیستور باطری نیکل کادمیوم نامبرد که ساختمان بسیار ساده ای دارد که ولتاژ بالا وقتی که روی سطح پوست القا داده می شود جریان عبوری سلسله اعصاب و غلاف‌هاى چربى را تحریک می کند و وقتی به یک ماهیچه برسد آن را تحت تاثیر خود قرار می دهد و یه فلجی موقتی در افراد ایجاد می کند.حال ممکن است بپرسید که چرا بعضی شوکرها قدرتی چند برابر از نظر ولتاژاز شوکرهای دیگر دارند ولی ضعیف تر هستند من در اینجا ویژگیهای یک شوکر را توضیح می دهم که در آخر جواب سئولتان را خواهید فهمید البته این به این معنی نیست که بعضی شوکرها خوب نیستند وبدرد نمیخورد هر شوکر برای شرایطی طراحی شده و باید ببینید کدام گزینه بدرد کار شما میخورد امیدوارم که هیچ موردی پیش نیاید که مجبور به استفاده شوید قدرت هر شوکر به چندین مورد بستگی دارد یکی از آن که همه سئوال میکنند مقدار ولتاژ دستگاه میباشد بعد از آن میتوان به میزان آمپر اشاره کرد که در تمام شوکرهای استاندارد 20میلی یا 25میلی آمپر می باشد مگر در شوکرهای دست سا ز که استانداردی ندارد.تعداد الکترودها و فاصله آنها هم در میزان قدرت تاثیر دارد هرچه فاصله بیشتر باشه قدرت بیشتر میباشد.البته میزان قدرت بدنی فرد مهاجم هم تاثیر گذار هست همچنین مدت زمان انتقال برق یعنی هرچه بیشتر شوکر روشن را به مهاجم متصل کنیم اثرش بیشتر خواهد بود شوکر هیچگونه آسیب جسمی واردنمی کند تنها یک سلاح بیحس کننده وگیج کننده می باشد که بعدازمدت زمانی به حالت عادی باز می گردد.تصویر زیر قسمتهایی که الکتروشوکر تماس نداشته باشد نشان داده شده


شوکر اسکورپی ماکس (بهترين دستگاه شوكر دنيا)


اسکورپی ماکس تفنگ بی حس کننده برقی 500 کیلو ولت با ترکیب اسپری دفاعی برای استفاده حرفه ای در سازمان های امنیتی، نیروهای پلیس و افرادی که نیازمند به یک دستگاه دفاعی موثر می باشند طراحی گردیده است. اضافه شدن اسپری دفاعی روی این دستگاه موجب گردیده تا فرد بتواند تا شعاع 2 متر از دستگاه استفاده نماید!

طراحی منحصر بفرد سیستم این دستگاه موجب کاربری آسان و کنترل دستگاه با یک دست گردیده است بگونه ای که بتوان بسرعت از هر دو ابزار استفاده نمود.همچنین طراحی ارگونومیک دستگاه باعث دقت بهتر در هدف گیری و کاهش تهدید مسمومیت کاربر گردیده است ...
از سویی دیگر استفاده از این دستگاه موجب گمراهی شخص مهاجم می گردد و در این لحظه است که شما می توانید از این گمراهی به نفع خود بهره برده و شانس یک دفاع موفق را به حداکثر برسانید!
طرح این دستگاه توسط کشور فرانسه به ثبت رسیده و ساخت آلمان می باشد.
ما امیدواریم که شما هرگز مجبور به استفاده از این دستگاه نباشید و این سیستم فقط جهت افزایش اعتماد به نفس و احساس امنیت شما بکار گرفته شود.با داشتن این دستگاه می توانید مطمئن باشید که بهترین وسیله دفاع شخصی را در اختیار دارید!


مشخصات و ویژگی های فنی دستگاه:


برچسپ : الكترو شوكر دفاعي چيست؟  معرفي بهترين الكترو شوكرها موجود در بازار ، شوکر چیست ، شوکر

تاریخ ارسال :  1395/8/04     نویسنده :   پیمان محمدرضایی
تعداد بار مشاهده :  216


چگونه هشداردهنده گاز منوکسید کربن مناسب را انتخاب کنیم؟


هشدار دهنده گاز CO یک دستگاه الکترونیکی است که برای آشکار سازی گاز منوکسید کربن که گازی بی بو، بیرنگ، بی مزه و در عین حال سمی و کشنده است بکار برده میشود. در صورت انباشتگی این گاز در محیط خانه یا محل کار، دستگاه هشدار دهنده گاز CO با بوق بلند خود ساکنین را از وجود این گاز سمی مطلع میکند. نصب حداقل یک دستگاه هشداردهنده گاز CO در خانه ضروری است که در این خصوص مطالعه بخش " مکانهای نصب هشدار دهنده گاز منوکسید کربن " توصیه میشود.
 
از عرضه دستگاه هشدار دهنده گاز CO در بازار اروپا و آمریکا بیش از دو دهه میگذرد، و در بازار ایران چند سالی است که این دستگاه با کیفیتها، قابلیتها و قیمتهای مختلف عرضه میگردد. به منظور انتخاب یک دستگاه هشداردهنده با کیفیت و دارای عملکرد مطابق استاندارد، بایستی با ساختار این دستگاه و نحوه عملکرد آن آشنا شویم. یک دستگاه هشداردهنده گاز CO دارای چند بخش اصلی میباشد که عبارتند از:
 
حسگر گاز CO - پردازشگر دستگاه - بوق دستگاه


 
در ادامه، این قسمتها به همراه سایر امکانات قابل نصب بر روی دستگاه شرح داده خواهند شد:
 

حسگر گاز CO
 


اولین و مهمترین کاری که در یک دستگاه هشداردهنده گاز منوکسید کربن صورت میگیرد، شناسایی گاز CO در هوا میباشد. این کار توسط حسگر دستگاه انجام میشود. هر قدر شناسایی گاز CO با دقت بیشتری صورت گیرد، عملکرد دستگاه در تعیین زمان اعلام خطر نیز صحیح تر خواهد بود. حسگرهای گاز منوکسید کربن را با توجه به تکنولوژی بکار رفته در آنها، میتوان به 3 گروه اصلی تقسیم بندی نمود:
• حسگر بایومیمتیک
• حسگر نیمه هادی اکسید فلزی
• حسگر الکتروشیمیایی
 
 

حسگر گاز CO از نوع بایومیمتیک

Biomimetic CO Sensor


برچسپ : چگونه هشداردهنده گاز منوکسید کربن مناسب را انتخاب کنیم؟ ، سنسور کاز ، سنسور الکترو شیمیایی ، سنسنور هشدار دهنده گاز

برچسپ ها : چگونه هشداردهنده گاز منوکسید کربن مناسب را انتخاب کنیم؟ ، هشداردهنده گاز منوکسید کربن ، سنسور هشداردهنده گاز منوکسید کربن

تاریخ ارسال :  1395/8/04     نویسنده :   پیمان محمدرضایی
تعداد بار مشاهده :  173


کاربران جدید

Kazem
amg23
شهریا
faucet
puya
hadi-eshgh
hadi313
bermodacam
yashar007
mohamadslk
zaddousti
majid.dehg
Leopard71
ali99

کاربران آنلاین

storm
bahramgh
amg23
faucet
hadi-eshgh
zokaei1389
amirzokaei
hadi313
bermodacam
mohamadslk
majid.dehg
Leopard71
ali99
amini
amir2562

آمار بازدید ها

وبگو | نمایش آمار بازدیدها بدون دیتابیس
» بازدید امروز: 6829
» بازدید دیروز: 5654
» افراد آنلاین این بخش: 17
» ورودی امروزازموتورهای جستجو: 1506
» ورودی دیروزازموتورهای جستجو: 1694
» بازدید کل: 1980774

پیوند ها

 • وب مستر گوگل
 • بورس تهران
 • دانشگاه صنعتی شریف
 • دانشگاه علوم پزشکی شیراز
 • دانشگاه فردوسی مشهد
 • دانشگاه تربیت مدرس
 • دانشگاه صنعتی امیر کبیر
 • دانشگاه صنعتی اصفهان
 • دانشگاه علوم پزشکی تهران
 • دانشگاه تهران
 • mrah
 • سايت سنجش
 • نویسندگان

 • دنیا رحیمی
 • باروج
 • حسن صالحي
 • اصغر شفیع خانی
 • رزیتا
 • عباس زارعی
 • علی قادری
 • علی واشقانی
 • محمدرضایی
 • مرتضی نظرپور
 • کیوان حسن پور
 • نادر محمدی
 • ولی براتلو
 • پارسا یزدان
 • پوریا بیدقی
 • پیمان
 • پیمان محمدرضایی
 • فرشید دارابی
 • راهای ارتباط باما

 • همراه : 09359850361
 • : 09106978820
 • تلفن : 02632719757
 • ایمیل: info@irsanat.com
 • : irsanat.com@gmail.com
 • کانال سایت: @irsanat
 • نلگرام پشتیبان: @digisanat
 • کانال فروشگاه: @irdigikala
 • فرم تمــاس با ما